Čeku loterijā līdz šim reģistrēti 23 tūkstoši čeku, biļešu vai kvīšu 

Čeku loterijā līdz otrdienas plkst.10 jau ir reģistrēti 23 tūkstoši čeku, biļešu vai kvīšu, informēja Valsts ieņēmumu dienestā (VID).

LETA, 02.7.2019

Foto: Edijs Pālens/LETA

Dienestā norādīja, ka loterijai pieteiktie darījumu apliecinošie dokumenti tiks pārbaudīti parastajā kārtībā, pagaidām gan neviens loterijai iesniegtais dokuments vēl nav pārbaudīts.

VID norādīja, ka čeku loterija ir preventīvs pasākums, lai veicinātu iedzīvotāju paradumu maiņu. Prasot čeku vienmēr, jebkurā tirdzniecības vai pakalpojumu sniegšanas vietā, ikviens cilvēks rosina uzņēmēju būt godprātīgam un atbildīgam pret klientiem.

«Bez šaubām, informāciju no loterijai reģistrētajiem darījumu apliecinošajiem dokumentiem VID izmantos savā datu analīzē apkopotā veidā, analizējot kopsakarā ar VID rīcībā jau esošo informāciju par attiecīgo tirgotāju vai pakalpojumu sniedzēju. Aizdomu gadījumā tiks veikti atbilstošākie nodokļu administrēšanas un/vai kontroles pasākumi, ievērojot «Konsultē vispirms» principu,» skaidroja VID.

Uz jautājumu, kāpēc čeku loterijas sistēma ļauj reģistrēt no galvas izdomātus čeku numurus, VID atbildēja, ka, lai reģistrēšanas process būtu maksimāli vienkāršs un ērts, nolemts izvairīties no liekiem apgrūtinājumiem un ierobežojumiem, saglabājot tikai pašus nepieciešamākos, piemēram, laika ierobežojumu, lai attiecīgajā mēnesī tehniski varētu reģistrēt tikai tā mēneša čeku u.tml..

«Tādējādi iedzīvotājiem ir iespēja reģistrēt visdažādākos darījumu apliecinošos dokumentus, taču jāņem vērā, - ja dokuments (čeks, kvīts vai biļete) nebūs reģistrēts korekti, proti, reģistrācijas formā nebūs norādīta patiesa informācija, šāds čeks netiks virzīts izlozei un tā iesniedzējs zaudēs iespēju laimēt kādu no čeku loterijas laimestiem,» skaidroja VID.

Dienestā arī norādīja, ka pirmajā loterijas dienā tika veikts sistēmas eksprestests 90 reģistrētiem čekiem, un konstatēts, ka 20% no tiem neizgāja validāciju. «Tas liecina, ka 20% gadījumu čeku loterijas vietnē ievadītā informācija bija nepareiza vai nekorekta. Aicinām iedzīvotājus nemazināt savas iespējas laimēt balvas un norādīt čeku loterijas lapā tikai patiesus datus, nevis brīvi izvēlētas ciparu kombinācijas. Turklāt atgādinām, ka, lai veiksmīgas izlozes gadījumā saņemtu laimestu, būs jāuzrāda arī čeka oriģināls - klātienē vai skenētā veidā EDS,» norādīja VID.

Kā ziņots, no 1.jūlija sāka darboties čeku loterija un pirkumu jeb pakalpojumu čekus var reģistrēt vietnē «www.cekuloterija.lv».

Lai piedalītos loterijā un pretendētu uz naudas laimestiem, kā arī uz padziļinātās sadarbības programmas dalībnieku sarūpētajām papildu balvām, tīmekļa vietnē ir jāreģistrē čeks, kvīts vai biļete par kopējo summu vismaz pieci eiro. Darījumu apliecinošajam dokumentam ir jābūt izsniegtam par preci vai pakalpojumu, kas saņemts no Latvijā reģistrēta nodokļu maksātāja.

Čeku loterijā var piedalīties ikviens bez vecuma ierobežojuma, izņemot VID un čeku loterijas tīmekļvietnes izstrādātāja «Mobilly» pārstāvjus. Čeku loterijā var piedalīties arī bērni, tikai tādā gadījumā reģistrētajā čekā nedrīkst būt tādi pirkumi kā alkoholiskie dzērieni, tabakas izstrādājumi un enerģijas dzērieni.

