Karjera

Eksperte: Augstskolās šobrīd velk cauri visu, ko var izvilkt

Žanete Hāka, 25.08.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ja darba devēji zinātu, kas notiek augstskolās, viņi tos diplomus neņemtu pretī, DB akadēmijas seminārā par personālvadības jautājumiem stāstīja Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīcas valdes locekle Arta Biruma.

«Loģiski domājot - ja mani paaicina novadīt kursu augstskolā, vai man ir motivācija kādu izmest laukā vai neiedot kādam diplomu? Tad kādēļ mēs kā darba devēji šos saņemtos diplomus vērtējam? Jo mēs kā darba devēji no Padomju laikiem, esam pieraduši, kad bija stingri pārbaudījumi un no septiņām grupām augstskolu beidza divas. Šobrīd situācija ir pilnīgi pretēja un augstskolas velk cauri visu ko var izvilkt, jo tas ir bizness. Bet mēs aizvien CV skatāmies, kāda ir cilvēka kvalifikācija, kur studējis un strādājis.

Taču bieži vien cilvēkiem ir skaisti dokumenti, bet nav mīlestība pret darbu un kaut ko palaižam garām. Tādēļ rosinu eksperimentēt un skatīties uz lietām savādāk,» viņa uzsver.

Tādēļ meklēju cilvēkus pēc spējām, nevis pēc CV un secināju, ka mums ir cilvēki, kam ir grāmatvežu un ekonomistu diplomi, taču spējas, kas vērtējamas pāris baļļu sistēmā, viņa uzsvēra.

Runājot par darbinieku motivēšanu Viņa uzsvēra, ka jāmeklē pareizā motivācija, kā atalgot cilvēkus, bet vadība ne vienmēr grib un ne vienmēr runa ir par naudu.

«Pasaulē aizvien vairāk runā par uzticēšanos un cilvēku spēju izmantošanu, nevis ar kontroli. Tāpat ejam projām no laika kontroles, uzsver A. Biruma. Attālinātais darbs un visas iespējas ir fantastiskas, taču gatavība tam nav, cilvēki ne vienmēr ir gatavi strādāt no mājām tāpat kā no biroja,» viņa skaidro.

Galerijā augstāk iespējams ielūkoties DB akadēmijas norisē, savukārt plašāks ieskats DB Akadēmijas tematos – pirmdienas, 29.augusta, laikrakstā Dienas Bizness!

Komentāri

Pievienot komentāru