Pasaulē

FOTO: Igaunijas karavīri izmēģina bezpilota kāpurķēžu transportlīdzekli

Žanete Hāka, 24.05.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Igaunijā izstrādātais un ražotais bezpilota modulārais kāpurķēžu hibrīddzinēja robots (THeMIS - Tracked Hybrid Modular Infantry System) sekmīgi izturējis pirmos pārbaudījumus Igaunijā notikušo Kevadtorm (Pavasara vētras) militāro mācību laikām informē AS Milrem pārstāvji.

Igaunijas Bruņoto Spēku Kaujas nodrošinājuma bataljona karavīri trīs dienas izmēģināja Milrem robotu, galvenokārt pārbaudot tā spējas transportēt vienības materiāltehniskos līdzekļus.

«Labi, ka obligātā dienesta karavīriem tiek sniegta šāda iespēja izmēģināt nākotnes tehnoloģijas,» atzīmē nodrošinājuma bataljona kaprālis Sterns Ilvess (Stern Ilves), kam bija iespēja izmēģināt kāpurķēžu robota vadīšanu. Ilvess tic, ka nākotnē šādi kāpurķēžu roboti varēs ievērojami atvieglot karavīra dzīvi. «Visu, ko līdz šim no vienas vietas uz otru nācās transportēt ar vienības transporta līdzekļiem – materiālus, ūdeni, malku, degvielu vai munīciju –, tagad pavisam vienkārši būs iespējams pārvadāt ar šādām kāpurķēžu ierīcēm,» piebilda Ilvess.

Milrem valdes priekšsēdētājs Kuldar Vērsi (Kuldar Väärsi) uzsver, ka: «bezpilota sauszemes transportlīdzekļu nozare attīstās ļoti strauji, un šādiem transporta risinājumiem piemīt liels eksporta potenciāls. Citu ražotāju bezpilota transportlīdzekļi ir pildījuši kādu šauru uzdevumu sfēru. Turpretī Milrem izstrādātais kāpurķēžu robots ir pielāgots dažādu operāciju veikšanai,» skaidro Vērsi. «Pavasara vētras ietvaros testējām THeMIS transporta risinājumu, taču šī gada rudenī tiek plānoti daudz sarežģītāki testi, kuros mūsu robots tiks aprīkots ar distances vadības smago ložmetēju, lai veiktu kaujas šaušanas uzdevumus,» piebilda Vērsi.

Milrem izstrādātais bezpilota kāpurķēžu robots ir paredzēts izmantošanai vidēs un situācijās, kur būtu bīstami doties cilvēkam. Salīdzinājumā ar citiem bezpilota risinājumiem THeMIS priekšrocība ir tā modularitāte. Gaitas iekārtas ir iebūvētas robota kāpurķēdēs, tādējādi atstājot centrālo platformu brīvu dažādu funkcionālu iekārtu uzstādīšanai.

Milrem THeMIS izstrāde notiek sadarbībā ar Igaunijas Aizsardzības ministriju un bruņotajiem spēkiem. Milrem īsteno sadarbību arī ar vairākām Igaunijas, Latvijas un Lietuvas universitātēm un uzņēmumiem.

Komentāri

Pievienot komentāru