Pēc reģistrācijas čeks, kvīts vai biļete būs obligāti jāsaglabā, jo laimesta gadījumā tas būs jāuzrāda VID klātienē vai jāiesniedz VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā skenētā veidā.

No 1.jūlija čeku loterijas dalībnieki ikmēneša izlozē varēs laimēt vienu naudas balvu 10 000 eiro vērtībā, trīs naudas balvas 5000 eiro vērtībā un 50 naudas balvas 100 eiro vērtībā. Gada izlozē varēs laimēt vienu naudas balvu 20 000 eiro vērtībā, četras naudas balvas 10 000 eiro vērtībā un piecas naudas balvas 2000 eiro vērtībā. Tāpat katru mēnesi būs iespējams piedalīties padziļinātas sadarbības programmas dalībnieku sarūpēto papildu balvu izlozē. Šobrīd jūlijam papildu balvas ir pieteikuši 11 padziļinātas sadarbības programmas dalībnieki.

Loterijas uzvarētāji tiks paziņoti TV3 raidījuma «Superbingo» laikā, kā arī loterijas rezultāti tiks publicēti tīmekļvietnē «www.cekuloterija.lv» un «www.latloto.lv». Tāpat mēneša balvu ieguvējiem un gada izlozei izvirzītajiem loterijas dalībniekiem tiks izsūtītas īsziņas uz reģistrācijas brīdī norādīto mobilā tālruņa numuru.

Čeku loterijas mērķis ir veicināt godīgu konkurenci un labprātīgu nodokļu saistību izpildi, mudinot pircējus pieprasīt čekus un kvītis par iegādātajām precēm un saņemtajiem pakalpojumiem, tādējādi veicinot kultūras maiņu sabiedrībā.

Čeku loteriju organizē VID, bet informatīvi atbalsta «Latvijas loto».

Tevi varētu interesēt

Vai jūlijā uzsāktā Čeku loterija mudinās pircējus «saskaldīt» pirkumus, lai reģistrētos vairākkārt...

No šā gada 1. jūlija Latvijā pirmo reizi tiks uzsākta Čeku loterija,...

No šodienas sāk darboties čeku loterija, un pirkumu jeb pakalpojumu čekus var...

No šodienas, 21.jūnija ir pieejama jaunā Čeku loterijas tīmekļvietne cekuloterija.lv, bet reģistrēt...

Valsts ieņēmumu dienesta Čeku loterijas organizēšanas konkursā uzvarējis uzņēmums Mobilly,...

Nepalaid garām

Akciju sabiedrība "Meridian Trade Bank" 22. janvārī ir mainījusi nosaukumu uz "Industra...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

2019. gada desmit lielāko nekustamā īpašuma darījumu sarakstā Rīgā un Pierīgā ir ne...

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Ir būtiski runāt par privātās dzīves, interešu un plānu saskaņošanu ar darbu, nevis...

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Tiesvedību un to radīto sarežģījumu dēļ Lielupes apkaimē slēgtais restorāns "36.līnija" atsācis...

No šīs sadaļas

Vai jūlijā uzsāktā Čeku loterija mudinās pircējus «saskaldīt» pirkumus, lai reģistrētos vairākkārt...

No šodienas sāk darboties čeku loterija, un pirkumu jeb pakalpojumu čekus var...

Iedzīvotājiem, kuri līdz 2019. gada 1. jūlijam ir veikuši brīvprātīgās veselības apdrošināšanas...

No šodienas stāsies spēkā vairāki šogad maija beigās veiktie būtiskie grozījumi Pievienotās...

No 1.jūlija cigaretes ar augstāku akcīzes nodokli, lielākas tiesības nodokļu administrācijai,...

Jaunā uzņēmumu ienākuma nodokļa likuma vājās vietas – akači – ir identificēti,...

2020.gada nodokļu reforma, visticamāk, transformēs mikrouzņēmumus. 80% no mikrouzņēmumu nodokļiem...

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas (NMPP) amatpersonas jūnijā apturēja...

Ikvienam nodokļu maksātājam pienākas atvieglojumi par apgādājamajiem - pat, ja tie nav ierakstīti viņu...

Valsts prezidetnts Raimonds Vējonis izsludinājis grozījumus Finanšu un kapitāla tirgus komisijas...