Jaunākais izdevums

Tevi varētu interesēt

Dalies ar šo rakstu

Lai plašākam uzņēmumu pulkam padarītu e-parakstīšanu pieejamāku, IT kompānija «Digital Mind» izstrādā risinājumu «SigningServices»

Uzņēmums produktā ir investējis aptuveni 120 tūkstošus eiro. Komanda pie risinājuma strādājusi divus gadus.

«Digital Mind» valdes loceklis Edgars Stafeckis stāsta, ka izstrādātais risinājums vienkāršo e-parakstīšanas ieviešanu un lietošanu. ««SigningServices» misija ir veicināt reģiona organizāciju un iedzīvotāju konkurētspēju un efektivitāti ar e-parakstīšanas piedāvātajām iespējām, ieviešot e- parakstīšanu par vispārpieņemtu praksi un strādājot pie tā, lai to padarītu vienkāršu, ērtu un pieejamu ikvienam,» viņš saka.

«Mūsu pēdējo mēnešu pieredze uzrāda uzņēmumu strauji pieaugošu interesi par elektroniskās parakstīšanas ieviešanu uzņēmuma kanālos. Elektroniskā paraksta lietotāju skaits pēdējā gada laikā ir ļoti būtiski pieaudzis un turpina augt,» apgalvo E. Stafeckis. Šobrīd risinājumu lieto 12 Baltijas valstu uzņēmumi. Pirmie produkta mārketinga centieni ir vainagojušies panākumiem un, pēc viņa teiktā, šobrīd ir vērojama liela ienākošās komunikācijas intensitāte un par risinājumu interesējas daudzi reģionā zināmi uzņēmumi. «Ambīcija ir pārdot šo produktu visā Eiropas Savienībā. Ir skaidrība par pirmajiem eksporta tirgiem, ir izvirzīti izmērāmi plāni un esam sākuši tos īstenot. Trīs gadu laikā ir plāns apgūt to tirgus daļu Eiropas Savienībā, kurā sabiedrības digitālais briedums ir atbilstošs mūsu mērķu sasniegšanas līmenim. Mēs šobrīd runājam par astoņām līdz desmit valstīm. Vērosim tirgu un pieņemsim nākamos lēmumus,» saka E. Stafeckis.

«SigningServices» tiek pievienots organizācijas tiešsaistes kanāliem, iekšējām sistēmām un procesos, kuros ir nepieciešama dokumentu parakstīšana vai personas e-identitātes apliecināšana. Turpmāk lietotāji – darbinieki, klienti, partneri – veic dokumentu parakstīšanu tieši sistēmā, kurā tie strādā, bez nepieciešamības lejupielādēt, parakstīt, saglabāt un augšupielādēt vai sūtīt pa e-pastiem parakstāmo dokumentu. Lietotājs izvēlas sev vēlamo parakstīšanas rīku, tādējādi var parakstīt arī no mobilās ierīces. E. Stafeckis piebilst, ka «SigningServices» var izmantot arī tādu elektronisku dokumentu parakstīšanai, kuros nav nepieciešams drošs elektroniskais paraksts, piemēram, piegādes aktu vai klientu iesniegumu parakstīšana ar planšetdatoru, kurā lietotājs pašrocīgi parakstās uz planšetdatora ekrāna.

E. Stafeckis paredz, ka, attīstoties tehnoloģijām un sabiedrības digitālajām iespējām, fizisku dokumentu parakstīšanu aizstās elektroniskā parakstīšana. E-paraksta lietošana Latvijā kļūstot arvien populārāka un tā paver plašas digitalizācijas iespējas ne tikai iedzīvotājiem, bet arī uzņēmumiem, ļaujot paātrināt procesus, padarot pakalpojumus ērtākus un attālināti pieejamus. «Dokumenta elektroniska parakstīšana kopumā aizņem apmēram 7,5 reizes mazāk laika nekā fiziska apstrāde un parakstīšana,» viņš teic.

E-parakstīšanas pakalpojumus nodrošina uzticamības pakalpojumu sniedzēji, ievērojot stingras drošības procedūras un normatīvus, kas reglamentē šo darbību. E. Stafeckis teic, ka e-parakstīšanas rīki tiek uzskatīti par drošāko veidu dokumentu parakstīšanai un personas autentifikācijai. Tiem ir vienāds juridisks spēks kā fiziskam parakstam vai personas identificēšanai klātienē, uzrādot personu apliecinošu dokumentu.

«Līdz šim e-parakstīšanas rīki pārsvarā tika izmantoti sadarbībai ar valsts iestādēm, tomēr vērojama tendence, ka tieši uzņēmumi arvien vairāk ievieš e-parakstīšanu savos procesos un tiešsaistes kanālos. Pēdējā laikā e-parakstīšanās kļuvusi vienkāršāka, jo ar «eParaksts Mobile» un «Smart-ID» to var izdarīt no jebkuras ierīces un nav nepieciešams to sagatavot darbam ar e-parakstu,» teic E. Stafeckis.

«Digital Mind» konsolidētais apgrozījums 2018. gadā bija 2,2 miljoni eiro. Ieņēmumi pirms procentu, nodokļu, nolietojuma un amortizācijas atskaitījumiem (EBITDA) – 261 tūkstotis eiro. Kompānijā nodarbināti 20 cilvēki. «Šogad plānojam nelielu EBITDA kāpumu, apgrozījumam saglabājoties esošajā līmenī,» atklāj E. Stafeckis.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lietuvas dokumentu elektroniskās parakstīšanās rīks "Dokobit" sāk darbu Latvijā.

Risinājuma mērķis ir vienkāršot uzņēmējiem dokumentu parakstīšanu, piemēram, darba līgumu vai līgumu ar biznesa partneri, stāsta "Dokobit" līdzdibinātājs Gints Balčūns (Gintas Balčiūnas).

Jau iepriekš "Dokobit" risinājumam bija lietotāji Latvijā, taču tie pārsvarā bija lieli uzņēmumi, kas darbojas visā Baltijā. "Iepriekš vienīgais e-parakstīšanās risinājums Latvijā bija "eParaksts", kas nav īpaši populārs. Viss mainījās līdz ar "Smart-ID" ienākšanu tirgū. Tagad daudzas kompānijas to izmanto un veido jaunus digitālos pakalpojumus. "Smart ID" Latvijā ir izdarījis ļoti labu darbu. Tas ir ļoti populārs un ir vienīgais tik plaši izmantotais e-identitātes rīks," apgalvo G. Balčūns. Līdz ar to aug uzņēmuma klientu un lietotāju skaits, turklāt tie parakstās arī starpvalstu līmenī. Tāpēc uzņēmums nolēma izveidot atsevišķu biroju Latvijā. "Dokobit" ir lokalizējis visu risinājuma saturu un atradis pārstāvniecības vadītāju. "Tagad esam visā Baltijā," tā G. Balčūns.

Komentāri

Pievienot komentāru