Jaunākais izdevums

Lai palielinātu veikalu tīkla cenuklubs.lv apgrozījumu, kad Latvijā atsāksies pilnvērtīga tirdzniecība, un stiprinātu konkurētspēju, kā arī tirdzniecību esošajos apstākļos – vienā no pieciem veikaliem klātienē un internetveikalā, uzņēmums izmantos bankas Citadele finansējumu apgrozāmajiem līdzekļiem 500 000 eiro apmērā.

"Pandēmijas izraisītās epidemioloģiskās situācijas dēļ neskaidrībā par mainīgajām tirdzniecības iespējām, apgrozījumu, preču pasūtījumu plānošanu aizvadīts vairāk nekā gads, bet cenuklubs.lv mērķtiecīgi turpina darbu un cer agrāk vai vēlāk pilnībā atsākt tirdzniecību klātienē. Tajā brīdī vēlamies būt spēcīgi tirgus dalībnieki un atsākt attīstību ar jaunu jaudu, tādēļ svarīgi jau šobrīd stiprināt uzņēmuma kapacitāti. Viens no instrumentiem ir stabili apgrozījuma līdzekļi. Citadeles finansējums noder, lai pietiekamā daudzumā pasūtītu, piemēram, galda u.c. lampas, kas tirdzniecībā būs pieprasītas septembrī. Tāpat drīz jāsāk pasūtīt Ziemassvētku rotājumi un citas preces ziemai," stāsta SIA cenuklubs.lv valdes loceklis Arnis Šķerbergs.

Viņš arī atzīst, ka līdzīgi kā citiem uzņēmumiem, preču pasūtījumu piegādes ceļš no ražotājiem visā pasaulē ir kļuvis lēnāks. Piemēram, daudzviet izveidojusies situācija, ka atsevišķas rūpnīcas nesaņem vai ar novēlošanos saņem ražošanai nepieciešamās komponentes, jo nestrādā vai ir apgrūtinātas piegādes kādam no iesaistītajiem ražotājiem – piegādātājiem. Arī nesenais atgadījums ar konteineru kuģa iesprūšanu Suecas kanālā nedaudz ietekmējis cenuklubs.lv darbu, jo preču pasūtījums, kam Latviju vajadzēja sasniegt jau aprīlī, galamērķī nonāks tikai maijā.

"Lai transformētos un dinamiski pielāgotos mainīgajai situācijai pandēmijas ietekmē, tirdzniecības nozarē strādājošajiem uzņēmumiem finansējums apgrozāmajiem līdzekļiem ir kļuvis arvien aktuālāks. Veikalu tīkls cenuklubs.lv ir 100 % Latvijas uzņēmums, kas spējis pielāgoties situācijai, ir aktīvs e-komercijas dalībnieks, radis jaunus tirdzniecības risinājumus, saglabājis darba vietas, kā arī veiksmīgi organizē preču piegādes no ražotnēm visā pasaulē. Citadele finansējums palīdzēs attīstīties, uzlabot efektivitāti un konkurētspēju, lai pēc pandēmijas uzņēmums kļūtu vēl spēcīgāks,” saka Guntis Mincis, bankas Citadele Vidējo uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītājs.

Iezīmējot pārmaiņas, ko tirdzniecībā nesis ierobežojumu laiks, cenuklubs.lv mārketinga vadītājs Mārtiņš Skutāns atceras pērnā gada decembri, kad vajadzēja pārorientēties uz tirdzniecību internetā, tikai nelielu daļu preču varot piedāvāt pircējiem veikalā: "Šāda veida tirdzniecība nav salīdzināma ar klātienes veikala iespējām. Piemēram, pircējs atnāk uz veikalu izvēlēties gaismas ķermeni jeb istabas lampu, to apskata, parādām, cik spožu vai maigu gaismu tā sniedz. Savukārt internetā šādas iespējas nav, līdz ar to apgrozījums mazinās. Pašreiz slēgto veikalu konsultanti arī nevar cilvēkiem palīdzēt piemeklēt piemērotāko preci, savukārt interneta veikalā darbinieki vairāk ir atbildīgi par preču atbilstošu pārdošanu un piegādi klientiem, noslodze ir liela".

Tomēr, lai arī daudzi Latvijā nogaida un iztiek bez dažādu saimniecībā nepieciešamu lietu iegādes, kopš aizvadītā gada vērojama arī atsevišķu preču pieprasījuma palielināšanās. Piemēram, aukstās ziemas iestāšanās pēkšņi radīja ragaviņu deficītu. "Ja aizvadītajā pavasarī, sākoties COVID-19 uzliesmojumam, sabiedrība it kā sastinga, nogaidīja, kas tālāk notiks, tad šogad jūtams, ka ir aprasts ar notiekošo, līdz ar to turpinās ierastie darbi – tiek izteikti pirktas dārza darbiem nepieciešamās preces. Īpaši liels pieprasījums pašreiz ir pēc aktīvajai atpūtai nepieciešamajām precēm – cilvēki vēlas izkustēties svaigā gaisā," novērojumos tirdzniecības pieprasījumā dalās M.Skutāns.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Nekustamo īpašumu kompānija "Akropolis Group", kam pieder iepirkšanās un izklaides centri "Akropolis" Viļņā, Klaipēdā un Šauļos un "Akropole" Rīgā, iegādājusies vienu no lielākajiem tirdzniecības centriem Rīgā - "Alfa", informē "Akropolis Group" pārstāvji.

