Dūklava meita tikusi pie darba ZM padotības iestādē

2011. gada 14. marts plkst. 8:28
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS) meita Elīna nesen tikusi pie darba Zemkopības ministrijas (ZM) padotības iestādē – Lauku atbalsta dienestā (LAD), informēja Latvijas televīzijas raidījums De facto. Ministra meita tur sākusi strādāt par sabiedrisko attiecību speciālisti, saņemot gandrīz 600 latu lielu algu.

LAD tukša štata vieta Klientu apkalpošanas daļā stāvējusi aptuveni pusgadu. Darbinieks neesot meklēts, bet sabiedrisko attiecību speciālista pienākumus pildījušas divas darbinieces. Nesen vienai no viņām amata pienākumus mainīja, un LAD mājas lapā izsludināja vakanci uz sabiedrisko attiecību speciālista vietu. Tas noticis laikā, kad daudziem ir atvaļinājumi un brīvdienas – starp Ziemsvētkiem un Jauno gadu.

Uz sludinājumu pavisam atsaukušies četri cilvēki, trīs no viņiem intervēti, viens no darba atteicies un par atbilstošāko atzīta E. Dūklava. Viņai esot augstākā izglītība Eiropas ekonomikā un biznesā, bet darba pieredze - viesnīcas administrācijā. Ne sabiedrisko attiecību jomā, ne valsts pārvaldē viņa neesot strādājusi.

E. Dūklava raidījumam skaidrojusi, ka šo darbu atradusi, ieraugot sludinājumu LAD mājas lapā. Citās iestādēs gan viņa neesot meklējusi darbu, jo viņu interesējis darbs LAD, turklāt viņa vēlējusies esošo darbu nomainīt «pret kādu citu, nopietnāku».

Zemkopības ministrs apliecinājis, ka ieteicis meitai pamēģināt šo darbu, bet nekādā veidā neesot palīdzējis, lai meita tiktu pie šī amata. Dūklavs notikušajā nesaskata nekādas problēmas. Viņaprāt, meita darbam ZM padotības iestādē ir piemērota un tas viņai būs labs karjeras sākums. «Tas taču ir tik neliels amats,» uzsver Dūklavs.

LAD vadītāja Anna Vītola-Helviga noliegusi, ka darbavieta atbrīvota speciāli ministra meitai. Pienākumu apraksts gan skanot visai pretrunīgi, un vairākkārt kā E. Dūklavas priekšrocība tiek nosauktas vien angļu valodas zināšanas. «Mēs strādājam pamatā ar reģionālo presi, koordinējam to darbu, ienāk ļoti daudz jautājumu, klātienē cilvēki nāk un prasa,» sacījusi Vītola-Helviga un teju vienlaikus minējusi: «Tā viņas privilēģija bija angļu valoda.»

Saskaņā ar noteikumiem par vienoto atalgojumu valsts pārvaldē ministra meitai pārbaudes laikā vajadzētu saņemt atalgojumu ap 580 latiem mēnesī. Pie pozitīva novērtējuma alga kļūtu lielāka, norādīja raidījuma veidotāji.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām