FOTO: Rīgā pirmo reizi piestājis luksusa kruīza kuģis Queen Elizabeth

2018. gada 19. jūnijs plkst. 12:34
Autors: Zane Atlāce - Bistere/Laura Mazbērziņa
Dalies ar šo rakstu

Rīgas Pasažieru ostā otrdien, 19.jūnijā pirmo reizi piestājis kuģu kompānijai Cunard piederošais leģendārais luksusa kruīza kuģis Queen Elizabeth, kuru savulaik iesvētījusi Apvienotās Karalistes karaliene Elizabete II.

Kruīza kuģis uz Rīgu atvedis 2503 tūristu. Okeānu milzis uzbūvēts 2010. gadā Itālijā un ir Panamax tipa kruīza kuģis (Vista Class).

Queen Elizabeth kuģis ir 249 metrus garš, uz tā ir 12 klāji un 1043 kajītes, restorāni, divstāvīga bibliotēka, golfa laukums, teātris, deju zāles un pat morgs. Uz kuģa strādā 900 darbinieki.

2018.gada kruīzu sezonā Rīgas ostā pirmo reizi ienāk tādi kuģi kā Azamara Journey, MSC Orcherstra, Queen Elizabeth, Silver Spirit un TUI Discovery.

Rīgas Brīvostas pārvaldes pārstāve Inga Šabovica Db.lv norāda, ka kruīzu ceļojumi šobrīd ir viens no visstraujāk augošajiem tūrisma segmentiem pasaulē, ko atpūtai ik gadu izmanto ap 23 miljoniem pasažieru. Tirgus tendences liecina, ka līdz 2030. gadam kruīza pasažieru skaits varētu pieaugt vēl par trešdaļu, atklājot aizvien jaunus tūrisma maršrutus un tirgus nišas.

Jau vairākus gadus pēc kārtas būtisks kruīzu pasažieru skaita pieaugums vērojams arī Rīgas ostā. Pērn Rīgu apmeklēja 86 kruīza kuģi, šurp atvedot gandrīz 90 tūkstošus pasažieru no vairāk nekā 120 pasaules valstīm, tā Rīgas ostā sasniedzot jaunu desmitgades pasažieru pārvadājumu rekordu.

Šopavasar tika veikti arī galvenā kuģošanas ceļa padziļināšanas darbi, kas jau drīzumā dos iespēju Rīgā ienākt izmēra un apjoma ziņā vēl lielākiem kruīza kuģiem.

Tikmēr par pasaulē lielāko kruīza kuģi pašlaik uzskatāms Royal Caribbean kompānijai piederošais kruīza kuģis Symphony of the Seas. 362 metrus garais un 226,963 tonnas (bruto) smagais kuģis uzskatāms par lielāko kruīza kuģi pasaulē un tā būvniecība izmaksājusi vienu miljardu dolāru.

LASI VĒL:

FOTO: Ieguldot miljardu dolāru, uzbūvēts lielākais kruīza kuģis pasaulē
FOTO: Prezentē pasaulē lielāko kruīza kuģi

Dalies ar šo rakstu