Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Eiropas Zāļu aģentūra (EMA) sniegusi pozitīvu atzinumu par diviem Covid-19 terapijas līdzekļiem "Ronapreve" un "Regkirona", kurus Eiropas Komisija (EK) atzinusi par daudzsološiem, informēja EK pārstāvniecības Latvijā preses dienests.

Abus medikamentus paredzēts izmantot infekcijas agrajās stadijās, un to pamatā ir monoklonālas pretvīrusu antivielas.

Zāļu valsts aģentūra aģentūru LETA informēja, ka Eiropas Zāļu aģentūras (EZA) Zāļu reģistrācijas komiteja šodien ir ieteikusi Covid-19 ārstēšanai reģistrēt monoklonālās antivielu grupas zāles "Ronapreve" (kasirivimaba un imdevimaba kombināciju) un "Regkirona" (regdanvimabu).

EZA ir ieteikusi reģistrēt "Ronapreve" Covid-19 ārstēšanai pieaugušajiem un pusaudžiem no 12 gadu vecuma ar vismaz 40 kilogramu ķermeņa masu, kuriem nav nepieciešams papildu skābeklis un kuriem ir paaugstināts risks smagai slimības norisei.

"Ronapreve" ir lietojams arī Covid-19 profilaksei personām no 12 gadu vecuma ar vismaz 40 kilogramu ķermeņa masu. "Ronapreve" reģistrācijas pieteicējs ir uzņēmums "Roche Registration GmbH".

Savukārt zāles "Regkirona" EZA ir ieteikusi reģistrēt Covid-19 ārstēšanai pieaugušajiem, kuriem nav nepieciešams papildu skābeklis un kuriem ir paaugstināts risks smagai slimības norisei. "Regkirona" reģistrācijas pieteicējs ir uzņēmums "Celltrion Healthcare Hungary Kft".

EZA savus ieteikumus attiecībā uz abām zālēm nosūtīs EK ātram, visām ES dalībvalstīm juridiski saistoša lēmuma pieņemšanai, un pēc šī lēmuma zāles būs apstiprinātas lietošanai visā ES.

"Covid-19 gadījumu skaitam gandrīz visās dalībvalstīs arvien augot, iedrošina tas, ka mūsu Covid-19 terapijas līdzekļu stratēģijā tiek izstrādāti daudzi cerīgi ārstniecības līdzekļi," teica veselības un pārtikas drošuma komisāre Stella Kirjakidu.

Līdz gada beigām Eiropas Savienībā tiks apstiprināti līdz pat pieciem jauniem ārstniecības līdzekļiem.

Viņa uzsvēra, ka vissvarīgākais līdzeklis, kā apkarot Covid-19, aizsardzībai pret inficēšanos, hospitalizāciju, dzīvības zaudēšanu un slimības ilglaika sekām, joprojām ir vakcinācija. "Eiropas Savienībā vakcinācijas rādītāji ir vieni no augstākajiem pasaulē, tomēr cilvēki joprojām saslimst un, lai apkarotu infekciju un palielinātu vien ātrākas atveseļošanās, bet arī izdzīvošanas izredzes, viņiem būs vajadzīgi droši un efektīvi ārstniecības līdzekļi," teica Kirjakidu.

Kā ziņots, trešdien Latvijā reģistrēti 1378 jauni Covid-19 gadījumi un saņemti ziņojumi par 48 ar šo slimību sasirgušu personu nāves gadījumiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati.

Divu nedēļu kumulatīvās saslimstības rādītājs pagājušās diennakts laikā sarucis no 1405,2 līdz 1323,8 gadījumiem. Pēdējo reizi šis rādītājs zem 1400 gadījumiem bija 19.oktobrī, kad 14 dienās reģistrēto Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju bija 1351,8.

No visiem aizvadītajā diennaktī reģistrētajiem Covid-19 gadījumiem 922 saslimušie jeb 66,9% bija nevakcinēti vai vakcinācijas kursu nepabeiguši, kamēr 456 bija vakcinējušies.

Latvijā līdz šim Covid-19 laboratoriski apstiprināts 236 765 cilvēkiem, savukārt līdz šim reģistrēti 3646 Covid-19 pacientu nāves gadījumi.

Komentāri

Pievienot komentāru