Bizness ar augstu atbildības likmi 

Nākotnes tehnoloģijas automašīnu mazgāšanā Latvijā jau šodien. Tā dažos vārdos var nosaukt uzņēmuma Shine Expert izveidoto nano automazgāšanas pakalpojumu. Dārgi vai lēti? Ja salīdzina vienas reizes cenu, šķiet dārgi, taču ja skatās ilgtermiņā – sanāks lētāk.

, 08.04.2015
1/4

«Shine Expert» – tās ir inovatīvas nanoautomazgātuves, kas īpaši saudzīgi ļauj notīrīt automobili no jebkādiem netīrumiem, tajā skaitā no kvarca un bituma, norāda Andrejs Širokovs.

«Būtībā apzīmējums nanomazgāšana nezinātājiem rada nedaudz maģiskas sajūtas. To var redzēt, kad klients pirmo reizi pie mums atbrauc nomazgāt savu automašīnu. Jo reāli nekāda mazgāšana nenotiek. Un klients ir ļoti pārsteigts, kad vēro darba procesu. Šo pakalpojumu var tēlaini nosaukt par sauso mazgāšanu jeb vēl precīzāk – par automašīnas bezkontakta tīrīšanu. Jo visa procesa laikā mūsu darbinieks mašīnas korpusam pat nepieskaras,» skaidro Shine Expert īpašnieks, jaunās mazgāšanas tehnoloģijas radītājs Andrejs Širokovs. Viņš gan piebilst, ka šis nav nekāds revolucionārs izgudrojums, bet gan daudzu gadu daudzu speciālistu atklājumu apkopojums, kas risinājumu guvis tieši Latvijā.

– Kas tad ir nanomazgāšana? Šis vārds liek domāt, ka pielietotas kādas īpašas tehnoloģijas vai jaunākie zinātniskie sasniegumi.

A.Širokovs: Tā ir īpaša tehnoloģija, kas, manā skatījumā, sniedz šobrīd vislabāko rezultātu automašīnas ikdienas kopšanā. Mazgāšanas pamatā ir šampūns, kura sastāvā ir ap 90 dažādu ķīmisku elementu savienojuma un īpaši izstrādāta auduma dvieļi jeb vienkārši sakot lupatiņas. Taču ir viena galvenā atšķirība no parastās mazgāšanas – procesā netiek izmantots ūdens.

– Uzklājat šampūnu un ar lupatiņu noslaukat to pēc tam nost?

A.Širokovs: Tā varētu teikt. Tā tas izskatās no malas. Taču būtība ir daudz zinātniskāka. Tāpēc to arī sauc par nanomazgāšanu. Šis īpašā sastāva šampūns nav domāts automašīnas vienkāršai ieziepēšanai. Uzklājot šo šampūnu, notiek ķīmiska reakcija, kuras laikā visi netīrumi, pat vismazākie putekļu graudiņi tiek iekapsulēti – katru svešķermeni neatkarīgi no tā lieluma šampūnā esošās aktīvās vielas ieskauj mikrofibrā un atdala no mašīnas korpusa. Tajā pašā laikā cita viela pārklāj ar īpašu aizsargslāni visu automašīnas korpusu. Kad šis process noticis, mūsu darbinieks ar speciāla auduma dvielīti noslauka šampūnu kopā ar visiem netīrumiem no automobīļa. Vienlaikus apakšā izveidojies aizsargslānis – mēs viņu saucam par sarkofāgu – pasargā automašīnas krāsu no jebkuriem, pat mikroskopiskākajiem, skrāpējumiem. Pēc netīrumu noslaucīšanas un korpusa nopulēšanas ar dvieli mašīna ir tīra. Darbs ir padarīts. Un nav vajadzīgi vairs nekādi karstie vaski vai kas vēl, jo šo funkciju pilda mūsu šampūnā esoša viela, kas jau ir pilnībā pārklājusi automašīnas korpusu. Turklāt – ar katru nākamo mazgāšanu šis caurspīdīgais apvalks kļūst biezāks, un tam vairs netiek cauri ne priežu sveķi ne kādas citas vielas, kas varētu radīt bojājumus automašīnas krāsojumam. Šim apvalkam es pat varu dot lielāka termiņa garantiju nekā izturēs pati automašīna.

– Pakalpojums savā ziņā ekskluzīvs. Acīmredzot cenas nav mazas.

