Ražošana

Grobiņas nekustamo īpašumu izsole notiks jūlijā

Žanete Hāka, 20.04.2015

Jaunākais izdevums

AS Grobiņa līdz šā gada 31. martam bija izpildījusi gandrīz visus tajā ietvertos nosacījumus, tai skaitā atmaksājusi AS Citadele banka 800 tūkstošus eiro, ko veidoja uzkrātie procenti un daļa no aizdevuma pamatsumma, liecina uzņēmuma paziņojums Nasdaq Riga.

AS Grobiņa iesniegusi AS Citadele banka darījuma dokumentus AS Grobiņa nenodrošināto kreditoru parādu samazinājumam par 2,34 miljoniem eiro, kā arī februārī nodevusi ekspluatācijā kažokzvēru barības ražotni Liepājā, Brīvības ielā 119A.

Savukārt attiecībā uz ilgtermiņa papildus finanšu līdzekļu piesaisti vismaz 500 tūkstošu eiro apmērā, AS Grobiņa vadība noslēgusi Investīciju priekšlīgumu par ilgtermiņa finanšu līdzekļu piešķiršanu viena miljona eiro apmērā.

AS Citadele banka ir apstiprinājusi, ka, izpildot šo atlikušo restrukturizācijas projektā ietverto noteikumu par papildus ilgtermiņa finanšu līdzekļu piešķiršanu, AS Citadele banka ir gatava noslēgt vienošanos par aizdevumu atmaksu ilgtermiņā, norāda AS Grobiņa.

Tā kā līdz šā gada 20. aprīlim nebija pabeigts darbs pie ilgtermiņa finanšu līdzekļu aizdevuma līgumu noteikumu saskaņošanas, AS Citadele banka izsludinātās AS Grobiņa nekustamo īpašumu izsoles pārcēlusi uz 6.jūliju, lai tuvākajā laikā varētu pabeigt darbu pie ilgtermiņa finanšu līdzekļu aizdevuma līgumu noteikumu saskaņošanas.

AS Grobiņa sadarbībā ar AS Citadele banka un investoru ir paudušas pārliecību, ka ilgtermiņa finanšu līdzekļu aizdevuma noteikumu saskaņošana tuvāko nedēļu laikā tiks pabeigta, kā rezultātā plānots noslēgt gan vienošanos ar AS Citadele banka par aizdevumu atmaksu ilgtermiņā, gan saņemt ilgtermiņa finanšu viena miljona eiro apmērā, tādejādi veiksmīgi pabeidzot šī gada sākumā ar AS Citadele banka saskaņotā saistību restrukturizācijas projekta izpildi.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

AS Grobiņa izmaiņas valdē, akcionāros un daļēji izpildīts restrukturizācijas plāns

Žanete Hāka, 02.04.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS Grobiņa valdi atstās līdzšinējais valdes loceklis Andris Vītoliņš, liecina paziņojums Nasdaq Riga.

Savukārt viņa vietā valdē ir ievēlēts Ireneušs Sajevics.

Tāpat uzņēmumam mainījies īpašnieku sastāvs. Līdzšinējā lielākā uzņēmuma akcionāre Aksana Jansone pārdevusi sev piederošos 206,37 tūkstošus akciju, kas veido vairāk nekā 40% no kopējā kompānijas akciju skaita. Akcijas iegādājies Roberts Grcegorzs Mielenčuks, kļūstot par lielāko uzņēmuma akcionāru.

AS Grobiņa vadība informē, ka izpildot AS Citadele banka akceptēto saistību restrukturizācijas projektu, kura mērķis ir atjaunot esošo aizdevumu saistību ilgtermiņa atmaksas grafiku, AS Grobiņa līdz 31.martam bija jānodrošina vairāku nosacījumu izpilde: kažokzvēru barības ražotnes Liepājā, Brīvības ielā 119A nodošana ekspluatācijā un jāatmaksā AS Citadele banka 800 tūkstoši eiro, ko veido uzkrātie procenti un daļa no aizdevuma pamatsumma. Abi nosacījumi ir izpildīti. Tāpat AS Grobiņa bija jāsamazina kreditoru apjoms par 2,34 miljoniem eiro. Minēto nosacījumu AS Grobiņa izpildījusi, iesniedzot AS Citadele banka darījuma dokumentus kreditoru parādu samazinājumam par 2,344 miljoniem eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS Grobiņa iesniegusi tiesā pieteikumu par tiesiskās aizsardzības procesa pieteikuma iesniegšanu, lai pasaules tirgos notikušā kažokādu pārdošanas cenas krituma rezultātā veiktu sabiedrības uzkrāto saistību restrukturizāciju, pielietojot Maksātnespējas likumā paredzētās tiesiskās aizsardzības metodes, liecina uzņēmuma paziņojums Nasdaq Riga.

