Design Isle lieli nākotnes plāni 

Starptautiskās daudznozaru izstādes Design Isle (Dizaina sala) mērķis ir kļūt par starptautisku tikšanās vietu dizaina nozares dalībniekiem un arī galapatērētājiem, šodien, atklājot Ķīpsalā pirmo Rīgas starptautiskā dizaina izstādi Design Isle 2013, uzsvēra izstādes projekta koordinators Oskars Zaļkalniņš.

NOZARE.LV, 03.10.2013
1/22

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Mediji

Viņš norādīja, ka jau šogad izstāde vienkopus pulcē labākos pašmāju un ārvalstu dizainerus, ražotājus, tirgotājus un iepircējus, lai radošā vidē prezentētu jaunākos nozares produktus un pakalpojumus, svinētu dizaina svētkus un veicinātu radošo industriju attīstību Latvijā.

Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības BT 1 valdes priekšsēdētājs Viesturs Tīle atzīmēja, ka dizaina attīstībai kopumā par labu liecina tas, ka šogad dizains ir pārstāvēts plaši un vairāki dizaina objekti ir izvietoti atsevišķā telpā.

Latvijas Dizaineru savienības valdes priekšsēdētājs Andrejs Broks pauda cerību, ka «dizaina salas» koncepts nākotnē attīstīsies gan idejiski, gan arī telpiski. «Cerams, ka šī izstāde tiks uztverta kā dizaina nozares attīstības veicinātājs, kā arī dizains tiks uzlūkots kā potenciāli ļoti nozīmīgs ieguldījums tautsaimniecībā. Tāpēc ceru, ka šim pasākumam un dizainam kopumā uzmanību pievērsīs arī valdība.»

Kultūras ministrijas (KM) Radošo industriju nodaļas referente Dzintra Purviņa norādīja, ka dizaina nozīme noteikti nepaliks nenovērtēta. Par to liecina, piemēram, tas, ka KM ir izveidota dizaina padome, kā arī tas, ka dizaina intereses pērn tika lobētas Nacionālā attīstības plāna izstrādes gaitā.

Savukārt Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes dekāns Uģis Bratuškins Dizaina salu salīdzināja ar stāstu par Bagātību salu un pauda cerību, ka izstāde Design Isle nākotnē varētu kļūt par vietu, kur būtu apkopota ne tikai Latvijas «dizaina bagātība», bet arī vietu, kur tikties gan nozares dalībniekiem, gan arī galapatērētājiem.

Izstādē dizaina preces un pakalpojumus prezentē Nakts mēbeles, Glasstone, Kate, Mimu, Bumbierkoks, CasaDiVanna, NicePlace un citi dizaina uzņēmumi. 

Izstāde piedāvā arī pasākumu programmu - dizaina konferenci Dizains Latvijā - izmantotās un neizmantotās iespējas, izglītojušus seminārus, jauno dizaineru un studentu darbu paraugdemonstrējumus, kā arī konkursa Gada balva dizainā 2013 apbalvošanas ceremoniju.

Vienlaikus ar izstādi Design Isle 2013 Ķīpsalā notiks arī 18.starptautiskā mēbeļu un interjera izstāde Baltic Furniture 2013, kas vienkopus pulcēs mēbeļu ražotājus, tirgotājus, dizainerus un plašu galapatērētāju loku. Izstādes akcenti būs kvalitatīvas un funkcionālas Baltijā ražotas mēbeles un dizains visdažādākajās tā izpausmēs.

Rīgas starptautiskā dizaina izstāde Design Isle 2013 starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks no 3.oktobra līdz 6.oktobrim.