FOTO: Db.lv viesojas jaunajā CTB uzņēmumu grupas birojā Liepājā

2018. gada 17. oktobris plkst. 7:37
Dalies ar šo rakstu

Jaunais CTB uzņēmumu grupas birojs – askētiska un moderna celtne, savukārt tās iekštelpās valda mājīga, saules un gaismas pielieta atmosfēra.

Iepriekš uzņēmuma birojs atradās Liepājas centrā. Pašreizējā tā ražošanas teritorija sākotnēji bija vien 1,5 ha plaša, bet šobrīd uzņēmuma rīcībā ir 19 ha. «Pirms 20 gadiem sākām strādāt ar pāris transporta vienībām un dažiem darbiniekiem. Šobrīd mūsu īpašumā ir vairāk nekā 200 transporta vienību un būvtehnikas, ceļu būves sezonas laikā nodarbinām 300 darbinieku. Katru gadu augām un attīstījāmies, līdz sapratām, ka vadībai ir neērti atrasties atdalīti no uzņēmuma pamatprocesiem, tādēļ izlēmām celt biroju tieši šeit. Šobrīd redzam, kas notiek uzņēmuma teritorijā un ražotnē, ir ērtāk komunicēt citam ar citu,» stāsta CTB uzņēmumu grupas vadītājs Gatis Zvirbulis.

Līdzinieku nav

Ēkas trijos stāvos atrodas uzņēmuma administrācija. Ņemot vērā, ka birojs atrodas industriālā teritorijā blakus uzņēmuma ražotnēm, galvenais ēkas arhitekta Andra Kokina uzdevums bija atrast pareizo tās novietojumu, ņemot vērā vēja virzienu, lai būtu pēc iespējas mazāk putekļu. Svarīgs uzstādījums bija nodrošināt visos kabinetos gaismu. Tikpat svarīgi bija domāt arī par mūsdienīgu un tehnoloģisku iekārtojumu, ventilācijas un dzesēšanas risinājumiem, ērtām un plašām telpām, lai darbinieki justos komfortabli un strādātu ar maksimālu atdevi. Piemēram, kabinetos ir izvietoti CO2 sensori – mazinoties skābekļa apjomam, tiek padots papildu gaiss un regulēta vēdināšana. Viens no projektēšanas uzdevumiem bija ēku novietot tā, lai to nepieciešamības gadījumā varētu pagarināt. Šobrīd birojā strādā 30 darbinieki, taču ir iespējas paplašināties. «Ja šajā valstī būs izaugsmes iespējas, diez vai kaut ko būvēsim klāt, drīzāk attīstīsimies citos virzienos un nozarēs. Tuvākajos desmit gados paplašināt šo ēku neplānojam,» atzīst G. Zvirbulis.

Ēkai nav līdzinieku. Sadarbojoties ar arhitektu A. Kokinu, domāts par apgaismojumu, telpu lielumu un skaitu. Ņemts vērā tas, kā uzņēmums ir pieradis strādāt, lai būtu vieglāka dokumentu aprite un darbinieku pieejamība. Uzmanība pievērsta materiālu izvēlei – atveidņotas betona sienas, kas kombinētas ar stiklu, Amerikas riekstkoku, ādu. G. Zvirbulis interjeru raksturo kā modernu un atbilstošu būvniecības uzņēmumam. Biroja iekārtošana vēl turpinās, tiek plānota atsevišķu interjera priekšmetu un mēbeļu iegāde, latviešu mākslinieku darbu uzstādīšana.

Visu rakstu Materiāli kā identitātes zīme lasiet 17. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.
Pērc un lasi laikraksta Dienas Bizness šīs dienas numuru elektroniski!


LASI ARĪ:

FOTO: Db.lv viesojas topošo airBaltic pilotu treniņbāzē Liepājā
FOTO: Accenture atver jaunu biroju
FOTO: DB viesojas Wunder Latvia Valmieras birojā
FOTO: DB viesojas Evry Latvia birojā
FOTO: DB viesojas Vitol grupas uzņēmumu jaunajā birojā
FOTO: DB viesojas IT uzņēmuma Visma birojā
FOTO: Draugiem Group uzņēmuma Mapon jaunais birojs Barselonā

Dalies ar šo rakstu