AS Grobiņa valde informē, ka pasaules tirgos noticis kažokādu pārdošanas cenas dramatisks kritums, jo salīdzinājumā ar 2015.gada marta izsoļu nama vidējo izsoles cenu 48,44 eiro - 2016.gada marta izsoles vidējā cena nokritās par 54% un sasniedza tikai 22,30 eiro. Līdz ar to, ņemot vērā, ka 2016.gada marta izsolē tika pārdots būtisks AS Grobiņa saražoto ādu daudzums 78 300 ādu - AS Grobiņa naudas plūsmā martā plānotie izsoles ieņēmumi atpalika par aptuveni 2 miljoniem eiro.

Šo notikumu rezultātā sabiedrība šobrīd nespēs izpildīt pilnā apjomā visas savas saistības pret kreditoriem. Līdz ar to, reaģējot uz šo situāciju, AS Grobiņa vadība, informējot lielāko sabiedrības nodrošināto un nenodrošināto kreditoru AS Citadele banka, ar investīciju fonda FlyCap atbalstu, pieņēma lēmumu iesniegt tiesā pieteikumu par AS Grobiņa tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) lietas ierosināšanu. Līdz ar to 2016.gada 5.aprīlī Liepājas tiesā tiks iesniegts attiecīgs pieteikums.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Apstiprināti AS Grobiņa tiesiskās aizsardzības procesa plāna grozījumi

Dienas Bizness, 04.04.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ar Liepājas tiesas lēmumu ir apstiprināti AS Grobiņa tiesiskās aizsardzības procesa plāna grozījumi, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

2017.gada 3.augustā tika parakstīts jauns Finansēšanas līgums ar Kanādas izsoļu namu NAFA par kažokzvēru mazuļu avansa maksājumiem un kažokādu avansa maksājumiem 2017/2018.gada audzēšanas sezonā. Līdz ar to 2017.gadā faktiski mainījās gan finansējuma sniedzējs, gan finansējuma apmērs un tā izmaksas kārtība.

2017.gada novembrī AS «Grobiņa» vadība pieņēma lēmumu vienoties ar NAFA par sadarbību arī turpmākās audzēšanas sezonas, tai skaitā saņemot finansējumu ūdeļu mazuļu nobarošanai turpmākajās sezonās, kas līdz 2020.gadam ļautu pakāpeniski palielināt vaislas ganāmpulku līdz 55 000 mātēm un ražošanas apjomus līdz 230 000 ādām gadā, tādejādi samazinot ādu pašizmaksu. Pie šiem apstākļiem bija nepieciešams veikt grozījumus AS «Grobiņa» TAP plānā, pagarinot tiesiskās aizsardzības procesa termiņu vēl par 2 gadiem, attiecīgi grozot un izsakot jaunā redakcijā naudas plūsmas prognozi 2017., 2018., 2019. un līdz 2020.gada 30.jūnijam, kā arī grozot noteikto nenodrošināto un nodrošināto kreditoru, līzingu un nodokļu samaksas grafikus, kā arī izsakot vairākas tiesiskās aizsardzības procesa plāna nodaļas jaunā redakcijā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

AS Grobiņa apgrozījums sarucis par 46%

Žanete Hāka, 09.12.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS Grobiņa 9 mēnešu neto apgrozījums sasniedzis 2,647 miljonus eiro, kas ir par 46% mazāk, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo periodu, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Šā gada deviņos mēnešos uzņēmums realizēja 131 249 ūdeļu ādas par vidējo cenu 20,17 EUR/gb., bet 2015. gada 9 mēnešos tika realizētas 110 572 ūdeļu ādas, par vidējo cenu 39,41 EUR/gb.

Lai arī 2016. gadā AS Grobiņa ūdeļādu vidējā realizācijas cena Somijas izsoļu namā pārsniedza ūdeļādu vidējo izsoles realizācijas cenu, tomēr sakarā ar kažokādu nozares krīzi pasaulē, akciju sabiedrības Grobiņa produkcija, 2016.gadā 9 mēnešos, tika realizēta zem pašizmaksas un sabiedrība ir cietusi zaudējumus.

Lai iegūtu finanšu stabilitāti ar 2016.gadā 29. jūnija Liepājas tiesa lēmumu ir apstiprināts AS Grobiņa tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plāns, kurā paredzēts norēķināties ar kreditoriem 2018.gadā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Zvērsaimniecībai AS Grobiņa produkciju nākas realizēt zem pašizmaksas

Žanete Hāka, 06.03.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Zvērsaimniecības AS Grobiņa pērnā gada 12 mēnešu neto apgrozījums sasniedza 2,657 miljonus eiro, kas ir par 43% mazāk, salīdzinot ar 2015. gada 12 mēnešiem, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

2016. gada 12 mēnešos tika realizētas 131 828 ūdeļu ādas par vidējo cenu 20,17 EUR/gb., bet 2015. gada 12 mēnešos tika realizētas 113 521 ūdeļu ādas par vidējo cenu 39,41 EUR/gb.

Lai arī 2016. gadā AS Grobiņa ūdeļādu vidējā realizācijas cena Somijas izsoļu namā pārsniedza ūdeļādu vidējo izsoles realizācijas cenu, tomēr sakarā ar kažokādu nozares krīzi pasaulē AS Grobiņa produkcija, 2016.gadā 12 mēnešos, tika realizēta zem pašizmaksas un sabiedrība ir cietusi zaudējumus.

Lai iegūtu finanšu stabilitāti, 2016.gadā 29. jūnija Liepājas tiesa lēmumu ir apstiprināts AS Grobiņa tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plāns, kurā paredzēts norēķināties ar kreditoriem 2018.gadā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Pagarina AS Grobiņa TAP plāna izstrādes un saskaņošanas termiņu

Žanete Hāka, 07.06.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Saskaņā ar Maksātnespējas likumu pēc AS Grobiņa lūguma Liepājas tiesa nolēmusi pagarināt AS Grobiņa tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) pasākuma plāna izstrādes un saskaņošanas termiņu līdz 6.jūlijam, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Db.lv jau rakstīja, ka AS Grobiņa iesniegusi tiesā pieteikumu par tiesiskās aizsardzības procesa pieteikuma iesniegšanu, lai pasaules tirgos notikušā kažokādu pārdošanas cenas krituma rezultātā veiktu sabiedrības uzkrāto saistību restrukturizāciju, pielietojot Maksātnespējas likumā paredzētās tiesiskās aizsardzības metodes, liecina uzņēmuma paziņojums Nasdaq Riga.

AS Grobiņa valde informē, ka pasaules tirgos noticis kažokādu pārdošanas cenas dramatisks kritums, jo salīdzinājumā ar 2015.gada marta izsoļu nama vidējo izsoles cenu 48,44 eiro - 2016.gada marta izsoles vidējā cena nokritās par 54% un sasniedza tikai 22,30 eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS Grobiņa 1. ceturkšņa neto apgrozījums sasniedzis 349 050 eiro, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Šajā laikā Kanādas izsoļu namā NAFA realizētas tikai 14 307 ūdeļādas par vidējo cenu 24,28 eiro, kā rezultātā 2018.gada 1.ceturkšņa apgrozījums, salīdzinot ar 2017. gada 1. ceturksni, ir samazinājies par 83%, jo 2017. gada 3 mēnešos tika realizētas 68 977 ūdeļu ādas par vidējo cenu 30,16 EUR/gb.

2017.gadā AS Grobiņa vadība vienojās ar Kanādas izsoļu namu NAFA par finansējuma piešķiršanu kažokzvēru nobarošanai 2017.gadā, kas ļāva sabiedrībai nodrošināt normālu saimniecisko darbību atbilstoši Tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānam.

Ar 2018.gada 29.marta Liepājas tiesas lēmumu apstiprināti grozījumi AS Grobiņa Tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānā, pagarinot tādējādi tiesiskās aizsardzības procesa termiņu līdz 2020.gada 30.jūnijam.

Komentāri

Pievienot komentāru
Lauksaimniecība

Kažokzvēru audzētājs Grobiņa tiesā iesniedzis maksātnespējas pieteikumu

LETA, 29.10.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kažokzvēru audzētājs «Grobiņa» iesniedzis Kurzemes rajona tiesā maksātnespējas pieteikumu, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

Tiesa par «Grobiņas» maksātnespēju plāno lemt rakstveida procesā ceturtdien, 31.oktobrī.

Vienlaikus oficiālajā izdevumā «Latvijas Vēstnesis» minēts, ka, ņemot vērā ieilgušo krīzi kažokādu realizācijas tirgos, «Grobiņas» 2017.gada 23.novembrī tiesiskās aizsardzības procesa plāna grozījumos prognozētās pārdošanas cenas netika sasniegtas, tādējādi «Grobiņa» 2019.gada 17.septembrī izstrādāja grozījumus tiesiskās aizsardzības procesa plānā, bet, tā kā netika saņemta nepieciešamā piekrišana, šie grozījumi nebija realizējami.

Reaģējot uz attiecīgo situāciju, «Grobiņas» valde iesniegusi tiesā kompānijas maksātnespējas procesa pieteikumu, vienlaikus lūdzot tiesu izbeigt tiesiskās aizsardzības procesu, jo «Grobiņa» nespēj nokārtot šobrīd spēkā esošajā tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānā noteiktās saistības.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

AS Grobiņa tiesiskās aizsardzības plāns jāizstrādā līdz jūnijam

Žanete Hāka, 07.04.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Liepājas tiesa pieņēmusi lēmumu ierosināt AS Grobiņa tiesiskās aizsardzības procesa lietu, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Tiesa noteikusi termiņu tiesiskās aizsardzības pasākuma plāna izstrādei un saskaņošanai līdz šā gada 6. jūnijam.

Db.lv jau rakstīja, ka AS Grobiņa iesniegusi tiesā pieteikumu par tiesiskās aizsardzības procesa pieteikuma iesniegšanu, lai pasaules tirgos notikušā kažokādu pārdošanas cenas krituma rezultātā veiktu sabiedrības uzkrāto saistību restrukturizāciju, pielietojot Maksātnespējas likumā paredzētās tiesiskās aizsardzības metodes, liecina uzņēmuma paziņojums Nasdaq Riga.

AS Grobiņa valde informē, ka pasaules tirgos noticis kažokādu pārdošanas cenas dramatisks kritums, jo salīdzinājumā ar 2015.gada marta izsoļu nama vidējo izsoles cenu 48,44 eiro - 2016.gada marta izsoles vidējā cena nokritās par 54% un sasniedza tikai 22,30 eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru
Investors

AS Grobiņa par Finanšu instrumentu tirgus likuma pārkāpumu būs jāmaksā 500 eiro sods

Žanete Hāka, 13.12.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome pieņēmusi lēmumu piemērot AS Grobiņa soda naudu 500 eiro apmērā, informē FKTK.

Sods piemērots par Finanšu instrumentu tirgus likuma 56. panta piektās daļas prasību pārkāpumu. Šāds sods tiek piemērots, jo likumā noteiktajā termiņā kapitālsabiedrība neiesniedza korektu 2016. gada pārskatu kopā ar zvērināta revidenta ziņojumu. AS «Grobiņa» ir atkārtoti pārkāpusi Finanšu instrumenta tirgus likuma 56. panta prasības.

FKTK padome, nosakot soda naudas apmēru, ņēma vērā AS «Grobiņa» sadarbošanos ar FKTK, kā arī AS «Grobiņa» finanšu situāciju.

FKTK piemērotā soda nauda AS «Grobiņa» ir jāieskaita valsts budžetā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Izbeidz AS Grobiņa maksātprocesa tiesvedību

Žanete Hāka, 23.12.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Liepājas tiesa nolēmusi izbeigt tiesvedību AS Hedensted Gruppen pieteikumā par AS Grobiņa maksātnespējas procesa pasludināšanu, paziņojumā Nasdaq Riga norāda AS Grobiņa.

Tiesvedība izbeigta sakarā ar kreditora AS Hedensted Gruppen pieteikumu par AS Grobiņa maksātnespējas procesa pieteikuma atsaukšanu.

Db.lv jau iepriekš rakstīja, ka uzņēmums skaidro, ka Somijas izsoļu nams Saga Furs šogad negaidīti ir mainījis ūdeļādu realizācijas kārtību - ūdeļādu kolekciju pilnībā izņēmuši no 2015.gada decembra izsoles, kā rezultātā šogad saražoto ūdeļādu pārdošanu tiks organizēta tikai trīs izsolēs 2016.gada martā, jūnijā un septembrī.

Pēdējo 20 gadu laikā šī ir pirmā sezona, kad decembrī netiks tirgotas ūdeļādas. Līdz ar to sabiedrības vadība šobrīd aktīvi strādā ar tās kreditoriem par uzkrāto parādu atmaksas pārcelšanu uz 2016.gadu, paredzot parāda atmaksu no 2016.gada marta un jūnija ūdeļādu izsoļu ieņēmumiem.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

AS Grobiņa piemērots 3000 eiro sods

Žanete Hāka, 03.03.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome pieņēma lēmumu piemērot AS Grobiņa soda naudu 3000 eiro apmērā par Finanšu instrumentu tirgus likuma (FITL) pārkāpumiem, informē FKTK.

Sods piemērots, jo uzņēmums revidēto 2014. gada pārskatu kopā ar zvērināta revidenta atzinumu publicējis ar vairāk nekā mēneša kavējumu, kā arī informāciju par būtiskiem notikumiem nebija izplatījis nekavējoties jeb saskaņā ar likuma prasībām – saistībā ar 2015. gada sākumā kredītiestādes sāktajām AS Grobiņa ieķīlāto nekustamo īpašumu izsolēm (neizpildītu aizdevuma līguma nosacījumu dēļ).

AS Grobiņa akcijas ir iekļautas regulētajā tirgū – akciju sabiedrības Nasdaq Riga Otrajā sarakstā, tāpēc uzņēmumam ir jāievēro Finanšu instrumentu tirgus likuma prasības.

AS Grobiņa jau iepriekš ir pārkāpusi FITL prasības, un FKTK nolēma, ka šajā gadījumā ir samērīgi piemērot soda naudu. Minētā summa mēneša laikā no šā administratīvā akta spēkā stāšanās dienas jāiemaksā valsts budžetā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Grobiņa, ieķīlājot preču zīmi, reģistrē divas komercķīlas

Žanete Hāka, 04.11.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS Grobiņa reģistrējusi divas jaunas komercķīlas ar kopējo vērtību 10,435 miljonu eiro vērtībā, liecina Lursoft dati.

Pieejamajās komercķīlu izziņās norādīts, ka abu komercķīlu ņēmējs ir AS Citadeles banka. Par labu ķīlas ņēmējam Grobiņa ieķīlājusi preču zīmi AS Grobiņa.

Lursoft pieejamā informācija rāda, ka 2013. gadā neto apgrozījums Grobiņai sasniedza 3,722 miljonus eiro, un tas ir palielinājies par 19%, salīdzinot ar 2012. gadu. Aizvadītā gada pārskata peļņā arī vērojams pieaugums, pērn tā sasniedza 783,42 tūkstonus eiro pēc nodokļu nomaksas. Uzņēmuma rentabilitātes rādītājs pagājušajā gadā bija 5,81. Grobiņā pērn vidējais strādājošo skaits bija 87 darbinieki.

Grobiņas pamatdarbības veids ir ūdeļu audzēšana kažokādu ieguvei un lauksaimniecības dzīvnieku barības ražošana. Grobiņas valde uzskata, ka sakarā ar jaunās kažokzvēru novietnes projekta Ceļmalnieki realizāciju, uzņēmums kopumā jau 2014. gadā spēs divkāršot ražošanas apjomu, kā arī ir plānots rekonstruēt kažokzvēru barības ražotni esošajā fermā, kas atrodas Grobiņas novadā, kā rezultātā tā tiks modernizēta un palielināta tās ražošanas jauda.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS «Grobiņa» ikgadējā akcionāru sapulcē ievēlēta jauna sabiedrības padome, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Jau ilggadējiem padomes locekļiem Argitai Jaunsleinei un Evijai Jaunsleinei pievienojās trīs jauni padomes locekļi- Liene Žvagule, Aija Blūma un Dace Obodovska.

