Grindeks pirmajā ceturksnī nopelnījis 1,64 milj. Ls; ir skaidra vīzija nākamajiem desmit gadiem

2012. gada 25. maijs plkst. 10:37
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Koncerna Grindeks apgrozījums 2012. gada pirmajā ceturksnī bija 15,94 milj. latu, kas ir par 1,94 milj. latu jeb par 13,9% vairāk kā pērnā gada pirmajā ceturksnī. Savukārt koncerna neto peļņa sasniegusi 1,64 milj. latu, kas gada griezumā ir pieaugums 0,14 milj. latu jeb 9,3% apmērā.

Par to liecina biržā publicētais uzņēmuma pirmā ceturkšņa finanšu pārskats.

Grindeks valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis stāsta, ka pirmajā ceturksnī tika veikts būtisks darbs produktu portfeļa izvērtēšanā, kas no uzņēmuma «prasīja spēju mobilizēties, toties tagad ir skaidra produktu attīstības vīzija tuvākajiem desmit gadiem, kas konkurencē rada stabilitāti un papildu priekšrocības».

Uzņēmuma bruto peļņas rentabilitāte 2012. gada pirmajā ceturksnī bija 54,1%, savukārt tīrās peļņas rentabilitāte bija 10,3%. Šā gada pirmajā ceturksnī koncerna saražotā produkcija eksportēta uz 42 pasaules valstīm – kopumā par 15,12 milj. latu.

Grindeks gatavo zāļu pārdošanas apjoms minētajā laika posmā bija 14,49 milj. latu un, salīdzinot ar iepriekšējā gada pirmo ceturksni, ir pieaudzis par 2,4 milj. latu jeb 16,4%.

Galvenie gatavo zāļu noieta tirgi ir Krievija, pārējās NVS valstis, Gruzija un Baltijas valstis. Krievijas, pārējo NVS valstu un Gruzijas pārdošanas apjoms pirmajā ceturksnī sasniedza 12,3 milj. latu, kas ir par 1,9 milj. latu jeb 18,3% vairāk kā 2011. gada atbilstošajā periodā. Savukārt, gatavo zāļu formu pārdošanas apjoms Baltijas un citās Eiropas valstīs sasniedza 2,19 milj. latu, kas ir par 0,14 milj. latu jeb 6,8% vairāk kā iepriekšējā gada pirmajā ceturksnī.

Grindeks pieprasītākie medikamenti 2012. gada pirmajā ceturksnī bija oriģinālprodukts Mildronāts®, ziedes - Capsicam®, Viprosal B®, centrālo nervu sistēmu ietekmējošās zāles - Somnols®, Rispaxol® un oriģinālās pretvēža zāles Ftorafur®.

Uzņēmuma pirmajā ceturksnī aktīvo farmaceitisko vielu pārdošanas apjoms sasniedza 1,45 milj. latu, kas ir 0,1 milj. latu jeb 6,5% samazinājums gada griezumā. Daļa aktīvo farmaceitisko vielu klientu ir pārskatījusi 2012. gada ražošanas plānu, pārceļot piegādes uz otro pusgadu. Galvenie aktīvo farmaceitisko vielu eksporta tirgi uzņēmumam Grindeks ir Vācija, Nīderlande, Japāna un ASV. Kopumā Grindeks ražo 22 aktīvās farmaceitiskās viela, bet izstrādē ir četras jaunas vielas.

Kompānijas valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis Grindeks pirmā ceturkšņa darbības rezultātus ir novērtējis kā «iepriecinošus». Viņš norāda, ka «pirmā ceturkšņa rezultāti un izvirzītie uzdevumi ļauj uz nākotni un biznesa mērķu sasniegšanu raudzīties ar pārliecību, un šobrīd visi radītāji liecina, ka arī pusgada griezumā uzņēmums nodrošinās stabilu pieauguma dinamiku». Patlaban Grindeks darbība fokusējas uz savu pozīciju stiprināšanu un attīstību esošajos noieta tirgos, norādīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām