Nodokļi

Dzelzs lēdija bez saudzējošā režīma

Aļona Zandere, 08.08.2016

Inga Koļegova (pa labi), finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Foto: Ieva Čīka/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Topošā VID ģenerāldirektore jau iepriekš parādījusi savu dumpiniecisko raksturu; esošie un bijušie kolēģi velta arī skarbus vārdus, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Mērķtiecīga un ļoti gudra sieviete, kura bez sirdsapziņas pārmetumiem «iet pāri līķiem» – tās ir trīs galvenās īpašības, kas izkristalizējas sarunās ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītājas amatam izvirzītās Ingas Koļegovas bijušajiem un esošajiem kolēģiem, kā arī cilvēkiem, ar ko viņa līdz šim sadarbojusies. Valdība jau plāno lemt par viņas apstiprināšanu amatā. Par spīti neprecīzi aizpildītajām valsts amatpersonas deklarācijām vairāku gadu garumā un atsevišķu žurnālistu bažām, vai gadījumā viņai daļēji piederošajā koka palešu ražošanas uzņēmumā Pallogs netiek maksātas aplokšņu algas, I. Koļegova, visticamāk, saņems zaļo gaismu. Premjers Māris Kučinskis (ZZS) pagājušajā nedēļā pavēstīja, ka aizdomas par nelikumībām I. Koļegovas uzņēmumā nav apstiprinājušās, īsi pēc tam pašlaik vēl Valsts vides dienestu (VVD) vadošā I. Koļegova paziņoja, ka viņa atdos visas sev piederošās Pallogs kapitāldaļas brālim. Doma par to bijusi jau sen, tomēr līdz šim neesot bijis laika to fiziski izdarīt.

I. Koļegovas karjeras līkloči patiesībā bijuši samērā rāmi – soli pa solim viņa spodrinājusi sev ceļu tieši vides lauciņā, no pirmā pakāpiena spējot nonākt līdz augstākajam. Sākumā viņa strādāja Ogres Vides aizsardzības komitejā, paralēli pildot arī vides inspektores pienākumus dzimtajā pusē Madonā. Pēc pāris gadiem viņa iecelta par Valmieras reģionālās vides pārvaldes direktori. Pēc sešiem gadiem tika izveidots VVD, kur I. Koļegova turpināja pildīt Valmieras reģionālās vides pārvaldes direktores pienākumus. 2012. gadā valdība viņu apstiprināja VVD ģenerāldirektores amatā.

Visu rakstu par topošo VID ģenerāldirektori lasiet 8. augusta laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru