Iespējams cenu kāpums 

#Taxify uzskata, ka noteikumu projekts ir pretrunā ar sākotnējo likuma grozījumu mērķi un satur birokrātiskas prasības, kuras apgrūtinās privāto vadītāju darbību par labu atsevišķu taksometru uzņēmumu interesēm.

Elīna Pankovska, 07.03.2018

Foto: LETA

Pieņem noteikumus, pēc kuriem turpmāk darbosies taksometru un vieglo pārvadājumu licencēšana; prognozē iespējamu cenu kāpumu, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Valdība ir akceptējusi virkni noteikumu, kas turpmāk noteiks kārtību, kādā veicami pasažieru komercpārvadājumi ar taksometriem un ar vieglo automobili. Jaunie noteikumi attieksies gan uz taksometriem, gan uz uzņēmējiem, kas vēlēsies pasažieru komercpārvadājumus piedāvāt, izmantojot tīmekļvietni vai mobilo lietotni kā, piemēram, Taxify un Uber, norāda Satiksmes ministrijas (SM). Jāmin, ka saistībā ar grozījumiem Autopārvadājumu likumā visu to apspriešanas laiku notika viedokļu sadursmes par to, kādi būtu labākie risinājumi, lai neradītu, piemēram, ēnu ekonomikas draudus, pārvadājot pasažierus ar vieglajiem automobiļiem. Jāatgādina, ka gada sākumā taksometru izsaukšanas platforma Taxify paziņoja, ka apsver iespēju pamest Latvijas tirgu, ja tiks pieņemti SM izstrādātie noteikumi, kas regulētu Saeimas iepriekš pieņemto Autopārvadājumu likumu.

Divējādas sajūtas«Mēs atzinīgi vērtējam gan Ekonomikas ministrijas, gan valdības pausto atbalstu tehnoloģiju nozarei Latvijā. Autopārvadājuma likuma grozījumi radīs tiesisko ietvaru privāto vadītāju darbībai. Šāds regulējums jau darbojas gan Lietuvā, gan Igaunijā. Privāto vadītāju regulējums arī ievērojami samazina ēnu ekonomiku un sakārto taksometru nozari, ņemot vērā, ka pārvadājumi tiek veikti tikai ar bezskaidras naudas norēķiniem un likuma ietvaros Valsts ieņēmumu dienests (VID) saņem visu nepieciešamo informāciju,» norāda Taxify pārstāvis Juris Krūmiņš. Tomēr viņš atzīmē, ka noteikumu projekts ir pretrunā ar sākotnējo likuma grozījumu mērķi un satur birokrātiskas prasības, kuras apgrūtinās privāto vadītāju darbību par labu atsevišķu taksometru uzņēmumu interesēm. Piemēram, noteikumu projekts paredz, ka privātais vadītājs nedrīkstēs reģistrēties un maksāt nodokļus kā pašnodarbinātais, bet gan tikai, reģistrējot uzņēmumu.

Visu rakstu Iespējams cenu kāpums lasiet trešdienas, 7.marta laikrakstā Dienas Bizness.

Jaunākais izdevums