Jaunākais izdevums

Svinīgā pasākumā 20.oktobrī nosvinēti SIA "Latvijas Nacionālā sporta centra" (LNSC) jaunās sporta ēkas - Komandu sporta spēļu halles - kapsulas iemūrēšanas svētki.

Jaunās Komandu sporta spēļu halles atrašanās vietā - Kr. Barona ielā 99C, Rīgā, - tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Jaunā halle nodrošinās mūsdienīgu un kvalitatīvu infrastruktūru ar tehniskiem un funkcionāliem risinājumiem komandu sporta spēļu treniņiem un sacensībām nacionālā un starptautiskā mērogā.

Jau vēstīts, ka būvfirma "Arčers" gada sākumā noslēdza gandrīz 21 miljonu eiro vērtu līgumu ar "Latvijas Nacionālo sporta centru" par Komandu sporta spēļu halles būvniecību Krišjāņa Barona ielā, Rīgā. Parakstītais līgums paredz būvdarbu izpildi par 20 841 249,27 eiro. Tostarp 7 294 437,24 eiro būvuzņēmumam tiks izmaksāti avansā, bet kārtējie maksājumi tiks veikti katru mēnesi atbilstoši faktiski veikto būvdarbu apjomam.

Kapsulas svētku dalībniekus - kolēģus un partnerus, kas saistīti ar ēkas būvniecību, - svētku uzrunās sveica Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša, SIA "Latvijas Nacionālais sporta centrs" valdes priekšsēdētājs Daniēls Nātriņš, SIA "Arčers" valdes priekšsēdētājs Kārlis Balgalvis, Latvijas Futbola federācijas prezidents Vadims Ļašenko, Latvijas Basketbola savienības prezidents Raimonds Vējonis un Latvijas Ratiņbasketbola federācijas prezidents Aigars Miklāvs.

Ministre kapsulā ievietoja Latvijas karoga nozīmīti, jo tas ir valsts simbols, kas ar sportistiem ir kopā augstos sasniegumos, apbalvošanas ceremonijās. D. Nātriņš pievienoja svilpi kā simbolu - tiesneši ir kā sportā tā dzīvē, mēs esam par godīgu spēli. Būvnieks - medaļu kā vēlējumu augstiem sasniegumiem. R. Vējonis, atzīmējot basketbola simtgadi, pievienoja basketbolam veltīto pastmarku, V. Ļašenko - LFF suvenīru kā futbola vēstnesi, savukārt A. Miklāvs - eiro monētu ar Mildu finanšu labklājībai.

Komandu sporta spēļu halle tiek būvēta, ievērojot Latvijas un starptautisko profesionālā sporta organizāciju projektēšanas vadlīnijas, kas nodrošinās iespēju jaunajā Komandu sporta spēļu hallē organizēt augsta līmeņa sacensības. Būvniecībā tiek ievēroti vides pieejamības standarti, plānošanā iesaistot arī attiecīgo sporta veidu pārstāvjus, lai pēc iespējas racionāli pielāgotu telpas un funkcijas dažādu sporta viedu, tai skaitā paralimpiskā sporta vajadzībām.

Komandu sporta spēļu halle būs 6 stāvu ēka. Ēkas pirmajā stāvā paredzēta sporta zāle ar iespēju nodrošināt līdz pat trīs Starptautiskās Komandu spēļu sporta federācijas prasībām atbilstošiem - basketbola, volejbola, handbola, florbola, futzāla - laukumiem. Sporta hallē būs trenažieru zāle, ģērbtuves sportistiem, treneriem un tiesnešiem, organizatoru telpas un sporta inventāra uzglabāšanas telpas, kā arī administratīvās telpas un kafejnīca.

Projekta ietvarā tiek paredzētas stacionārās tribīnes, kā arī skatītāju ērtībai tiks nodrošināta iespēja uzstādīt transformējamas tribīnes, kuru izvietojumu būs iespējams mainīt atkarībā no pasākuma veida ar kopuma vairāk nekā 2300 sēdvietu pieejamību, tai skaitā arī sēdvietas cilvēkiem ar kustību ierobežojumiem un VIP zona.

Savukārt ēkas augšējos stāvos - 4. un 5. stāvā - paredzēta dienesta viesnīca aptuveni 50 viesu uzņemšanai.

SIA "Latvijas Nacionālais sporta centrs" valdes priekšsēdētājs Daniēls Nātriņš sacīja, ka "jaunā daudzfunkcionālā Komandu sporta spēļu halle ir nozīmīgs un nepieciešams sporta infrastruktūras objekts. Halle būs mūsdienīga, videi draudzīga un pieejama ikvienam sporta entuziastam, amatierim un profesionālajam sportistam, neatkarīgi no profesionalitātes, vecuma, ierobežotām pārvietošanās iespējām vai īpašām vajadzībām." "Jaunā halle būs sporta vieta gan nacionālām, gan starptautiskām komandu sporta spēļu sacensībām un treniņiem," uzsvēra D.Nātriņš. Ēkā būs arī dienesta viesnīca, kas sniegs papildu iespējas aizvadīt gan intensīvāku treniņprocesu, gan nodrošināt veiksmīgu sacensību norisi.

"Aizvadītā pavasarī Latvijas valsts vārds pasaulē izskanēja skaļi un skaidri, pateicoties komandu sporta veidu pārstāvju teicamam sniegumam. Latvijas sportisti pārliecinoši pierādīja un pieteica sevi sporta elitē. Latvija var!" sacīja SIA "Arčers" valdes priekšsēdētājs Kārlis Balgalvis. ""Arčers" daudzu gadu garumā sniedzis savu atbalstu komandu sporta attīstībā un izaugsmē, tādēļ ar īpaši lielu pietāti un atbildību izturamies pret Komandu sporta spēļu halles būvniecības procesu. Mūsu rokās ir darīt visu iespējamo, reizēm arī neiespējamo, lai teicami tiktu galā ar uzticēto uzdevumu - radīt atbilstošu, modernu, mājīgu infrastruktūru, kas sekmētu jaunatnes komandu sportu attīstību. Paldies pasūtītājam, komandai, celtniekiem par līdzšinējo sadarbību projekta realizācijā! Turpinām būvēt tālāk!" novēlēja K. Balgalvis.

Latvijas Futbola Federācijas prezidents Vadims Ļašenko: "Komandu sporta spēles un valstij svarīgas sporta infrastruktūras radīšanu vieno kopīga iezīme - komandas darbs. Bez tā nav iespējami ne panākumi laukumā, ne kvalitatīvu apstākļu radīšana sportistiem un līdzjutējiem. Tāpēc vēlos izcelt tieši komandas darbu, kura rezultātā ir sākusi tapt šī Latvijas sportam tik svarīgā celtne, un kompetento šī projekta virzīšanas komandu no ministrijas, LNSC un federāciju puses. Esam priecīgi par Latvijas Futbola federācijas dalību šī vērienīgā projekta īstenošanā, mūsu vajadzību uzklausīšanu un vērā ņemšanu, plānojot telpu futbola laukumu, kas būs atbilstošs starptautisko spēļu standartiem."

"Šodienas ceremonija ir svarīgs robežstabs garajā ceļā, ko Latvijas Basketbola savienība aizsāka pirms vairāk nekā 10 gadiem, kad vērsās Rīgas domē ar iniciatīvu rast piemērotu vietu Basketbola mājas celtniecībai un 2015.gada Eiropas čempionātā nopelnītos līdzekļus ieguldīja projekta izstrādē," teica Latvijas Basketbola savienības prezidents Raimonds Vējonis. "Paldies visiem, kuri palīdzējuši īstenot šo ideju. Esam pārliecināti, ka topošais nams tiks apsaimniekots tā, lai tas dotu vislielāko labumu Latvijas basketbola un sporta turpmākai izaugsmei," sacīja Raimonds Vējonis.

Ratiņbasketbola federācijas prezidents Aigars Miklāvs teica, ka "ir ļoti svarīgi, ka tiek radīti apstākļi un vieta paralimpiskā sporta vajadzībām. Paldies visiem, kas ir iesaistīti šajā projektā - šādas komandu sporta spēļu halles realizācijā, kas būs piemērota arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem."

Komentāri

Pievienot komentāru
Eksperti

Latvijas Nacionālā sporta centra attīstības ceļš

Daniēls Nātriņš, SIA Latvijas Nacionālais sporta centrs valdes priekšsēdētājs, 28.12.2023

Daniēls Nātriņš: "Ņemot vērā Latvijas Nacionālā sporta centra uzņemtos attīstības tempus, nebrīnīšos, ja kopā ar komandu kopīgiem spēkiem nonāksim pie vēl kādas jaunas iespējas, kā uzlabot sporta infrastruktūras pieejamību."

