Grieķi izjaukuši Elko grupas plānus doties uz biržu 

Informācijas tehnoloģiju (IT) produkcijas vairumtirgotājas Elko grupa Grieķijas un eirozonas parādu krīzes dēļ atlikusi plānus sākt savu akciju kotāciju biržā, ziņo Bloomberg.

Jānis Šķupelis, 29.08.2012

AS ELKO grupa vadītājs Egons Mednis

Foto: LETA

Ja Elko grupa būtu lēmusi par sākotnējo publisko akciju piedāvājumu (IPO), tas būtu pirmais šāda veida notikums Rīgas biržā pēdējo astoņu gadu laikā. «Mums ir vajadzīgs pozitīvāks fons, kad tirgus ir izsalcis pēc akcijām. Noskaņojums var mainīties jau pēc nedēļas. Atkal tiek saņemtas kādas negatīvas ziņas, grieķi saka, ka tiem nekas neizdosies, visi kliegdami skrien un pasaule grūst,» intervijā Bloomberg atzīst uzņēmuma finanšu direktors Svens Dinsdorfs.

Elko šobrīd prognozē, ka uzņēmuma pārdošanas apjomi šogad pieaugs par 24% līdz 1,2 miljardiem AV dolāru. Savukārt peļņa pieaugs par 19,3% līdz 16,1 milj. ASV dolāru. Elko grupas pārdošanas apjomi 2009. gadā uz straujā Latvijas ekonomikas krituma fona saruka par 40%. «Krīze bija ļoti smaga un izteikti grūti mums bija seši līdz deviņi mēneši. Tā bija elle, bet mēs esam atgriezušies uz naudas pelnīšanas ceļa,» uzsver S. Dinsdorfs.

Šobrīd vairums akciju tirgus analītiķi norāda, ka akciju tirgos aina ir izaicinoša. Kompānijas daudzviet Austrumeiropā un Centrāleiropā tiek novērtētas ļoti zemu, kas liek vēlreiz padomāt par IPO sniegtajām iespējām. Pastāv liels risks, ka IPO pēc uzņēmuma akcijām būs mazs pieprasījums.

Db.lv jau agrāk (2011.gada vasarā) ziņoja, ka Elko grupa apsver izteikt sākotnējo publisko akciju piedāvājumu Rības biržā (kompānijas vadība teica, ka tas var notikt šā gada pirmajā vai otrajā pusgadā). Toreiz S. Dinsdorfs norādīja, ka uzņēmuma akcijas iekļautas regulētajā tirgū vismaz divās Eiropas Savienības dalībvalstīs, ieskaitot Latviju.

Jāpiebilst, ka daļa Elko grupas pašreizējo akciju pieder investīciju fondiem Amber Trust (17,7%) un East Capital Asset Management (8,8%). Atlikusī daļa pieder privātajiem investoriem.

Jaunākais izdevums