FOTO: Viesnīcas Relais le Chevalier izveidē investēti aptuveni 5 miljoni eiro

2017. gada 09. novembris plkst. 15:24
Autors: LETA
Dalies ar šo rakstu

Jaunās Vecrīgā esošās viesnīcas «Relais le Chevalier» izveidē kopumā investēti aptuveni pieci miljoni eiro, šodien žurnālistiem pastāstīja viesnīcas direktors Jevgēņijs Nahmans.

Viņš norādīja, ka viesnīcas ēka iegādāta 2008.gadā, bet «Relais le Chevalier» projekta īstenošana sākta 2009.gadā. Viesnīcas īpašnieku mērķis bija izveidot «boutique» tipa viesnīcu ar nelielu numuriņu skaitu, tādējādi nodrošinot viesiem ekskluzivitātes atmosfēru.

Kopumā viesnīcā izvietoti 23 numuri, kuru platība variē no 15 kvadrātmetriem līdz 24 kvadrātmetriem. Savukārt viesnīcas luksusa numura platība ir 45 kvadrātmetri.

Nahmans sacīja, ka viesnīcas ēka ir vēsturiska, projekta laikā viesnīcai tika piebūvēts sestais stāvs.

Pēc viesnīcas vadītāja teiktā, projekta būvniecību veica būvuzņēmums SIA «Merks», savukārt projekta būvuzraudzību veica SIA «Firma L4».

Nahmans aģentūrai LETA pastāstīja, ka ir grūti novērtēt «Relais le Chevalier» konkurētspēju ar citām Rīgas viesnīcām, jo to lielums un darbības mērogs atšķiras. «Viesnīcas, kuras Rīgā atveras, ir lielākas, un mums ar viņiem ir grūti konkurēt, bet viņiem arī ar mums ir grūti konkurēt. Mēs piedāvājam to unikālo servisu, un ir jau daudzi cilvēki, kuri (..) atbrauc pie mums un saka, ka negrib uzturēties viesnīcu ķēdēs,» skaidroja viesnīcas vadītājs.

Vienlaikus viņš norādīja, ka tādi apstākļi kā plašais viesnīcu piedāvājums un klientu trūkums konkurenci Rīgas viesnīcu vidū būtiski saasina. «Es redzu, ka šogad situācija uzlabojas, bet tā līdz galam nav saprotama, jo Rīgā atvērsies vēl daudz jaunas viesnīcas, un tad redzēsim. Ja salīdzinām cenas »booking.com«, (..) tad starp Viļņu, Rīgu un Tallinu mums ir lētākās cenas, tomēr mums nav tik viennozīmīgi lētāki izdevumi šeit, kas, protams, apgrūtina mums dzīvi,» uzsvēra Nahmans.

Viņš uzsvēra, ka «Relais le Chevalier» viesnīcas «boutique» koncepts ir tā lielākā konkurences priekšrocība, jo tā atšķiras ar savu dizainu un pakalpojumu kvalitāti.

Vaicāts, kādas prognozes varētu izteikt par viesnīcas pirmo darbības gadu, tās vadītājs sacīja, ka tas varētu būt diezgan labs. Kaut arī «Relais le Chevalier» atvēršanu sākotnēji apgrūtināja tuvumā esošais naktsklubs un tā radītie trokšņi nakts laikā, Nahmans norādīja, ka situācija ir atrisināta un pirmajos trīs viesnīcas darbības testa mēnešos tā bija ļoti noslogota, tādēļ tās darbība šogad varētu būt veiksmīga.

Viesnīcas direktors sacīja, ka pašlaik «Relais le Chevalier» nav zvaigžņu, jo svarīgi ir fokusēties uz viesu servisa kvalitāti un zvaigznes to nenosaka. Viņš, protams, norādīja, ka laika gaitā viesnīca varētu uz zvaigznēm pretendēt, tomēr pašlaik pēc tām nav vajadzības.

Vaicāts, kādā līmenī pēc viesnīcu zvaigžņu sistēmas «Relais le Chevalier» pašlaik strādā, Nahmans atbildēja, ka pēc klientu servisa to varētu vērtēt kā pieczvaigžņu viesnīcu. «Protams, mums ir daži trūkumi - mums ir mazliet mazi numuri un numuru skaits ir 23, mums nav SPA, nav restorānu, kas, iespējams, nedod to pieczvaigžņu iespaidu. Bet mums ir apkalpošana numurā. Mēs sadarbojamies ar restorānu »Kaļķu vārti« un katrā numurā ir restorāna ēdienkarte, un viesi var pasūtīt ēdienus un paēst numuros,» uzsvēra viesnīcas direktors.

Tāpat viņš norādīja, ka «Relais le Chevalier» sadarbojas ar fitnesa klubu «Kolonna», kā arī taksometra kompāniju «Red Cab», lai viesnīcas viesiem nodrošinātu to piedāvātos pakalpojumus. Pašlaik «Relais le Chavlier» meklē sadarbības partnerus SPA pakalpojumu nodrošināšanai.

Nahmans sacīja, ka viesnīcas darbība ir koncentrēta uz servisa kvalitāti, jo «Relais le Chevalier» ir maza viesnīca un tai nav tik lielu resursu kā lielākām viesnīcām, līdz ar to pakalpojumu sniegšanā ir svarīgi pielāgoties viesiem un to vēlmēm.

Kā ziņots, Vecrīgā šodien notiks jaunās viesnīcas «Relais le Chevalier» oficiālā atklāšana.

Kā aģentūrai LETA iepriekš norādīja Nahmans, franču stilā ieturētā viesnīca Kaļķu ielā 20, Rīgā, sāka darbību šā gada jūlijā un līdz šim tā darbojusies testa režīmā.

Kā informēja viesnīcas pārstāvji, Kaļķu ielā 20 esošajā viesnīcas ēkā 17.gadsimta vidū atradās vācu ārsta un biologa Benjamina Fišera dibināta aptieka, kas ieguva Karaliskās aptiekas titulu, pateicoties Fišera vecākā brāļa ietekmei, kurš ieņēma augstu stāvokli galmā. Ēkas fasādē vēl joprojām iespējams redzēt lauvas atveidojumu ēkas fasādē, kas bija zviedru karaļa Kārļa XI īpašā labvēlības zīme.

Viesnīcas svinīgā atklāšanas ceremonija notiks plkst.19.

Kā liecina informācija «Firmas.lv», «Relais le Chevalier» pieder SIA «Kalku 20». Uzņēmums dibināts 2008.gadā un tā pamatkapitāls ir 3,68 miljoni eiro. Uzņēmuma vienīgā īpašniece ir Šveicē reģistrētā «Cormela SA Cormela SA».

SIA «Kalku 20» 2016.gadā strādāja ar 47 852 eiro apgrozījumu un zaudējumiem 153 067 eiro apmērā.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām