Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas uzņēmums SIA "EMJ Metāls" uzsāk izgatavot pirmā pasūtījuma detaļas Somijas uzņēmuma "Patria" 6x6 militārajiem transportlīdzekļiem, informē uzņēmumā.

Pirmā pasūtījuma ietvaros tiks izgatavotas 6x6 bruņutransportiera tērauda motortelpas sienas detaļas, izmantojot 2mX6m izklājuma 10 kW lāzergriešanas iekārtu un vienu no Baltijā lielākajām locīšanas presēm, kas var salocīt detaļas līdz 7m garumā.

SIA "EMJ Metāls" valdes priekšsēdētāja Ērika Altroka ieskatā šis ir vēsturisks brīdis gan uzņēmuma attīstībā, gan arī Latvijas apstrādājošajai rūpniecībai kopumā. Ražošanas uzsākšanai uzņēmums veicis virkni sagatavošanās pasākumu, kas ir bijuši laikietilpīgi un prasījuši nozīmīgas investīcijas. Ir saņemta speciālā atļauja, ko izsniedz Aizsardzības ministrija komercdarbībai ar Eiropas Savienības Kopējā militāro preču sarakstā minētajām precēm. Iegādāts un uzstādīts jauns metālapstrādes aprīkojums, sasniedzot kopējo investīciju apjomu pamatlīdzekļos vairāk nekā 1,5 miljonu eiro apmērā.

2020.gada 29.janvārī Latvijas un Somijas aizsardzības ministri parakstīja tehnisko vienošanos par kopīgas pētniecības un izstrādes programmas uzsākšanu ar mērķi izstrādāt jaunu bruņumašīnu sistēmu, kas būtu balstīta uz Somijas uzņēmuma Patria ražoto 6x6 transportlīdzekļu bāzes. Savukārt, 2020. gada 15.oktobrī aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Somijas aizsardzības ministrs Anti Kaikonens un “Patria Land Business Unit” prezidents Jusi Jārvinens parakstīja līgumu par šo transportlīdzekļu izpēti un attīstību.

Lēmums, vai NBS vajadzībām tiks iegādāti šie transportlīdzekļi, vēl tiks pieņemts, tomēr Latvijas Aizsardzības ministrija ir izvirzījusi nosacījumu, ka noteiktai ražošanas daļai jāiesaista Latvijas uzņēmumi, tādējādi palielinot aizsardzības jomas piegāžu drošību un radot priekšnosacījumus nacionālās aizsardzības industrijas attīstībai.

Vairākās kārtās “Patria” tikās un atlasīja pirmos pretendentus starp Latvijas uzņēmumiem 6x6 bruņumašīnu ražošanas klasterim. 2020. gada 5. novembrī Somijas “Patria Land Business Unit” prezidents Jusi Jārvinens (Jussi Järvinen) un SIA EMJ Metāls valdes priekšsēdētājs Ēriks Altroks uzņēmuma telpās Ķekavā parakstīja līgumu par turpmāku sadarbību militāro transportlīdzekļu korpusu detaļu ražošanā.

"Patria" ir starptautisks aizsardzības, drošības un aviācijas dzīves cikla atbalsta pakalpojumu, pilotu apmācības un tehnoloģisku risinājumu sniedzējs. "Patriai" ir vairākas filiāles, tai skaitā Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Beļģijā, Igaunijā un Spānijā. Uzņēmums pieder Somijas valstij (50,1%) un Norvēģijas Kongsberg Defense & Aerospace AS (49,9%).

SIA "EMJ Metāls" ir Latvijas kapitāla specializētais metāla lokšņu apstrādes uzņēmums, kas darbojas tirgū kopš 2010. gada. 2019. gada konsolidētais apgrozījums 15 miljoni eiro, no tiem eksports 38%. Pašlaik uzņēmums nodarbina 90 darbiniekus. Pēdējo piecu gadu laikā EMJ Metāls savās iekārtās, tehnoloģijās investējis vairāk nekā 4 miljonus eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru