DK Daugava, iespējams, pārkreditēsies uz banku Citadele

2011. gada 18. janvāris plkst. 11:53
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

SIA Daudznozaru kompānija Daugava (DK Daugava) risina sarunas ar banku Citadele, lai varētu pārkreditēt savas saistības un turpināt normāli strādāt.

DK Daugava līdzšinējais īpašnieks Aigars Vaivars norādīja, ka viņam ir vēlme saistīties ar banku, kurā ir valsts kapitāldaļas, lai Daugava varētu droši strādāt un pildīt savas saistības.

Komentējot problēmas ar Swedbank viņš norādīja, ka pats vien esot vainīgs, jo savulaik «uzķēros uz lētās makšķeres un paņēmu kredītu ar likmi 1,5%,» uzsver A.Vaivars.

Viņš atkārtoti norādīja, ka maksājumi Swedbank veikti laikus, un arī šobrīd nauda kontā ir rezervēta, bet banka to neizmanto. Tiesa problēmas radījusi kredītlīnija.

DB jau rakstīja, ka Swedbank pieņēmusi lēmumu pieprasīt DK Daugava atmaksāt bankai aizdevuma līdzekļus. Kopējās uzņēmuma neatmaksātās saistības bankai ir aptuveni 1,5 miljoni latu. Swedbank jau ir saņēmusi Zemgales apgabaltiesas lēmumu par prasības nodrošināšanu, ar kuru nolemts uzlikt virkni apgrūtinājumu uz DK Daugava un SIA Piena un maizes nams Daugava aktīviem, kā arī apķīlāt saistīto personu naudas līdzekļus un mantu.

Savukārt uzņēmuma vadība lūgs Finanšu un kapitāla tirgus komisiju izvērtēt Swedbank rīcību. A.Vaivars uzsver, ka bankas pārmetumiem par maksājumu neveikšanu laikus un nepamatotu preču zīmju pārreģistrāciju nav pamata un šobrīd uzņēmuma juristi strādā, lai bankai izvirzītu pretenzijas par apmelošanu un zīmola iedragāšanu.

Uzņēmējs stāsta, ka banka uzņēmumam piešķīrusi vienu kontu, caur kuru notikušas visas operācijas - «no konta viņi ņēma nost līzinga maksājumus, kredītlīnijas % un maksājumus, pamatsummas atmaksu kredītam un procentmaksājumus.»

 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām