Ražošana

Eksportam ražo runājošus roku dezinfekcijas stendus

Kristīne Stepiņa, speciāli DB, 22.12.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Turpinoties Covid-19 izplatībai pasaulē, jaunuzņēmums "Lifetech Solutions", kurā apvienojušies trīs uzņēmēji, tehnoloģiju entuziasti no Jelgavas, sācis ražot runājošus roku dezinfekcijas stendus ar "SprayStand" zīmolu.

Runājošos roku dezinfekcijas stendus pamatā ražos eksportam, sākotnēji fokusējoties uz Skandināvijas valstīm, vēlāk arī uz pārējo Eiropu. Latvijā, ja būs pieprasījums, šos stendus varēs arī iznomāt. Pašlaik notiek pārrunas ar potenciālajiem izplatītājiem vairākās valstīs, lai jau drīzumā "SprayStand" ražojums parādītos pēc iespējas vairākās pasaules valstīs.

Uzņēmums plāno piedāvāt arī citus roku dezinficēšanas ierīču modeļus – gan dizainiski, gan funkcionāli atšķirīgus, piemēram, novietošanai uz galda.

"Pasaulē notiekošais mudināja domāt par to, kā cilvēkiem, uzņēmumiem, iestādēm ikdienas dzīvi padarīt vienkāršāku un ērtāku. Nonācām pie secinājuma, ka vizuāli pievilcīga, praktiski ērti lietojama dezinfekcijas ierīce kombinācijā ar uzmundrinošu sasveicināšanos un aicinājumu dezinficēt rokas veicinās cilvēku vēlmi ievērot higiēnu un pasargāt no inficēšanās riskiem sevi un citus," idejas tapšanā dalās viens no tās autoriem Vilnis Krauze.

Klients pats varēs izvēlēties, kādu tekstu ierunāt, to varēs darīt pats, vai arī to uzticēt uzņēmumam, balss skaņas funkciju tādējādi padarot par daudzveidīgu un aizraujošu procesu. "Ienākot telpās, jūs kāds sagaidīs, sakot, piemēram: "Sveiki, lūdzu, dezinficējiet rokas! " Vai arī brīdī, kad jau esat veicis roku dezinfekciju, stends jums teiks: "Paldies, ka esi atbildīgs! "" skaidro Vilnis Krauze, piebilstot, ka jaunie roku dezinfekcijas stendi būs pieejami arī bez balss funkcijas.

Roku dezinfekcijas stendi tapuši sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) tehniskās fakultātes vadošajiem pētniekiem - elektroinženieriem, kuri parūpējušies par mikrosistēmas izstrādi, kas kontrolē dozēšanas laiku un apjomu. "Mums bija interesanti iesaistīties šim laikam tik aktuāla produkta veidošanā. Ceram, ka tas tiks novērtēts ne vien Latvijā, bet arī daudzos eksporta tirgos, " atzīst LLU profesors un vadošais pētnieks Vitālijs Osadčuks.

Stenda dizains ir "SprayStand" komandas radīts, tā konstrukcija un mikroshēma tiek ražota Latvijā. Stends paredzēts izvietošanai vietās, kur ikdienā ir liela cilvēku plūsma – izglītības iestādēs, tirdzniecības vietās, klientu centros, lidostās un citur, taču vienlaikus var būt noderīgs ikvienā birojā, iestādē un citviet, kur vēlama roku dezinficēšana. Jaunā ierīce ir ekonomiska - ar vienu 5 litru tvertnes uzpildi tiek nodrošināts līdz pat 10 000 izsmidzināšanas reižu, tajā iespējams izmantot dažādus dezinfekcijas līdzekļus.

Komentāri

Pievienot komentāru