Imantas pedofila lietu nodod kriminālvajāšanai; atklātas vēl divas noziegumu epizodes 

Valsts policija noslēgusi izmeklēšanu kriminālprocesā pret vīrieti, kurš tiek turēts aizdomās par dzimumnoziegumu izdarīšanu pret mazgadīgām meitenēm Pārdaugavā. Izmeklēšanas laikā policija noskaidrojusi vēl divas noziegumu mēģinājumu epizodes, ko izdarījis aizdomās turētais vīrietis, informē, Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākais speciālists.

Dienas Bizness, 29.2.2016

Tāpat, noskaidrojot jaunu informāciju, ir uzsākta vēl viena vajāšanai pagaidām nenodota lieta, kas saistīta ar diviem Imantas pedofila uzbrukumiem mazgadīgām meitenēm.

Pagājušā gada augustā policija aizturēja 20 gadus vecu vīrieti par smagiem dzimumnoziegumiem pret mazgadīgām meitenēm daudzdzīvokļu namu kāpņutelpās Imantā un Zasulaukā. Šobrīd Rīgas reģiona Kriminālpolicija ir savākusi nepieciešamos pierādījumus un liecības, un pagājušajā nedēļā lieta nodota kriminālvajāšanai Rīgas tiesas apgabala prokuratūrā.

Ar kriminālprocesa ietvaros veiktās ekspertīzes slēdzienu aizdomās turētais vīrietis ir atzīts par pieskaitāmu. Viņš sadarbojies ar izmeklēšanu un sniedzis liecības par izdarītajiem noziegumiem. Izmeklēšanas laikā policija noskaidroja vēl divas noziegumu mēģinājumu epizodes, kas notikušas 2014. gada rudenī. Vīrietis līdzīgā veidā mēģinājis veikt seksuāla rakstura darbības ar mazgadīgām meitenēm, taču tas viņam nav izdevies.

Pašlaik prokuratūrai pret vīrieti lūgts uzsākt kriminālvajāšanu par vardarbīgu dzimumtieksmes apmierināšanu un seksuālu vardarbību pret mazgadīgajiem, kā arī par nepilngadīgo pavešanu netiklībā. Par šādu noziegumu izdarīšanu draud mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem.

Policija vēl turpinās pirmstiesas izmeklēšanu saistībā ar diviem līdzīgiem noziegumiem, ko 2014. gadā varētu būt izdarījusi aizdomās turētā persona.

 

No šīs sadaļas

Latvijai līdz vasaras sākumam vajadzētu pieņemt Pasažieru datu apstrādes likumprojektu, kurš...

Ministrijas izmaiņas valsts uzņēmumu vadībā pagaidām sakās neplānojam, tomēr daudziem vadītājiem...

Martā gaidāmas gan pavasarim atbilstoši siltas dienas, gan arī jāsamierinās ar sala...

Rucavas novada dome plāno ieviest nodevu par transportlīdzekļu iebraukšanu Papes un Nidas...

Valsts prezidents Raimonds Vējonis piektdien izrakstīts no Paula Stradiņa Klīniskās universitātes...

Kad sniega sega jau daudzviet nokususi, siltajos saules staros nedaudz ātrāk nekā...

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores vietnieks noziedzības apkarošanas jomā...

Šonedēļ noslēgta vēsturiska vienošanās par līdzekļu aizņemšanos Mežaparka Lielās estrādes...

Valsts kanceleja izsludinājusi konkursu Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra amatam, liecina paziņojums...

Lai sludinājums ar darba piedāvājumu sasniegtu plašāku auditoriju un to izlasītu iespējami...