Liene Žvagule vairāk nekā trīs gadus ir SIA «Gitana tehniskais nodrošinājums» valdes locekle. Lienei Žvagulei nepieder AS «Grobiņa» akcijas.

Aija Blūma kopš 2013.gada ir praktizējoša juriste IK «A.Jaunsleines juridiskais birojs». Aijai Blūmai nepieder AS «Grobiņa» akcijas.

Dace Obodovska no 2016.gada marta līdz 2018.maijam aktīvi darbojās Ventspils pilsētas domes Kultūras centrā, ieņemot Ventspils pilsētas stratēģisko kultūras projektu vadītājas amatu. No 2018.gada maija līdz šim brīdim Dace Obodovska ir Talsu Tautas nama direktore. Dacei Obodovskai nepieder AS «Grobiņa» akcijas.

Komentāri

Pievienot komentāru
Investors

AS Grobiņa jāmaksā 1000 eiro sods par Finanšu instrumentu tirgus likuma pārkāpumu

Db.lv, 30.10.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome pieņēmusi lēmumu piemērot akciju sabiedrībai Grobiņa soda naudu 1000 eiro apmērā par Finanšu instrumentu tirgus likuma 56. panta piektās daļas prasību pārkāpumu, informē FKTK.

Likumā noteiktajā termiņā kapitālsabiedrība neiesniedza 2017. gada pārskatu kopā ar zvērināta revidenta ziņojumu.

Šāds sods tiek piemērots, jo AS Grobiņa ir atkārtoti pārkāpusi Finanšu instrumenta tirgus likuma 56. panta prasības. FKTK padome, nosakot soda naudas apmēru, ņēma vērā AS Grobiņa sadarbošanos ar FKTK, kā arī AS Grobiņa finanšu situāciju. Piemērotā soda nauda tiks ieskaitīta valsts budžetā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Apstiprina AS Grobiņa tiesiskās aizsardzības procesa plānu

Žanete Hāka, 30.06.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS Grobiņa tiesiskās aizsardzības procesā ir iecelta sertificēta administratore Marita Kataja- Paegle, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

AS Grobiņa tiesiskās aizsardzības procesa pieteikums tika izskatīts rakstveida procesā 2016. gada 29.jūnijā.

29. jūnijā Liepājas tiesa ir apstiprinājusi AS Grobiņa Tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānu, kā rezultātā AS Grobiņa turpina saimniecisko darbību atbilstoši plānam.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

PVD: AS Grobiņa audzētavā ūdeļu kucēni nav gājuši bojā labturības prasību pārkāpumu dēļ

Žanete Hāka, 08.09.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) konstatējis, ka jūnija sākumā AS Grobiņa kažokzvēru audzētavā ūdeļu kucēni nav gājuši bojā dzīvnieku labturības prasību pārkāpumu dēļ, tādēļ PVD ir pieņēmis lēmumu par lietvedības izbeigšanu administratīvo pārkāpumu lietā, informē PVD.

PVD rīcībā esošā informācija liecina, ka bojā gājušo ūdeļu skaits nepārsniedz kucēnu dabisko mirstības procentu.

Eiropas Komisijas Dzīvnieku veselības un labturības zinātniskā komiteja atzinusi, ka pirmajā dzīves mēnesī dažādu dabisku faktoru dēļ, piemēram - slimības, iedzimtība, turēšanas apstākļi, pirmajās dzīves dienās var iet bojā līdz pat 20% ūdeļu kucēnu, bet pirmā dzīves mēneša beigās līdz 0,1% kucēnu.

Veicot notikušā apstākļu izmeklēšanu, PVD konstatēja, ka AS Grobiņa kažokzvēru audzētavas rīcībā pakaišu nodrošināšanai bija pietiekami daudz salmu, kas labi uzsūc mitrumu un nodrošina siltumu, tādēļ nav skaidrs, kādēļ AS Grobiņa kā argumentu ūdeļu kucēnu bojāejai min sadarbības partnera savlaicīgi nepiegādātās skaidas.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Grobiņā uzietās nelegālās gaļas produktu ražotnes īpašniekam piemērots 300 eiro sods

LETA, 02.03.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Grobiņā uzietās nelegālās gaļas produktu ražotnes īpašniekam par iesaistīšanos pārtikas apritē bez reģistrēšanās Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD) piemērots 300 eiro sods, aģentūrai LETA pastāstīja PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.

Viņa piebilda, ka lēmums attiecīgajā administratīvā pārkāpuma lietā pieņemts piektdien.

Meistere atgādināja, ka atbilstoši Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksam par uzņēmuma iesaistīšanos pārtikas apritē bez normatīvos noteiktās pārtikas uzņēmuma atzīšanas vai reģistrācijas fiziskajām personām var piemērot naudas sodu no 70 līdz 350 eiro, bet juridiskajām - no 400 līdz 700 eiro. Ja gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas pārkāpums tiek izdarīts atkārtoti, sods ir lielāks.

Vienlaikus viņa arī atzina, ka atkārtotu pārbaudi Grobiņā uzietajā nelegālajā gaļas produktu ražotne PVD neplāno veikt, taču objekts paliks dienesta uzraudzības lokā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

AS Grobiņa padomi pametusi Silvija Neimane

Žanete Hāka, 04.04.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS Grobiņa valde saņēmusi padomes locekles Silvijas Neimanes iesniegumu par atkāpšanos no padomes locekļa amata, liecina uzņēmuma paziņojums Nasdaq Riga.

Līdz jaunas padomes ievēlēšanai AS Grobiņa padome darbu turpina šādā sastāvā: padomes priekšsēdētājs Ojārs Osis, padomes locekļi : Argita Jaunsleine, Jānis Liepiņš un Ģirts Mīlgrāvis.

Jautājums par jaunas AS Grobiņa padomes ievēlēšanu tiks iekļauts tuvākās kompānijas akcionāru sapulces dienas kārtībā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Noslēdzies zvērkopības AS Grobiņa izsludinātais iepirkums par aukstuma iekārtu, kas nodrošina produkcijas uzglabāšanu sešās aukstuma kamerās, iegādi, liecina paziņojums Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Iekārta paredzēta zivs un gaļas subproduktu glabāšanai.

Konkursā piedāvājumus iesniedza trīs pretendenti un par uzvarētāju tika atzīta SIA Vega 1. Iepirkuma paredzamā līgumcena tika noteikta 100 tūkstoši eiro, bet uzvarētāja piedāvātā līgumcena ir 77,5 tūkstoši eiro. Pretendentam iekārtas jāpiegādā līdz šā gada 31. oktobrim.

Iepirkums tiek īstenots ar Lauku atbalsta dienesta finansējuma palīdzību Eiropas zivsaimniecības fonda (EZF) pasākuma Zvejas un akvakultūras produktu apstrāde ietvaros.

Uzņēmums iepriekš ziņoja, ka 2013. gadā AS Grobiņa sāka strādāt pie barības virtuves izveides projekta, kas nākotnē varētu nodrošināt ar barību ne tikai AS Grobiņa fermas, bet arī citas Latvijas un Lietuvas fermas.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Sākas remontdarbi uz vairākiem ceļiem Kurzemes piekrastē, bet Aglonas apkārtnē svētku laikā tiks slēgta tranzītsatiksme, informē Latvijas Valsts ceļi (LVC).

Darbi notiek reģionālā autoceļa Ventspils–Grobiņa (P111) posmā no Sārnates līdz Ošvalkiem (21,7.-27,3. km), uz ceļa Valdgale–Roja (P126) posmā no 27. līdz 31. km, uz ceļa Tukums–Ķesterciems–Mērsrags–Kolka (P131) no 71. līdz 73. km. Tāpat notiek Līgupes tilta periodiskā uzturēšana uz Rucavas–Papes ceļa un Ālandes tilta uzturēšanas darbi uz autoceļa Grobiņa–Bārta–Rucava (P113). Šajos posmos jau ir vai tuvākajā laikā tiks ieviesti satiksmes ierobežojumi.