Foto: publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas Nacionālais sporta centrs ir daudziem, pirmšķietami, neko neizsakošs nosaukums, kas pēc sava fonētiskā skanējuma jau pats pēc definīcijas piešķir zināmu pretenziju uz ko nacionāla līmeņa ievērības cienīgu.

Kas ir Latvijas Nacionālais sporta centrs? Tā ir 100% Izglītības un zinātnes ministrijai piederoša kapitālsabiedrība, kas savu darbību jaunajā veidolā uzsāka tikai 2022. gadā.

2022. gada septembrī pēc ilgas un sarežģītas procedūras tika reorganizētas četras valsts kapitālsabiedrības, proti, SIA Sporta centrs Mežaparks, SIA Bobsleja un kamaniņu trase Sigulda, SIA Tenisa centrs Lielupe, pievienojot šīs organizācijas VSIA Kultūras un sporta centrs Daugavas stadions, izveidojot kapitālsabiedrību SIA Latvijas Nacionālais sporta centrs.

Jauns pārvaldības modelis

Kapitālsabiedrības reorganizācijas ietvaros tika izveidots jauns uzņēmuma pārvaldības modelis, realizējot gan kopīgu iepirkumu organizēšanu, gan vienotu administratīvu funkciju nodrošināšanu, t. sk. izveidojot līdz šim faktiski neeksistējošu mārketinga un produktu pārdošanas funkciju. Būtiski, ka reorganizācijas rezultātā tika ieviesti labas korporatīvās pārvaldības principi, veicinot procesu atklātību, nodrošinot vienotas iekšējās dokumentu pārvaldības kontroles sistēmas esamību, vienota iepirkumu ierosināšanas un preču/pakalpojumu iegādes sistēmas ieviešanu u. c. uzņēmuma labas pārvaldības principiem atbilstošu procesu integrāciju uzņēmuma ikdienas darbībā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Būvniecība un īpašums

Piešķir 12,8 miljonus eiro Latvijas Nacionālā sporta centra infrastruktūras modernizācijai

Db.lv, 22.11.2023

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Banka Citadele piešķīrusi SIA “Latvijas Nacionālais sporta centrs” (LNSC) aizdevumu 12,8 miljonu eiro apmērā LNSC kultūras un sporta centra “Daugavas stadions” rekonstrukcijai, kā arī sporta centra “Mežaparks” attīstībai.

Finansējums paredzēts sekmīgai LNSC sporta centru būvdarbu norisei Rīgā – daudzfunkcionālās Vieglatlētikas manēžas attīstībai, jaunā Vieglatlētikas laukuma un futbola rezerves laukuma rekonstrukcijai, kur plānots ierīkot piepūšamu futbola halli, un sporta centra “Mežaparks” infrastruktūras attīstībai, modernizējot tenisa kortus, kā arī izbūvējot piekļuves laivu piestātnei.

“LNSC infrastruktūras tālākā modernizācija ļaus sasniegt uzņēmuma stratēģisko mērķi – nodrošināt mūsdienīgu, konkurētspējīgu un ilgtspējīgu LNSC daudzfunkcionālo sporta bāzu pārvaldību un attīstību, radot piemērotus apstākļus dažādiem sporta notikumiem un kultūras pasākumiem nacionālā un starptautiskā mērogā. Ar jauno sporta infrastruktūru mēs, LNSC, turpinām attīstīt sporta vides pieejamību, nodrošinot iespēju ikvienam un visām profesionalitātes un sabiedrības interešu un vecuma grupām iesaistīties sporta aktivitātēs, veicinot veselīgu un aktīvu dzīvesveidu. Esam gandarīti, ka, piešķirot aizdevumu, arī banka Citadele saredz Latvijas Nacionālā sporta centra un sporta infrastruktūras Latvijā izaugsmes potenciālu – ieguldījumu gan amatieru, gan bērnu un jauniešu, gan augsta līmeņa sportistiem nepieciešamās infrastruktūras izveidē,” saka LNSC valdes priekšsēdētājs Daniēls Nātriņš.

Komentāri

Pievienot komentāru