Eiropas Komisija (EK) uzmanīgi seko līdzi notiekošajam saistībā ar Latvijas Krājbanku un valstij ir visas iespējas pašai tikt galā ar radušos krīzi, Latvijas Radio pastāstīja EK pārstāvis.
Ja Latvija izlems nacionalizēt Krājbanku, Eiropas Komisija vērtēs kādu ietekmi tas atstās uz valsts finansēm un nacionālo lidsabiedrību airBaltic, kā arī to vai tas nekropļos konkurenci.
«Latvijas ekonomika ir labākā stāvoklī nekā tas bija Parex bankas glābšanas brīdī. Mēs cieši sekojam līdzi notiekošajam, kā arī tam, kā tas var ietekmēt airBaltic, un kādas sekas tas atstās uz Latviju,» radio stāstīja Komisijas pārstāvis.
Komisijas pārstāvis arī uzsvēra, ka pagaidām abu valstu (Latvijas un Lietuvas) rokās ir iespējas tikt galā ar situāciju pašām.
Db.lv jau vēstīja, ka Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome lēmusi par Krājbankas pakalpojumu sniegšanas apturēšanu. Lēmums pieņemts pamatojoties uz konstatēto līdzekļu iztrūkumu bankā, par ko informēta ir arī Ģenerālprokuratūra.
Tāpat vēstīts - FKTK paziņojusi, ka no rītdienas Latvijas Krājbankas klienti, kas ir privātpersonas, varēs no bankas saņemt līdz 50 latiem lielu summu dienā. Šī pagaidām ir vienīgā bankas darbība, kurai dota «zaļā gaisma», līdz ar ko juridiskās personas, pēc patlaban pieejamās informācijas, rītdien nekādas operācijas Krājbankā veikt vēl nevarēs.
Aizturēta arī Latvijas Krājbanka vadība, Db apstiprināja Krājbankas nu jau atstādinātā šefa Ivara Priedīša advokāts. Krājbankas valdē līdz šim vēl darbojas Dzintars Plecbergs, Svetlana Ovčiņņikova un Mārtiņš Zalāns.
Saistībā ar Latvijas Krājbanka atklāto līdzekļu iztrūkumu Valsts policijā uzsākts kriminālprocess, DB uzzināja Ģenerālprokuratūrā.