Ektornet vēl nezin, ko darīs ar Panorama Plaza nepabeigto torni

2011. gada 10. novembris plkst. 8:33
Autors: Nozare.lv
Dalies ar šo rakstu

Swedbank grupas nekustamo īpašumu uzņēmums SIA Ektornet Management Latvia neizslēdz, ka nepabeigtajā jaunā projekta Panorama Plaza tornī varētu investēt, lai to pabeigtu, taču patlaban vēl nav pieņemts lēmums, ko darīt ar šo objektu, norāda Ektornet valdes priekšsēdētājs Andris Kovaļčuks.

«Droši vien, ka šis tornis tiks pabeigts, bet mēs neesam droši, ka tas būs Ektornet, kas pabeigs šo celtniecību,» sacīja Kovaļčuks.

Visi lielie aktīvi, kas nonāk Ektornet īpašumā, vispirms tiek izvērtēti, skaidroja Kovaļčuks. Ektornet mēģina saprast, kādi šie aktīvi ir un ko ar tiem var iesākt. «Šādam tornim ir milzum daudz tehniskās dokumentācijas, kura visa vēl ir jāatrod. Patlaban tiek vākti šie dokumenti, un Ektornet veic objekta analīzi. Tad, kad būs savākti visi dokumenti, varēsim izvērtēt, ko ar šo objektu iesākt,» sacīja Kovaļčuks.

Viņš skaidroja, ka Panorama Plaza trešā torņa pabeigšana ir ekonomiskas dabas jautājums. Ektornet jāvērtē, kāda būs šīs būvniecības pabeigšanas pašizmaksa, kāda būs gala produkta potenciālā tirgus cena un kāds tirgū ir pieprasījums pēc šāda produkta.

«Visi šie jautājumi ir nopietni jāapspriež, jo Panorama Plaza bijušo īpašnieku Latmes Building pērn minētie 20 miljoni latu, kas it kā esot nepieciešami torņa pabeigšanai, tomēr ir nopietnas investīcijas,» piebilda Kovaļčuks.

Jautāts, vai šo torni Ektornet varētu pārdot kā nepabeigtu jaunbūvi, Kovaļčuks atbildēja, ka vispirms projekts jāsaved kārtībā, lai tā nākamajam īpašniekam vairs nav jānodarbojas ar dokumentāciju. «Ir jāatjauno trūkstošie dokumenti, un pēc tam šo projektu jau varam piedāvāt kādam investoram, kurš ir gatavs uzņemties tirgus risku,» sacīja Kovaļčuks.

Viņš piebilda, ka to var attiecināt uz gandrīz visiem nepabeigtajiem lielajiem projektiem. «Droši vien, ka tie tiks pabeigti, jautājums ir tikai par to, kas būs šis pabeidzējs. Ektornet mērķis nav visu pabeigt pašiem,» piebilda Kovaļčuks.

Panorama Plaza trešais tornis ir vienīgais Ektornet īpašumā esošais objekts tik nepabeigtā būvniecības stadijā. Panorama Plaza nepabeigto ēku Ektornet iegādājās izsolē šā gada 10.jūnijā par 783 972 latiem.

Jau ziņots, ka Ektornet īpašumu portfelis Latvijā ir pieaudzis no 68,1 miljona latu 2010.gada nogalē līdz 121,5 miljoniem latu šā gada trešajā ceturksnī. Ektornet īpašumu portfeli patlaban veido aptuveni 3600 nekustamie īpašumi visā Latvijā.

Patlaban Ektornet īpašumu portfelis Latvijā ir lielākais no Ektornet AB īpašumu portfeļiem, ja salīdzina valstis, kur strādā Ektornet AB meitasuzņēmumi, - Zviedriju, Norvēģiju, Somiju, Igauniju, Lietuvu, ASV un Ukrainu. Kopējais Ektornet AB īpašumu portfelis visā pasaulē ir 440,8 miljonu latu vērtībā.

Ektornet AB mātesuzņēmums prognozē, ka 2013.gadā kopējais īpašumu portfelis visā pasaulē varētu sasniegt aptuveni 800 miljonu latu vērtību, no tiem Baltijas valstīs aptuveni 400 miljonu latu vērtību. Patlaban kopējais īpašumu portfelis Baltijas valstīs ir aptuveni 200 miljonu latu vērtībā.

Ektornet AB ir Swedbank grupas izveidota nekustamā īpašuma kompānija, kuras pamatbizness ir publiskajās izsolēs iegādāties, pārvaldīt un realizēt nekustamos īpašumus visos tirgus segmentos.

Ektornet grupā Latvijā darbojas septiņi uzņēmumi - SIA Ektornet Management Latvia, SIA Ektornet Residential Latvia, SIA Ektornet Real Estate Latvia, SIA Ektornet Commercial Latvia, SIA Ektornet Land Latvia, SIA Ektornet Kr.Valdemāra 27/29 Latvia un SIA Ektornet Upeņu 4 Latvia.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām