Finanses

FKTK un AS PrivatBank salīgst mieru; banka veikusi nepieciešamos pasākumus

Žanete Hāka, 06.05.2016

Foto: PrivatBank

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) un AS PrivatBank šodien ir noslēgušas administratīvo līgumu par tiesiskā strīda izbeigšanu, informē FKTK.

AS PrivatBank iepriekš apstrīdēja FKTK pērnā gada 25.novembrī pieņemto lēmumu par pienākumu atsaukt AS PrivatBank valdi un FKTK pieņemto lēmumu piemērot AS PrivatBank soda naudu 2,02 miljonu eiro apmērā.

Parakstot administratīvo līgumu, abas puses ir vienojušās izbeigt šo tiesisko strīdu, paredzot turpmākos pasākumus, ko banka apņemas FKTK noteiktajos termiņos pilnībā izpildīt, lai pilnveidotu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas iekšējās kontroles sistēmu un celtu tās darbības efektivitāti.

Līguma noslēgšana neatceļ FKTK lēmumu nolemjošajās daļās minēto un citu paredzēto tiesisko pienākumu izpildi. Administratīvā līguma noslēgšanas brīdī AS PrivatBank atbilstoši FKTK pieņemtā lēmuma prasībām ir atsaukusi bankas valdi, veikusi FKTK lēmumā uzliktās soda naudas samaksu pilnā apmērā, kā arī sākusi darbu pie noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas politikas un iekšējās kontroles sistēmas pilnveidošanas.

FKTK analizē AS PrivatBank sniegto informāciju par veiktajiem pasākumiem tās iekšējās kontroles sistēmas pilnveidošanā noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas jomā un vērtēs tās darbības efektivitāti pēc minēto pasākumu plāna izpildes.