Biznesa tehnoloģijas

Draugiem Group uzņēmumu apgrozījums veido 15 miljonus eiro

Zane Atlāce - Bistere, 08.08.2018

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Noslēdzot finanšu gadu, Draugiem Group uzņēmumi strādājuši ar 14 909 138 eiro apgrozījumu un 1 487 655 eiro peļņu, informē uzņēmumā.

Lielākā grupas daļa uzņēmumu peļņu investēja savā attīstībā un jaunu eksporta tirgu apguvē. 2017. gadā atvērti jauni biroji Cēsīs un Barselonā, kā arī Printful ražotne Rīgā.

Mapon gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka pērn tika veikti lieli investīciju projekti - izveidots jauns produkts Tachogram, nopirktas daļas Somijas partnera uzņēmumā Mapon Finland, iegādāts klientu portfelis no mazākiem tirgus spēlētājiem, kā arī atvērta filiāle Barselonā. Lai veicinātu straujāku uzņēmuma attīstību, par 62% palielināts darbinieku skaits un veikti ieguldījumi IT infrastruktūrā. Mapon apgrozījums audzis par 15%, savukārt eksporta daļa augusi par 28%, kopā veidojot nepilnus trīs miljonus eiro. Ņemot vērā apjomīgās investīcijas, uzņēma peļņa šogad ir 82 tūkstoši eiro. Nākamgad Mapon apgūs jaunus ārvalstu tirgus ar mērķi palielināt uzņēmuma eksporta daļu.

Vendon apgrozījums 2017. gadā audzis par 39%, salīdzinot ar 2016. gadu. Tika veikti apjomīgi biznesa paplašināšanas darbi, kuros tika investēta lielākā daļa uzņēmuma līdzekļu. Vendon veiksmīgi iegājis Tuvo Austrumu tirgū, iegūstot vērtīgus sadarbības partnerus. Šobrīd uzņēmuma eksporta portfelis veido 95%, un, lai nodrošinātu tālāku izaugsmi, dubultots darbinieku skaits. Vendon joprojām ir līderis tirdzniecības automātu un kafijas aparātu attālinātās vadības nozarē Eiropā. Šogad pabeigta pērn uzsāktā Vendon tirdzniecības automātu ieņēmumu uzskaites risinājuma sertifikācija.

Istabai pērn noslēdzis vairākus apjomīgus sadarbības projektus viedās mājas risinājumu izplatīšanai, kas partneriem ļauj klientiem piedāvāt Istabai radītās iekārtas ar savu zīmolu (tā sauktā white labeI metode). Viens no sadarbības partneriem ir Baltijas lielākais elektroenerģijas tirgotājs Elektrum, kas Istabai palīdzēja palielināt apgrozījumu par 74%. Lielākā daļa no ieņēmumiem pērn ieguldīta attīstībā - palielināts Istabai darbinieku skaits un izstrādāti jauni risinājumi, kā gudrā rozete, gaisa kvalitātes sensors un servisa poga sabiedriskajām telpām.

Pagājušā gada 13. februārī tika dibināts uzņēmuma Printful Inc. meitas uzņēmums AS Printful Latvia, kas nodrošina programmatūras risinājumu izstrādi, mārketinga, klientu atbalsta, tirgus izpētes, finanšu un arī ražošanas pakalpojumus. 2017. gadā AS Printful Latvia ieguldīja vairāk nekā miljonu eiro Eiropas ražotnes izveidē. Šobrīd AS Printful Latvia strādā 127 darbinieki - programmētāji, mārketinga profesionāļi, dizaineri, biznesa attīstības un pārdošanas speciālisti. Uzņēmums pērn sasniedza 2,66 miljoni eiro lielu apgrozījumu un 797 tūkštoši eiro peļņu. Līdz akciju kotēšanai biržā, Printful Inc. finanšu dati netiek publiskoti.

SIA Draugiem apgrozījums pērn bija vairāk nekā 3 miljoni eiro ar vairāk nekā 240 tūkstošu eiro peļņu. Ieņēmumus veido portāla pakalpojumu tirdzniecība, kā arī ieņēmumi no spēlēm un reklāmām. Draugiem.lv komanda pērn sākusi jauna projekta izstrādi - tiek veidota globālam tirgum paredzēta interaktīva orientēšanās spēļu lietotne. Savukārt Latvijas lielākais kolektīvās iepirkšanās portāls PerkamKopa.lv, kas ir viens no SIA Draugiem zīmoliem, pērn saglabājis līderpozīcijas tirgū. PerkamKopa.lv guvis nepilnu 100 tūkstošu lielu peļņu, kas divas reizes pārsniedz pagājušā gada rādītājus. Uzņēmums ik mēnesi apkalpo vairāk nekā 150 tūkstošus pircēju un palīdz uzņēmumiem, īpaši vietējiem zīmoliem, sasniegt plašu pircēju auditoriju.

LASI VĒL:

FOTO: Draugiem Group uzņēmuma Mapon jaunais birojs Barselonā

Draugiem Group apgrozījums strauji aug; nopelna 3,5 miljonus

Mana pieredze: Uzmana tirdzniecības aparātus tuvu un tālu

Printful Latvijas ražotnē ieguldīs 1,6 miljonus eiro un dubultos darbvietu skaitu

Draugiem Group uzņēmums piedāvā jauna veida dāvanu kartes

FOTO: DB viesojas Draugiem Group biroja ēkā Pārdaugavā

Printful liek sasparoties

FOTO: Printful trešā ražotne atvērta Latvijā

Komentāri

Pievienot komentāru