Entuziasti tiek pie iespējas izmēģināt LMT 4G datu pārraidi

2013. gada 29. oktobris plkst. 20:41
Autors: Nozare.lv
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Mobilo sakaru operators Latvijas Mobilais telefons (LMT) svinīgā pasākumā tehnoloģiju entuziastiem testēšanai izsniedza modernus viedtālruņus un deva pieeju ceturtās paaudzes (4G) mobilajai datu pārraidei.

Biznesa inkubatora TechHub telpās LMT ģenerāldirektors Juris Binde svinīgi atklāja 4G datu pārraidi mobilajiem telefoniem. Uz pasākumu bija ielūgti dažādi tehnoloģiju viedokļu līderi, blogeri, žurnālisti un testu autori, kam vajadzības gadījumā uz laiku tika izsniegti dažādi moderni viedtālruņi, kas atbalsta 4G datus.

Pēc svinīgās runas Binde kopā ar LMT viceprezidentu Ingmāru Pūķi veica salīdzinošu trešās (3G) un ceturtās paaudzes sakaru testu, kas acīmredzami parādīja jaunās tehnoloģijas pārākumu visos parametros. 3G sakarus izmantojošais telefons Speedtest aplikācijā uzrādīja lejupielādes ātrumu nedaudz virs sešiem megabitiem sekundē (Mb/s), bet 4G pieslēgums to apsteidza par gandrīz desmit reizēm, uzrādot vairāk nekā 50 Mb/s. Kādam no pasākuma dalībniekiem izdevās arī fiksēt ātrumu 80 Mb/s.

Kā ievērojamu uzlabojumu, kas retāk tiek ņemts vērā, izvērtējot tīkla veiktspēju, Pūķis minēja laiku, kādā sakaru bāzes stacija atbild uz datu pieprasījumu. 3G tīklā tas varēja sasniegt vairāk nekā 100 milisekundes (ms), kas lietotājam nozīmē gaidīšanu, kamēr tiek sākta datu ielāde.

«Šis faktors nopietni var ietekmēt lietošanas pieredzi,» uzskata Pūķis. 4G testā tika novērota 20 ms aizture datu saņemšanai, kas nozīmē īsākus gaidīšanas laikus un ir īpaši svarīgi tiem, kas plāno mobilo internetu izmantot reālā laika datorspēļu baudīšanai tiešsaistē.

Pašlaik pieejamais 4G tīkls izmanto 1,8 gighercu (GHz) frekvenci, LMT mēraparātos novēroja Nozare.lv. To arī apstiprināja sakaru kompānijas tehniskie darbinieki - pašlaik pārraide tiek nodrošināta frekvencē, kas labi der blīvi apdzīvotu teritoriju aptveršanai, jo pieļauj ļoti labu caurlaidību. Datu pārraide 1,8 GHz frekvencē nozīmē to, ka tā būs pieejama tikai pilsētu apkaimē. Pašlaik 4G būšot pieejams ap 35% Latvijas teritorijas, teikts LMT informācijas materiālos.

Datu pārraidi 800 megahercu (MHz) diapazonā LMT sākšot nodrošināt tikai 2015.gadā, biznesa portālam skaidroja Binde. Šis pārraides standarts nodrošina mazāku datu caurlaidību, tomēr fizikas likumi diktē, ka ar to ir daudz vieglāk aptvert plašas teritorijas.

Kā jau ziņots, 21.oktobrī Sabiedrisko pakalpojumu regulācijas komisija izsludināja izsoli tālā rādiusa pārraides tiesībām 800 MHz diapazonā. Izsolē pārraides joslas iegādājās visi trīs Latvijas mobilo sakaru operatori - LMT, Tele2 un Bite. No izsoles izstājās mobilā interneta piegādātājs Triatel.

Dalies ar šo rakstu