Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Bijušā kinoteātra "Liesma" telpās iluzionisti Dace un Enriko Pecolli plāno atvērt Brīnumu Muzeju un Burvju triku teātri, kurā plānots uzstāties ar savām izrādēm, kā arī nākotnē viesosies citi pasaulē atzīti iluzionisti.

Lai realizētu ieceri, mākslinieki ir uzsākuši pūļa finansējuma kampaņu, aicinot ikvienu, kam tuva ir šī iecere, sniegt savu atbalstu. Vienlaikus mākslinieki uzsver, ka interesenti tiks gaidīti arī uz palīgdarbiem un teātra atjaunošanu. Mērķis ir radīt teātri, kurā ne tikai atdzīvotos labākās iluzionisma tradīcijas, bet vienlaikus radīt kultūras un mākslas telpu, kuru katrs Latvijas iedzīvotājs uztvertu kā "savu".

Šobrīd pasaulē darbojas vairāki burvju mākslai veltīti muzeji, no kuriem nemainīgi par prestižāko un slavenāko tiek uzskatīts Holivudā esošais "Magic Castle". Lai arī Latvijā ir spēcīgas iluzionisma tradīcijas, šāda tipa teātris un muzejs nav pieejams ne tikai Baltijā, bet visā Austrumeiropā, norāda D. un E. Pecolli.

Plānots, ka 530 kvadrātmetrus plašajās telpās divos stāvos atradīsies Iluzionisma teātris ar 300 sēdvietām, kā arī burvju triku veikals, burvju triku klubs, kurā notiks triku un teātra apmācības - semināri, lekcijas, darbnīcas, kā arī brīnumu muzejs. Iluzonisti stāsta, ka šī iecere ir viņu 20 gadus lolots sapnis, kurš šobrīd ir apstājies.

"Diemžēl koronavīrusa dēļ bijām spiesti pārtraukt mūsu Amerikas viesizrādes. Attiecīgi negūstot līdzekļus, kurus bijām plānojuši novirzīt teātra izveidē. Tomēr tas nemazina mūsu vēlmi piepildīt daudzu cilvēku sapni, panākot, ka Rīgā ir vēl viena kultūras un mākslas telpa, kas piesaistītu tūristus un interesentus visa gada garumā. Vienlaikus vēlamies radīt to sajūtu, ka Ilūziju teātri katrs uztver kā sev radniecīgu vietu, kurā ikviens atbalstītājs ir ielicis savu sirdi un prasmīgo roku. Turklāt nav svarīgi, vai šis atbalsts ir finansiāla rakstura, vai sniegta palīdzība telpas atjaunošanas darbos. Šis būs pirmais šāda tipa teātris Austrumeiropā, kas potenciāli piesaistīs ne tikai Latvijas iedzīvotājus, bet arī ilūziju mākslas pielūdzējus no visas pasaules," informē D. Pecolli.

Iecere paredz, ka muzeja pamata ekspozīcijā būs skatāma Pecolli 20 gadus krātā burvju skatuves mākslas priekšmetu, atribūtikas, plakātu un interaktīvo ilūziju objektu kolekcija, kurā senākie eksponāti ir saglabāti pat no 18 gs sākuma. Ekspozīcijā būs skatāms arī liels daudzums vērtīgu antīku priekšmetu, kuri ir iegūti privātajā kolekcijā dažādās mākslas atribūtikas izsolēs, antikvariātos un iepērkot oriģinālus rekvizītus no slavenu iluzionistu pēctečiem pasaulē un Latvijā. Šī kolekcija ir lielākā burvju mākslas atribūtikas privātā kolekcija Austrumeiropā.

Izstādes nozīmīga sadaļa būs veltīta arī izglītojošajiem materiāliem, kas demonstrēs neiespējamo ilūziju iespējamību, tādējādi liekot skatītājiem aizdomāties par acīmredzami neredzamo un to, cik ļoti varam uzticēties savām maņām.

Savukārt uz teātra skatuvēm uzstāsies D. un E. Pecolli kopā ar dēlu Danti, kā ari citi pasaulē atzīti burvju mākslinieki.

Šobrīd skatītājiem tiek piedāvāta iespēja - "Adoptē krēslu". Veicot ziedojumu krēslu iegādei, uz tā aizmugurējās daļas tiks iegravēts tā cilvēka vārds, pateicoties kuram, tika sasniegts mērķis. Tādējādi šobrīd ikvienam ir iespēja ne tikai rezervēt sev vēlamo vietu, bet arī nākotnē skatīties izrādi savā krēslā.

Komentāri

Pievienot komentāru