A.Širokovs: Kā mēs šo jautājumu skatām. Vidēji vienas automašīnas mazgāšana izmaksā ap 40 eiro. Nav maz. Taču es nepiekritīšu, ja teiksiet, ka tas ir dārgi. Jo ir jāskatās kopaina. Un kopainu veido ļoti daudzi faktori – šīs mazgāšanas laikā nav iespējami nekādi nobrāzumi, mikroskrāpējumi vai cita veida bojājumi automašīnas korpusam. Otrs faktors – kāda ir jūsu vērtību skala – ar to es domāju – kā jūs vērtējat savu laiku. Tas ir būtiski. Interesanti, ka šobrīd mūsu pakalpojumu pārsvarā izmanto cilvēki ar vidējiem un augstiem ienākumiem. Taču te jāsaprot – šie cilvēki savu turīgumu ieguvuši, strādājot. Viņi prot novērtēt sasniegto un arī automašīna viņiem nozīmē statusu, par kuru jārūpējas. Netīrs mersedess neko labu par tā īpašnieku nepateiks. Tašu regulāra automašīnas mazgāšana prasa laiku – vismaz stundu ik reizi. Savukārt mēs ņēmām vērā šo faktoru, radot un veidojot savu pakalpojumu. Patlaban Shine Expert pakalpojums klientiem ir pieejams tirdzniecības centra Galerija Rīga automasīnu stāvvietā, bet jau tuvākajā laikā mēs šādus mazgāšanas punktus atvērsim pazemes stāvvietā Jēkaba kazarmās, pie automašīnu Mercedes tirgotāja SIA Domenikss, kā arī citās vietās. Ir plāns sākt darbu arī lielajās pilsētās ārpus Rīgas. Ideja ir vienkārša – klients brauc savās ikdienas gaitās un laikā, kad konkrētā vietā viņam ir biznesa tikšanās konkrētu laiku, viņš atstāj mašīnu mums. Pēc tikšanās viņš atnāk uz stāvvietu un dodas tālāk ar jau nomazgātu automašīnu. Faktiski atbilde uz jūsu jautājumu par cenas lielumu – viss ir atkarīgs no tā, kā konkrētais cilvēks vērtē vienu diennakti savas dzīves.

– Cik sen strādājat un cik daudz jums ir pastāvīgo klientu?

A.Širokovs: Kopumā mēs strādājam jau aptuveni gadu. Mums ir aptuveni 600 pastāvīgo klientu. Taču šis skaitlis pamazām pieaug. Mēs nestrādājam uz kvantitāti, jo šis nav tāds bizness. Mums ir viena galvenā prioritāte – kvalitāte un apmierināts klients. Bet klientu apmierinātību mēs mērām pēc tā, cik daudz klientu pēc pirmās mazgāšanas reizes atgriežas pie mums. Un manā skatījumā procents ir gana pievilcīgs – tie ir 75%. Un jā – mēs mazgājam ne tikai mašīnas. Arī motociklu īpašnieki izmanto mūsu pakalpojumus. Mēs taču zinām, cik ļoti motociklists uzpasē savu spēkratu. Katru hromēto detaļu, pulējumu. Viņi noteikti vēl sāpīgāk uztvertu kādu skrambiņu. Arī šie klienti mums ļauj teikt – esam unikāli. Pat neskatoties uz to, ka šobrīd ir saradies liels skaits kopētāju, kuri cenšas teikt – mēs mazgājam tieši tāpat kā Shine Expert.

– Jūsu uzņēmums sagatavojis pārsteigumu izstādes Auto Exotica apmeklētājiem. Kas tieši tas būs?

– Tas būs Latvijā vēl nepieredzēts šovs. To sagatavot mēs uzaicinājām vienu no labākajiem mūziķiem, producentu un šovu rīkotāju Jevgēniju Kobiļanski, kura uzņēmums Alexkob sagatavojis daudz iespaidīgu pārsteigumu publikai. Tomēr nesteigšu pirms laika atklāt nianses un saglabāšu intrigu – nāciet un paši savām acīm visu redzēsiet.

Izstādes "Auto Exotica" ietvaros

11. aprīlī no 13.00 līdz 14.00 un no 17.00 līdz 18.00 "Shine Expert" stendā ar kompānijas "Mercedes" atbalstu norisināsies neticami iespaidīgs šovs. To nodrošinās kompānija "Alefkob" slavenā producenta, muzikanta un jaunās paaudzes akustisko sistēmu izgudrotāja Jevgēnija Kobiļanska vadībā, kurš par godu šim notikumam ieradīsies Rīgā, lai radītu unikālu instalāciju.

Izstādes apmeklētājus gaida stundu garš gaismas un mūzikas šovs un pazīstamā mūziķa performanse. Zīmīgi, ka savulaik Jevgēnijs Kobiļanskis sadarbojies ar tādām zvaigznēm kā Džo Kokers, Alla Pugačova, Grigorijs Ļepss un vēl daudziem citiem pasaules un krievu estrādes māksliniekiem.

Šova laikā skatītājiem tiks piedāvāti jaunumi no automobiļu ražošanas līdera Mercedes un modernākās tehnoloģijas automobiļu virsbūves kopšanai no kompānijas Shine Expert.

Jaunākais izdevums