Ievērojami satiksmes ierobežojumi saglabājas uz Liepājas šosejas (A9), kur darbi notiek kopumā uz vairāk kā 70 kilometriem ceļa:

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Mainīta kažokzvēru audzētavas Grobiņa padome

Žanete Hāka, 19.08.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Viena no lielākajām kažokzvēru audzētavām Latvijā AS Grobiņa izmainījusi uzņēmuma padomes sastāvu.

Lursoft pieejamā informācija rāda, ka padomes locekļa pienākumus pārstājuši pildīt Linda Elsberģe un Gunārs Laugalis.

Uzņēmuma padomei pievienojušies Jānis Liepiņš un Ģirts Milgrāvis. Jānorāda, ka darbu padomē turpina Silvija Neimane, Ojārs Osis, kurš ieņem padomes priekšsēdētāja vietu un Argita Jaunsleine, kas pilda padomes priekšsēdētājas vietnieka pienākumus.

Pagājušajā gadā Grobiņa strādāja ar 1,657 miljonu eiro zaudējumiem, rāda Lursoft rīcībā esošie dati. Uzņēmuma apgrozījums pērn saruka līdz 2,879 miljoniem eiro. Jāatzīmē, ka Grobiņa aizvadītajā gadā ar darbavietām nodrošināja 95 darbiniekus.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

AS Grobiņa jauna padomes locekle

Žanete Hāka, 30.06.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS Grobiņa vadība ievēlētā jaunapadomes locekle Evija Šivare, informē uzņēmums.

2012. gadā, Latvijas Universitātē (LU) ir ieguvusi Sociālo zinātņu Maģistra grādu tiesību zinātnē.

Kopš 2015. gada līdz šim Evija Šivare ir AS Grobiņa juriste.

No 2010. – 2014. gadam Evija Šivare strādājusi par juriskonsultu Latvijas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

Jaunievēlētajai padomes loceklei nepieder AS Grobiņa akcijas.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

DB viesojas: AILE grupa ražotnēs Liepājā

Dienas Bizness, 20.09.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AILE grupa projektē un ražo stiklotās konstrukcijas. AILE grupa dibināta 1994. gadā un tās ražotnes atrodas Liepājā.

Stiklu Centrs ražotnes specializācija ir stikla pakešu un struktūrstiklojuma ražošana – stikli siltumizolācijai, aizsardzībai no saules enerģijas, stikli drošībai un aizsardzībai, skaņas izolācijai, dekoratīvie stikli, liektie stikli, ugunsdrošie stikli.

Alumīnija – stikla konstrukciju ražotnē top logi, durvis un citi fasādes risinājumi ar alumīnija profiliem. Šie produkti izceļas ar arhitektoniskajām iespējām, jo tos var realizēt plašos laukumos. Viens no pašlaik pieprasītākajiem produktiem AILE grupa ir elementu jeb šūnu fasādes, kur fasādes elementi pilnībā tiek sagatavoti rūpnīcā uz vietas un objektā tiek tikai piestiprināti pie ēkas karkasa, tādējādi objektā nav jāveic sarežģīti montāžas vai metināšanas darbi.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

FKTK piemēro AS Grobiņa 5000 eiro soda naudu

Žanete Hāka, 25.08.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) padome pieņēma lēmumu piemērot akciju sabiedrībai AS Grobiņa soda naudu 5000 (pieci tūkstoši) eiro apmērā par Finanšu instrumentu tirgus likuma (FITL) pārkāpumiem, informē FKTK.

FKTK šādu lēmumu pieņēma, jo AS Grobiņa FITL 56. panta noteiktajā kārtībā un termiņā nav publiskojusi revidēto 2015. gada pārskatu kopā ar zvērināta revidenta atzinumu, kā arī FITL 57. panta noteiktajā kārtībā un termiņā nepubliskoja starpperiodu pārskatu par 2016. gada pirmajiem trim mēnešiem.

Tā kā AS Grobiņa akcijas ir iekļautas regulētajā tirgū – akciju sabiedrības Nasdaq Riga Otrajā sarakstā, AS "Grobiņair jāievēro FITL prasības.

Komentāri

Pievienot komentāru