FOTO: Būvniecības gada balvai pieteiktie objekti

2018. gada 07. februāris plkst. 14:03
Sadaļa: Būve
Dalies ar šo rakstu

Konkursā Latvijas Būvniecības Gada balva 2017, kas šogad norisinās Latvijas simtgades zīmolā, saņemti 114 pieteikumi, pārstāvot visdažādāko būvju tipoloģiju un aptverot visu Latviju, kā arī ārvalstis - Zviedriju un Lietuvu, kur Latvijas pārstāvji piedalījušies dažādu objektu tapšanā, informē konkursa rīkotāji.

Konkursam tika kvalificēti tie objekti, kas nodoti ekspluatācijā no 2016.gada 1.oktobra līdz 2017.gada 31.decembrim. Balvas tiks sadalītas desmit nominācijās: jaunbūve – sabiedriska ēka; jaunbūve – dzīvojamā ēka; restaurācija; rekonstrukcija; fasāžu renovācija; publiskās ārtelpas objekts; jauna inženierbūve/infrastruktūras būve; inženierbūvju/infrastruktūras būvju rekonstrukcija; ražotnes un loģistikas centri – jaunbūve vai modernizācija; koka būve.

Latvijas Būvniecība Gada balva 2017 ir visaptverošākais un arī demokrātiskākais konkurss, jo būvniecības parādē pieteikti gan lieli un mazi objekti, kurus būvējuši lieli, vidēji un mazi būvniecības uzņēmumi. To vidū - skolas un viesnīcas, betona un koka tilti, lielas sabiedriskas ēkas un privātmājas, daudzdzīvokļu ēkas un infrastruktūras risinājumi, sporta laukumi, lidostas skrejceļš un bērnudārzi, sporta centri, peldbaseini, koka ēkas un publiskās ārtelpas objekti, ražotnes un muzeju ēkas, pils un ārstniecības iestāde. Tie ir objekti no Latvijas – Rīgas, Liepājas, Valmieras, Ādažiem, Siguldas, Gaujas, Ventspils, Krāslavas, Bauskas, Apes, Kuldīgas, Jūrmalas, Krimūnām, Pāvilostas, Pļaviņām, Ogres, Cēsīm, Ķeipenes, Skrundas, Viļakas, Babītes, Mazmežotnes, Murjāņiem, Āraišiem, Preiļiem, kā arī Latvijas pilsoņu būvēti vai pasūtīti objekti Zviedrijā un Lietuvā.

Konkursa rezultātu paziņošana notiks 7.martā.

Konkursu Latvijas Būvniecības Gada balva organizē biedrība Building Design and Construction Council sadarbībā ar RDĪD, EM, VARAM, Latvijas Darba Devēju konfederāciju, biedrību Zaļās mājas, VKPAI, Live Rīga, konkursu atbalsta Pillar, TechnoNicol, Evopipes ThermoWhite, Peikko, Philosophers Residence, Scania.

Konkursam pieteiktos objektus skatiet galerijā!


Dalies ar šo rakstu