Jaunākais izdevums

Ikšķiles novada pašvaldība noslēdza līgumu ar būvniecības uzņēmumu Latvijas Energoceltnieks (LEC) par projekta Ikšķiles vidusskolas pārbūve īstenošanu, informē pašvaldības pārstāvji.

Kā informēja Ikšķiles novada pašvaldības izpilddirektors Juris Rudens, noslēgtā līguma summa ir 4,174 miljoni eiro. Būvniecības projektu paredzēts realizēt līdz 2017.gada decembrim.

Ikšķiles vidusskolas pārbūves darbu ietvaros tiks uzcelta jauna piebūve ar 3 stāviem sākumskolai un pārplānotas esošās virtuves, ēdamzāles un ēdināšanas bloka palīgtelpas, paplašinot ēdamzāli. Savukārt vecajā skolas korpusā tiks veikta ventilācijas sistēmu un apkures sistēmu pārbūve, kā arī dienvidu fasādē nomainīti esošie logi pret energoefektīviem divkameru stikla pakešu logiem, tādējādi uzlabojot mikroklimatu telpās.

Jaunajā korpusā paredzēts izveidot 14 mācību telpas ar ietilpību 30 skolēniem katrā, mūzikas un dabas zinību kabinetu, skolotāju sagataves telpas, skolotāju istabu- apvienotu ar konferenču zāli, tehniskās telpas, trenažieru zāli un pagrabstāvā- plašas garderobes. Piebūvei būs atsevišķa galvenā ieeja, kā arī ieejas uz veco skolas korpusu pirmajā un otrajā stāvā, nodrošinot ērtu pārvietošanos visā skolas ēkā.

Būvprojekta risinājums nodrošinās ēkas piebūvei zemu energo patēriņu- tikai līdz 50 kWh/m² gadā. Siltuma atgūšana plānota no sadzīves kanalizācijas ar siltumsūkni.

Ikšķiles vidusskolas pārbūvei pašvaldība radusi iespēju piesaistīt arī Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļus 1 968 659 eiro apmērā, ievērojami samazinot pašvaldības finansējumu mācību telpu izbūvei un klašu aprīkojumam mācību procesa nodrošināšanai.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

RTU Inženierzinātņu vidusskolā atklāj «Latvenergo» virtuālās realitātes telpu

Db.lv, 03.09.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Aizsākot jauno mācību gadu, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolā (IZV) atklāta «Latvenergo» virtuālās realitātes telpa.

Virtuālās realitātes telpa sniegs iespēju ar tehnoloģiju palīdzību atrasties dažādās vidēs, kurās realitātē viesoties nav iespējams, kā arī veikt dažādas darbības, kuras īstajā dzīvē būtu pārāk bīstamas, dārgas vai pat neiespējamas. Telpa aprīkota ar pieciem virtuālas realitātes komplektiem, kas ļauj interaktīvi darboties virtuālajā realitātē. Virtuālās telpas iespējas ir plašas un daudzveidīgas – to varēs izmantot, apgūstot ģeogrāfiju, vēsturi, bioloģiju, astronomiju, gan veikt eksperimentus ķīmijā, gan pārbaudīt fizikas likumus un daudz ko citu. Tehnoloģiskais aprīkojums ļauj strādāt 3D vidē, tāpat to ir iespējams izmantot dažādu sistēmu modelēšanai.

Komentāri

Pievienot komentāru