Hitachi slēdz pārstāvniecību Lietuvā 

Japānas korporācija «Hitachi», kas savulaik tika izraudzīta Lietuvā iecerētās Visaginas atomelektrostacijas (AES) projekta īstenošanai, slēgusi savu pirms gandrīz sešiem gadiem atvērto pārstāvniecību Lietuvā.

LETA, 09.11.2017

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Lielbritānijā reģistrētā «Hitachi Europe Limited» informējusi Lietuvas Reģistru centru, ka 12.oktobrī nolēmusi izbeigt Lietuvas pārstāvniecības darbību. Tiesa, projekta īstenošanai izveidotās kompānijas «Hitachi Visaginas Project Investment» reģistrācija joprojām nav anulēta.

«Hitachi» pārstāvniecība Lietuvā tika izveidota 2012.gada februārī. Tobrīd uzņēmuma vadītājs Akira Šimizu izteicās, ka «Hitachi» ienākšana Lietuvā ļaus korporācijai izvērst darbību ne tikai šai valstī, bet arī abās pārējās Baltijas valstīs un Skandināvijā. Viņš arī pauda viedokli, ka Lietuvā pastāv potenciāls, lai attīstītu ne tikai atomelektrostacijas projektu, bet arī citus enerģētikas un infrastruktūras projektus.

«Hitachi» bija Visaginas AES stratēģiskā investora - Japānas un ASV koncerna «Hitachi-GE Nuclear Energy» - vadošā partnere.

Visaginas AES projekts oficiāli nav izbeigts, tomēr Lietuvas atjauninātajā enerģētikas stratēģijā kodolenerģētika nav pieminēta.

Kā izteicies enerģētikas ministrs Žīgimants Vaičūns, atomenerģētikai Lietuvā «nav politisku perspektīvu».

Pirms gada publiskotajās enerģētikas stratēģijas vadlīnijās bija ieteikts iesaldēt Visaginas AES projektu līdz brīdim, kad tas kļūs rentabls, vienlaikus uzsverot, ka iespējas sadarboties ar «Hitachi» jāizmanto citās jomās.

Lietuva 2011.gadā izraudzījās «Hitachi» par Visaginas AES stratēģisko investoru, bet projekts nespēja iegūt Lietuvas vēlētāju atbalstu gadu vēlāk sarīkotajā konsultatīvajā referendumā.