FOTO: SWH Biroju centra jaunbūve nosvinējusi spāru svētkus

2018. gada 28. novembris plkst. 12:38
Dalies ar šo rakstu

Atzīmējot SWH Biroju centra pārbūves darbu tuvošanos noslēgumam, 27. novembrī spāru svētki nosvinēti jaunbūvējamai ēkai – savienojošajai daļai starp esošajiem korpusiem.

Tās būvniecība ir viens no būtiskākajiem posmiem pērn decembrī sāktajā biroju centra ēku Skanstes ielā 50A, 52 un 52A pārbūves procesā. Pēc SWH Biroju centra ēku pārbūves pārbūvēto ēku biroja telpu platība būs 12 000 m2, bet kopējā biroju centra nomai piedāvāto telpu platība – teju 40 000 m2.

SWH Biroju centra Skanstes ielā rekonstrukcija un pārbūve ir vērienīgs projekts, kas paredz divu ēku vidusdaļu demontāžu un pārbūvi, ēku fasādes atjaunošanu, mūsdienu prasībām atbilstošu logu montāžu, ārējo un iekšējo inženiertīklu, tostarp lietus ūdens un sadzīves kanalizācijas sistēmas, ūdensvadu, elektrības un vājstrāvas tīklu pārbūvi, kā arī jaunas piebūves celtniecību.

Pašlaik ir paveikta puse kopējā darbu apjoma, un šobrīd biroja centra esošo korpusu savienojošajā ēkā tiek veikti iekšējo inženierkomunikāciju izbūves darbi, logu un vitrīnu, kā arī jumta pārseguma montāža. Savukārt decembrī plānots uzsākt ēkas apsildi un veikt iekšējās apdares darbus. SWH Biroju centra ēku pārbūvju mērķis ir ne tikai palielināt iznomājamo telpu platību, bet arī modernizēt biroju centru un uzlabot tā infrastruktūru. SWH Biroju centru plānots nodot ekspluatācijā 2019. gada aprīlī.

«Ēku pārbūve nereti ir krietni vien izaicinošāka nekā jaunu ēku būvniecība, jo ieceru īstenošana jāsalāgo ar jau esošā objekta un infrastruktūras tehniskajām iespējām. Tādēļ jo īpaši svarīgs pārbūves procesā ir gan profesionāli izstrādāts, detalizēts projekts, gan zinoši un pieredzējuši būvspeciālisti, kas to spēj precīzi realizēt. Vērienīgais SWH Biroju centra pārbūves process ir labs piemērs šo divu faktoru veiksmīgai sinerģijai. Pēc pārbūves SWH Biroju centrs ne tikai kļūs plašāks un pieejamāks, bet arī spēs piedāvāt mūsdienu prasībām atbilstošas, funkcionālas biroja telpas, ļaujot apmeklētājiem un tajā strādājošajiem izbaudīt modernas darba vides priekšrocības,» stāsta Ainārs Leitēns, būvkompānijas «Velve» valdes priekšsēdētājs.

«Pēc pārbūves SWH Biroju centrā dažādu nozaru uzņēmēji varēs radīt ap 1200 papildus jaunas, labi atalgotas un mūsdienīgas darba vietas. Divām trešdaļām jauno biroju telpu jau ir atrasti nomnieki,» teic AS «SWH Grupa» valdes loceklis Undalgs Mētra.

SWH Biroju centra īpašnieks ir AS «SWH Grupa». Trīs SWH Biroju centra ēku – Skanstes ielā 50A, 52, 52A – pārbūvju projekta autors ir SIA «Tectum» (vadošais arhitekts Alvis Zlaugotnis), inženiertehniskos risinājumus projektējis SIA «Moduls Engineering». Būvdarbu ģenerāluzņēmējs ir SIA «Velve», bet projekta vadību un būvuzraudzību veic SIA «Būvkonsultants».

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds