FOTO: birojs Rīgas sirdī ar «ērģeļu sienu» un šūpuļkrēsliem

2016. gada 25. janvāris plkst. 13:31
Sadaļa: Foto
Dalies ar šo rakstu

Db.lv viesojās SDVentures birojā Vecrīgā. SDVentures ir starptautisks investīciju holdings, kas apvieno tehnoloģiju kompānijas un programmatūras izstrādātājus.

No citām IT kompānijām SDVentures vēlas atšķirties ar savu korporatīvo filozofiju: Māksla tehnoloģijās: kur māksla sastop tehnoloģijas (Art in Technology: When art & technology collide). Šī filozofija izpaužas gan Rīgas biroja dizaina koncepcijā, gan uzņēmuma birojos citās valstīs. Iekārtojot birojus, kompānija savus darbiniekus aicina novērtēt laikmetīgo mākslu, kā arī nodot šo filozofiju partneriem un klientiem.

SDVentures pārstāvniecība Rīgā atrodas pilsētas vēsturiskajā centrā – Doma laukumā. Ēka, kurā atrodas birojs, celta pirms vairāk nekā gadsimta, 1900. gadā, un lepojas ar īpaši sarežģītu telpu plānojumu – katrā stāvā atradās pa izcilnim un nelīdzenumam. «Pētot apslēpto arhitektūras mantojumu, atbrīvojām sienas no apmetuma un, jāatzīst, nebijām vīlušies. Visi atsegtie logi, durvis un citi ēkas arhitektūras elementi organiski iekļaujas biroja dizainā. Mēs centāmies radīt iespaidu, ka šāds iekārtojums te jau ir bijis, tikai piedzīvojis nelielas pārmaiņas atbilstoši laikmeta vēsmām,» stāsta uzņēmumā.
 
Birojs atrodas uzņēmuma īpašumā. Tā kopējā platība ir ap 300 kvadrātmetriem.

Uz jautājumiem, cik daudz līdzekļu vajadzēja ieguldīt ofisa izveidošanā un kas prasīja vislielākos ieguldījumus, uzņēmumā atbild, ka investīcijas uz kvadrātmetru nepārsniedza vidējās izmaksas A klases birojam. «Taču daudz laika un pūļu prasīja Rīgas pārstāvniecības reģistrācijas pasākumi, jo vēlējāmies precīzi norādīt uzņēmuma darbības sfēru.»

Arhitektu komandai vajadzēja realizēt sarežģītu uzdevumu – atrast veidu, kā apvienot SDVentures filozofijai raksturīgo laikmetīgo stilistiku un unikālo arhitektūras mantojumu.

Biroja dizainu izstrādājis arhitekts Ļevs Lugovskis. Viņa redzējumu ietekmējusi biroja atrašanās vieta – pilsētas vēsturiskais centrs. Iedvesmojoties no Doma baznīcas, arhitekts dizainā iekļāvis gotiskās arhitektūras elementus, tos mūsdienīgi interpretējot. Biroja apmeklētājus sagaida «ērģeļu siena», garens izliekums, kurš sniedzas biroja ēkas dziļumā un simbolizē plūstošo ērģeļu skanējumu. Gaitenis klāts ar Rīgai raksturīgajām terakota flīzēm, kas liek soļiem atbalsoties, un kopā ar klusināto apgaismojumu piešķir ēkai vēsturiskas notis.

Gaitenis apmeklētājus ved uz plašām, gaišām telpām, kur atrodas uzņēmuma vadītāju kabineti un atvērtā tipa biroja telpas darbiniekiem. Kontrastējošus akcentus rada iekārtojumā izmantotie mūsdienīgie un dabiskie materiāli.

Birojā atrodas savdabīgas atpūtas zonas un virtuve. Laikā, kad galvenajā sanāksmju telpā nenoris biznesa tikšanās, darbiniekiem ir pieejami šūpuļkrēsli.

«Mēs plānojam paplašināties. Tuvāko mēnešu laikā divos zemākajos stāvos domājam atvērt mūsdienīgu kopīga darba telpu, kuru varēs izmantot kā mūsu darbinieki un citu reģionālo ofisu pārstāvji savos komandējumos, tā arī citu uzņēmumu darbinieki, freelance strādājošie un Start-up komandas,» stāsta uzņēmumā. 

Iecerēts aprīkot vismaz 70 darba vietas, kā arī izveidot sarunu un atpūtas zonas. Ēku jau apdzīvo divi investīciju fondi (SDVentures un ITECH Capital), restorāns BBars, kas šo vietu kopīgam darbam padarot pievilcīgāku.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi