FOTO: Topošās Mežaparka Lielās estrādes pamatos iebetonē kapsulu ar vēstījumiem nākamajām paaudzēm 

Pilnībā pabeidzot topošās Mežaparka Lielās estrādes skatuves dzelzsbetona dzīto pāļu izbūvi ar vairāk nekā 1100 pāļu, estrādes pamatos iebetonēta kapsula ar vēstījumiem nākamajām paaudzēm, informē Rīgas dome.

Monta Glumane, 2019. gada 16. janvāris plkst. 17:40

Mežaparka Lielās estrādes jaunās skatuves turpmākā pārbūve notiks divās daļās - līdz 2020.gada 18.jūnijam, pirms XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem; un turpināsies pēc svētkiem līdz 2023.gadam, kad Dziesmu un deju svētki atzīmēs 150. gadadienu.

Patlaban zem plānotās jaunās skatuves ēkas tiek uzsākta režģogu un pamatu, kā arī sagataves kārtas izbūve. Tāpat aktīvi norisinās hidroizolācijas ieklāšanas darbi, rievsienas ierīkošana un būvbedres rakšana. Ir pabeigta arī vēsturiskās dziesmu svētku skatuves un tai pieguļošās teritorijas skenēšana. Materiāli ir nodoti glabāšanai Latvijas Nacionālajai bibliotēkai un Latvijas arhīvam.

«Šodien, piebraucot pie estrādes, pārņem tāda dīvaina sajūta, jo vecās estrādes vairs nav. Šis objekts bija un paliek svarīgs simtiem tūkstošu Latvijas iedzīvotāju, daudzām, daudzām paaudzēm. Man nav nekādu šaubu, ka jaunā estrāde būs unikāla un fantastiska vieta, un es gribētu novēlēt, lai jaunā estrāde saglabātu to auru, kas bija vecajai, labajai, mīļajai estrādei,» uzrunā teica Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

«Ja pirmo svētku estrāde tika celta tūkstoš dalībniekiem, tad jaunā ir plānota vairāk nekā 12 tūkstošiem dziedātāju lielam korim,» svinīgajā pasākumā akcentēja kultūras ministre Dace Melbārde.

«Šis mirklis ir svinīgs ne tikai tāpēc, ka pēc tradīcijas mēs vēlamies nosūtīt šo laika vēstījumu nākamajām paaudzēm, bet no šī brīža ēka celsies augšup un jau pēc apmēram gada topošās estrādes ēkai svinēsim spāru svētkus. Un kā jau esmu norādījis iepriekš, tad 2020.gada 18.jūnijā ir plānots to nodot ekspluatācijā, lai uz jaunās estrādes skatuves varētu kāpt Skolu jaunatnes dziesmu svētku dalībnieki,» informēja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Oļegs Burovs.

Savukārt arhitekts Austris Mailītis kapsulā ievietoja, viņaprāt, lielisku būvmateriālu un arī veselības materiālu bišu propolisu, kas noderēs visai Dziesmu svētku saimei, savukārt arhitekts Juris Poga akcentēja savu personību un kapsulā ievietoja sudraba «Millenim.Poga» lata monētu.

Pilnsabiedrības «LNK, RERE» projektu direktors Valdis Koks svinīgā pasākuma laikā uzsvēra: «Šodien topošās estrādes pamatos iemūrējām piemiņas lietas, kas ir simboliskas un nozīmīgas ikvienam no mums un kas raksturo to, kādi esam šobrīd, kad top celtne, kas latviešiem kalpos kā saliedētības un kopības simbols. No mūsu, būvnieku, puses kapsulā būs divas lietas – līmeņrādis un smilšu pulkstenis. Šie priekšmeti simbolizē to, ka šajā projektā mums vienlīdz svarīgs ir laiks, lai paveiktu nozīmīgos darbus plānotajos termiņos, un vēl svarīgāk – paveikt tos augstā kvalitātes līmenī. Novēlu, lai visas piemiņas lietas un vēlējumi, stiprina mūsu tautas vienotās vērtības un paliek atmiņā ar vareniem notikumiem!»Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt

Uz Mežaparka Lielās estrādes skatuves ceturtdien, 20.aprīlī, tika parakstīts līgums par estrādes...

Mežaparka Lielās estrādes pirmā posma rekonstrukcija izmaksās palielinājušās līdz 23...

Nepalaid garām

Mēbeļu veikals–noliktava Likvy LV Jūrkalnes tehnoloģiskajā parkā ir atvērts tikai izpārdošanas...

Rīgā plānots ieviest jaunu aplikāciju Flipix, kas apmaiņā pret reklāmu noskatīšanos sniegs...

Akciju tirgus galvenā ziņa janvārī – pasaules gals nav iestājies. Tie, kas neseko...

Kamēr lielajiem uzņēmumiem uzrādīt strauju izaugsmi ir salīdzinoši grūti, mazāki uzņēmumi,...

Vēl pirms diviem gadiem Pārdaugavā, Robežu ielas koka namā, čakli strādāja vietējais...

No šīs sadaļas

Namiņā Rīgā, Ernestīnes ielā 21A, kas atrodas biznesam potenciāli interesantā vietā -...

Pašlaik tiek pārstrādāta dokumentācija lielveikala «Lidl» būvniecības RAF mikrorajonā Jelgavā,...

Izdegušajā namā Kalnciema ielā 2b veikti vēl pēdējo bīstamo daļu demontāžas darbi....

Valdība otrdien atļāva Zemkopības ministrijai nodot Aizsardzības ministrijas (AM) valdījumā 2385...

Nacionālā nekustamo īpašumu attīstītāju alianse (NNĪAA) ir nosūtījusi vēstuli jaunās valdības...

Jēkabpilī, Ledus ielā 5, sākta lielveikala «Lidl» būvniecība....

Facebook domubiedru grupas «Māja meklē cilvēku/Dzīve laukos» izveidotāji rosina biedrus apsvērt...

Īpašuma zādzības Rīgā un Rīgas reģionā zagļi veic aizvien profesionālāk, līdz ar...

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas sēdē, uzklausot pieaicināto ekspertu ziņojumus un īpašnieka...

Rīgas centrā, Dzirnavu ielā 63, norisinās dzīvojamās ēkas pilnīga renovācija. Šobrīd 30%...