Gaisa telpas slēgšana virs kara darbības zonas Ukrainā var ietekmēt pasažieru pārvadājumus

2014. gada 18. jūlijs plkst. 8:29
Autors: LETA
Dalies ar šo rakstu

Gaisa telpas slēgšana virs kara darbības zonas Ukrainā var ietekmēt pasažieru pārvadājumus, telekanāla LNT raidījumā 900 sekundes teica Civilās aviācijas aģentūras vadītājs Māris Gorodcovs.

Gaisa telpa minētajā teritorijā ir pilnībā slēgta, līdz ar to lidmašīnām ir jāmet loks, kas var paildzināt lidojumus esošajos maršrutos. Tas jāņem vērā pasažieriem, kuriem ir plānots īss laiks starp maršrutiem.

Kā ziņots, Malaysia Airlines pasažieru lidmašīna, kas no Amsterdamas devās uz Kualalumpuru, ceturtdien tika notriekta virs Ukrainas austrumiem, nogalinot 298 cilvēkus, kas tajā atradās.

Lidmašīnu notriekuši promaskaviskie kaujinieki, apliecināja Ukrainas valdība.

Arī Gorodcovs norādīja, ja tādā augstumā, kurā lidoja šī lidmašīna, notiktu tehniska kļūme, lidmašīnas apkalpe būtu paspējusi ziņot dispečeriem, pirms lidmašīna nogāztos.

Viņš piebilda, ka Latvijas lidsabiedrības airBaltic vadība šorīt agri no rīta informējusi, ka veikti papildu pasākumi, lai garantētu drošību lidojumos uz Ukrainu. Gorodcovs piebilda, ka plašāk par šiem pasākumiem jājautā lidsabiedrībai.

Savukārt Ukraina noteikusi stingrākus ierobežojumus virs karadarbības zonas, un lidojumi pa ierastajām trasēm nav iespējami, teica Gorodcovs.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām