Bulduru dārzkopības vidusskolas un PrivatBank strīdā puses panāk izlīgumu

2016. gada 11. augusts plkst. 17:06
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Augstākās tiesas Civillietu tiesu palāta 11.augustā valsts SIA Bulduru Dārzkopības vidusskola prasības lietā pret akciju sabiedrības PrivatBank par parāda piedziņu apstiprināja pušu starpā noslēgto izlīgumu, informē AT. 

Līdz ar to tiesa tiesvedību lietā izbeidza.

Lieta AT Civillietu tiesu palātā bija nonākusi ar AS PrivatBank apelācijas sūdzību par Latgales apgabaltiesas spriedumu, ar kuru par labu Bulduru Dārzkopības vidusskolai no PrivatBank tika piedzīti 216 336,02 eiro zaudējumi un 4629,61 eiro tiesāšanās izdevumi.

Vidusskola ar prasību tiesā pret AS PrivatBank vērsās 2013.gada vasarā par parāda piedziņu, norādot, ka prasītāja rīkoja atklātu konkursu Par Bulduru Dārzkopības vidusskolas renovāciju un energoefektivitātes paaugstināšanu un pieteikumu dalībai iepirkuma procedūrā iesniedza SIA Info Būve, pieteikumam pievienojot AS PrivatBank apliecinājumus, tostarp garantiju, ka gadījumā, ja būvnieks neizpilda savas saistības, banka garantē, ka apmaksās vajadzīgo summu.

Tā kā Info Būve nepienācīgi pildīja savas saistības, skola nolēma vienpersoniski atkāpties no līguma, iesniedzot "PrivatBank" pieprasījumu par saistību izpildi, ko banka neveica.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds