Elites cietumā nav vietas

2018. gada 15. februāris plkst. 14:24
Autors: Didzis Meļķis
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Pretkorupcijas kampaņa Ķīnā ir piepildījusi «baltajām apkaklītēm» domāto ieslodzījuma vietu.

Notiesātajiem nomenklatūras darbiniekiem un citiem Ķīnas elites pārstāvjiem domātā augstākās drošības cietuma Cjiņčenā, Pekinā, administrācija ir atcēlusi visas tuvinieku pieteiktās ķīniešu Jaunā gada vizītes, jo cietums ir pārāk pārblīvēts, ziņo South China Morning Post.

Šogad ķīniešu Jaunais gads iekrīt piektdien, 16. februārī, un par «tīģeru būri» dēvētajā elitārajā ieslodzījuma vietā Pekinas ziemeļu piepilsētā tas solās būt vientulīgs pasākums, spriež laikraksts. Cjiņčenā sodu izcieš nežēlastībā kritušie kompartijas funkcionāri, ģenerāļi, sagrēkojušies valsts kompāniju vadītāji un augsta līmeņa politieslodzītie. Iekšējā kārtība paredz, ka ieslodzītajiem, kas vecāki par 60 gadiem, ir tiesības uz Jaunā gada svētku maltīti kopā ar ģimenes locekļiem, tomēr šis gads nāk ar korekcijām. Kāds cietuma darbinieks South China Morning Post komentē, ka prezidenta Sji Dziņpina kampaņa pret korupciju ir izrādījusies tik sekmīga un aptveroša, ka Cjiņčenas iestādījums ir «pilns līdz spārēm».

Kopumā vēršanās pret valstī endēmisko korupciju ar dažāda līmeņa sodiem ir skārusi 1,3 miljonus ierēdņu mērogā no «tīģeriem» līdz «mušām», kā tos slengā dēvē paši ķīnieši. Turpinošās kampaņas dēļ šogad cietuma kapacitāte ir izsmelta, un, lai novērstu pārlieku drūzmēšanos, apmeklētāju vizītes cietumā ir liegtas arī divas nedēļas pēc Jaunā gada.

Pēdējo gadu laikā ministru vietnieku līmenī un augstāk, kas kvalificējas «tīģeru» titulam, Ķīnā ir apmēram 100 notiesāto. 2012. gadā – īsi pirms gaidāmās pretkorupcijas kampaņas – Cjiņčenas cietums tika pārbūvēts un paplašināts, tomēr augstākā līmeņa kukuļņēmēju acīmredzami ir izrādījies vairāk par plānoto.

Dalies ar šo rakstu