Eiropas jauno auto tirgus sliktākajā formā kopš 1996. gada 

Eiropā aktuālā jostas savilkšanas politika kārtējo reizi atspoguļojusies arī automašīnu nozarē - pieaugot bezdarbnieku rindām, krītas pieprasījums, un reģiona jauno auto tirgus līdz ar to jūnijā «nogāzies» līdz sliktākajam rezultātam pēdējo 17 gadu laikā.

Dienas Bizness, 2013. gada 16. jūlijs plkst. 11:11

Šā gada jūnijā jaunu vieglo auto reģistrāciju apjoms Eiropā* gada griezumā sarucis par 5,6% līdz 1,134 miljoniem vienību. Pirmajā pusgadā kopumā reģistrēti 6,2 miljoni jaunu auto, kas ir kritums 6,6% apmērā, salīdzinot ar attiecīgo laika periodu pirms gada, liecina Eiropas Automasīnu ražotāju asociācijas (EARA) apkopotie dati.

Šā gada jūnijs Eiropā pēc jaunu automašīnu reģistrācijas apjomiem bijis sliktākais nozarē kopš 1996. gada. Vienīgais no reģiona lielajiem auto tirgiem, kas piedzīvoja izaugsmi, bija Lielbritānija, kur jaunu auto reģistrācijas apjoms jūnijā, salīdzinot ar attiecīgo mēnesi pirms gada, audzis par 13,4%. Pirmajos šā gada sešos mēnešos Lielbritānijā gada griezumā reģistrēts par 10% vairāk jaunu auto.

Tikmēr pārējie Eiropas lielie auto tirgi jūnijā piedzīvoja kritumu, piemēram, Vācijā jaunu auto reģistrāciju apjoms sarucis par 4,7%, bet Francijā - par 8,4%.

Latvijā jūnijā reģistrētas 1 027 jaunas automašīnas, kas gada griezumā ir kritums 2,2% apmērā, ar ko pietiek, lai uzstādītu antirekordu starp Baltijas valstīm, Lietuvai un Igaunijai baudot izaugsmi attiecīgi 7% un 3,2% apmērā.

Straujākais jaunu auto reģistrācijas pieaugums, kā liecina EARA informācija, novērots Dānijā (+19,2%), Portugālē (+17,6%) un Slovēnijā (+17,4%), bet lielākais kritums - Īrijā (-73,7%), Nīderlandē (-53,6%) un Kiprā (-37%).

*27 ES valstis, neskaitot Kipru, kā arī Šveice, Norvēģija un Islande.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2013. gada 17. maijs plkst. 14:25

Šā gada aprīlī automašīnu reģistrācija Latvijā samazinājās par 10%, kas ir piektais...

Nepalaid garām

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

Izdevniecība Dienas bizness ar 12.novembri izdod iknedēļas biznesa žurnālu, kas aizstās laikrakstu...

«Man šķiet, ka šobrīd Baltija ir pats caurspīdīgākais finanšu tirgus dalībnieks visā...

Savu eko māju no salmu paneļiem Raiskuma pagastā būvē arī latviešu modele...

100 straujāk augošie uzņēmumi Latvijā pagājušajā gadā apgrozījuši 335,92 milj. eiro, un...

Viena kleita Andele Mandele kustības piekritēju rokās mēdz nomainīt pat piecas saimnieces...