"Akropolis Group" parakstījis līgumu ar Norvēģijas uzņēmumu "AMD Holding" par 100% kapitāla daļu iegādi tā Latvijas meitasuzņēmumā "Delta Property". Uzņēmumam "Delta Property" pieder 9,7 hektāru zemes gabals un ēka Brīvības ielā 372, kurā atrodas tirdzniecības centrs "Alfa" ar kopējo platību aptuveni 154 000 kvadrātmetri.

Puses ir vienojušās neatklāt iecerētā darījuma vērtību, kas tiks pabeigts pēc tam, kad būs saņemta Latvijas Konkurences padomes atļauja.

"Akropolis Group" izpilddirektors Manfreds Dargužis norāda, ka uzņēmums sasniedzis vadošo pozīciju starp iepirkšanās un izklaides centriem, attīstot pats savus projektus, taču tam vienmēr ir bijušas ambīcijas augt arī iegādes darījumu ceļā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Mazumtirgotājam SIA "Rimi Latvia" paziņojums par tirdzniecības centra "Alfa" īpašnieku maiņu nāca kā jaunums, intervijā atzina "Rimi Latvia" valdes priekšsēdētājs Valdis Turlais.

Jau ziņots, ka tirdzniecības centru "Alfa" iegādājās Lietuvas holdinga "Vilniaus prekyba" kompānija "Akropolis Group". "Vilniaus prekyba" grupā ietilpst arī mazumtirdzniecības kompāniju tīkls "Maxima grupe".

Pārdots tirdzniecības centrs Alfa  

Nekustamo īpašumu kompānija "Akropolis Group", kam pieder iepirkšanās un izklaides centri "Akropolis"...

"Mēs laikam nebijām vienīgie, kuriem šī īpašnieku maiņa bija liels jaunums. Taču mums ir spēkā esoši līgumi, kuri nodrošina attiecības ar ēkas īpašniekiem vairāku gadu garumā," sacīja Turlais.

Pēc viņa teiktā, spēkā esošais līgums nosaka "Rimi" tiesības uz nomu līdz pat 2034.gadam.

Turlais atzina, ka "Rimi Latvia" pārrunas ar jaunajiem "Alfas" īpašniekiem, nav bijušas. "Pašlaik darījuma izvērtējumu veic Konkurences padome, un tikmēr pārrunas neesam ieplānojuši," sacīja Turlais.

Jau vēstīts, ka "Akropolis Group" augusta sākumā ziņoja, ka parakstījusi līgumu ar Norvēģijas uzņēmumu "AMD Holding" par 100% kapitāldaļu iegādi tā Latvijas meitasuzņēmumā "Delta Property". Uzņēmumam "Delta Property" pieder 9,7 hektāru zemes gabals un ēka Brīvības ielā 372, kurā atrodas tirdzniecības centrs "Alfa".

Puses ir vienojušās neatklāt iecerētā darījuma vērtību, kas tiks pabeigts pēc tam, kad būs saņemta KP atļauja.

Tirdzniecības centra "Alfa" kopējā platība ir aptuveni 154 000 kvadrātmetru, tostarp iznomājamā iepirkšanās telpu platība ir 71 000 kvadrātmetru, bet autostāvvietās vienlaikus var novietot 1750 automašīnu. Tirdzniecības centrā darbojas 210 veikalu. "Alfā" atrodas tādu zīmolu veikali kā "Zara", "Reserved", "H&M", "Euronics", "Sportland", "Kidzone", "Cenuklubs.lv", "Cinamon", "Lido", "McDonalds", kā arī citi veikali un pakalpojumu sniegšanas vietas. Tirdzniecības centrā atrodas arī "Rimi" lielveikals.

"Akropolis Group" Latvijā pieder arī tirdzniecības centrs "Akropole". Grupai piederošajos tirdzniecības centros ierasti atrodas "Maxima" lielveikali.

"Rimi Latvia" veikala rekonstrukcijā tirdzniecības centrā "Alfa" ieguldīja 1,9 miljonus eiro.

"Rimi Latvia" pagājušajā gadā strādāja ar 946,508 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3,2% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa samazinājās par 8,3% un bija 30,409 miljoni eiro.

Kompānija "Rimi Latvia" reģistrēta 1992.gada janvārī, un tās pamatkapitāls ir pieci miljoni eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Zviedrijā reģistrētais uzņēmums "Rimi Baltic".

Komentāri

Pievienot komentāru