Gulbenes alus darītavā - tagad mūža meži 

Neomulīga ainava paveras acij, stāvot iekšpus Gulbenes alus brūža iežogotajai teritorijai. Ir sajūta, ka tā pamesta steigā. Zeme ir piebirusi sīkām, smalkām stikla lauskām kā pēc sprādziena, pieredzēto atstāsta reģionālais medijs Dzirkstele.

Dienas Bizness, 26.7.2013

sxc

Pagalmā pie ceriņu krūma zemē guļam manāma prāva kaudzīte alus etiķešu: gaišais pasterizētais alus Vecais draugs, Vidzemes alus, Arnolda... 2007. gada oktobrī SIA Gulbenes alus darītava uzsāka Barona gaišā alus ražošanu, tā atdodot godu baronam fon Volfam, kurš 1811. gadā izveidoja Gulbenē iesala dedzinātavu, ko varot uzskatīt par Gulbenes alus darītavas pirmsākumu. Tas bijis teju pēdējais skaistais žests. Un 2009. gada sākumā uzņēmums pilnībā pārtrauca alus ražošanu apgrozāmo līdzekļu nepietiekamības dēļ. Atsākt šodien vairs nebūtu iespējams, jo ir izlauztas un aizvestas visas alus darīšanai nepieciešamās iekārtas, secinājusi Dzirkstele.

Uzņēmumam esot divi īpašnieki - brāļi Māris un Dainis Zaņģi no Rīgas-, no kuriem katram pieder 50 procenti kapitāldaļu. «Gulbenes plānā šī joprojām ir iezīmēta kā ražošanas teritorija. Šajā ziņā nekas nav mainījies. Kaut tur jau, tēlaini izsakoties, gandrīz vai «mūža meži» ir saauguši,» sacījusi Gulbenes novada domes teritorijas plānotāja Marta Mikolaja. Viņa uzskatot, ka nekas vēl nav zaudēts, ja šī vieta reiz sagaidīs savu īsto saimnieku. Eksperte atzinusi, ka Gulbenē šī nav vienīgā bijusī ražošanas teritorija, kura šodien izrādījusies nevienam nevajadzīga. Tāpat esot ar bijušo Gulbenes maizes kombinātu, Daiļrades cehu.

SIA Gulbenes alus darītava skaitoties pašvaldības lielākais parādnieks saistībā ar nesamaksāto nekustamā īpašuma nodokļa parādu. SIA Gulbenes alus darītava valdes priekšsēdētājs Māris Zaņģis Dzirkstelei stāstījis - sāpīgi bijis pārdzīvot to, ka, alus darītavai stāvot dīkā, no zagļiem nebija glābiņa, kaut tika algots sargs. «Viss, kas ir metālisks, to ņēma un greiza. Ir ierosinātas vairākas krimināllietas par šīm zādzībām. Tad mēs pieņēmām lēmumu, ka vienkārši visu izgriežam ārā paši, lai tur vairs nav, ko ņemt,» viņš stāstījis. Tomēr viņš nenolaižot rokas un saka, ka visu laiku tiek meklēti investori, taču pagaidām - bez panākumiem.

No šīs sadaļas

Tirgotāju izteikumi par karteli ir kārtējie skaļie saukļi un populisms, uzskata Piensaimnieku...

Rēzeknē atklāts pirmais ātrās ēdināšanas restorāns Hesburger, kas ir trešā šīs...

Salīdzinot ar 2011. gadu, kad olu ražotāja a/s Balticovo apgrozīja 23,3 milj....

Mēneša sākumā ražotājs SIA Latviias piens ieguvis Eiropas sertifikātu bioloģiskā siera...

Krievijā – Pleskavas apgabala Neveļas rajona Seņutinas ciemā, kas atrodas aptuveni simts...

Piena produktu tirgošanā tirdzniecības izdevumu dēļ nekāda krējuma nosmelšana nesanāk...

Tiesiskās aizsardzības process ierosināts vienam no lielākajiem Balvu novada uzņēmumiem –...

Mazumtirdzniecības veikalu tīkli Rimi un Maxima ir saņēmuši atsevišķus cenu paaugstinājuma...

A/s Krāslavas piens apgrozījums pērn sarucis līdz 4,4 milj. Ls, kas, salīdzinot...

A/s Aldaris pērno finanšu gadu noslēdzis ar 2,79 miljoniem latu zaudējumiem, un...