Industriālajos parkos novērojama pēdējos gados augstākā ražotāju aktivitāte

2012. gada 22. augusts plkst. 11:37
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Saskaņā ar lielākā industriālo parku attīstītāja un apsaimniekotāja NP Properties novērojumiem šogad industriālajos parkos būtiski pieaugusi ražotāju aktivitāte, kas sasniegusi pēdējos gados augstāko līmeni. Tas norādot uz rūpniecības nozares un ekonomikas stabilizēšanos, no kā ieguvēja ir tautsaimniecība kopumā.

NP Properties pirmajā pusgadā iznomāja industriālās telpas 15 100 kv.m platībā, kas ir par 15% vairāk nekā pērn līdzīgā periodā. Lielāko daļu iznomāto platību veido telpas ražošanai.

Elita Moiseja, NP Properties valdes priekšsēdētāja, norāda: «Šogad vērojama pozitīva tendence – ražotāji kļuvuši optimistiskāki par savu nākotni un daudz aktīvāk domā par attīstīšanos un darbības paplašināšanu. Tas viennozīmīgi pozitīvi ietekmē arī mūsu industriālo parku darbību, kuros 60% nomnieku ir ražotāji, kas pārstāv dažādas tautsaimniecības nozares - metāla, plastmasas, gumijas, kokapstrādes, poligrāfijas, pārtikas ražošanas un citas. Īpaši liels ražotāju īpatsvars ir Nordic Industrial Park Olainē un NP Jelgavas Biznesa Parks Jelgavā, sasniedzot 78% no visām iznomātajām platībām.»

Lielākais pieprasījums pēc telpām industriālajos parkos esot Rīgā, tomēr, ņemot vērā kvalitatīva un pieprasījumam atbilstoša piedāvājuma trūkumu šajā segmentā, pieaug pieprasījums pēc telpām Rīgas tuvumā. Šobrīd lielākā interese esot par ražošanas telpām Nordic Industrial Park Olainē un NP Jelgavas Biznesa Parks (agrākais RAF) Jelgavā.

E.Moiseja stāstīja, ka industriālie parki Rīgā Nordic Technology Park un NP Business Centre ir gandrīz pilnībā noslogoti, un brīvas platības, kas rodas klientu rotācijas rezultātā, tiek ātri iznomātas. Ja agrāk potenciālajam nomniekam atrašanās Rīgas apkārtnē šķita ne tik pievilcīga, tad šobrīd priekšstats esot pilnībā mainījies, jo noteicošie faktori lēmuma pieņemšanā tomēr ir telpu kvalitātei, atrašanās tuvumam lidostai un ostai.

Pirmajā pusgadā visvairāk platības iznomātas Nordic Industrial Park un NP Jelgavas Biznesa Parks. Vislielākā interese ir par ražošanas telpām 1000 līdz 1500 kvadrātmetru platībā. Rīgā vērojams pieprasījums arī pēc nelielas platības noliktavām (līdz 500 kvadrātmetriem). Otrs aktīvākais NP Properties klientu segments ir esošie nomnieki, kas paplašina darbību un vienlaikus arī ražotni uz plašākām telpām, sākot no 2500 kvadrātmetriem un vairāk.

Starp jaunajiem klientiem ir tādas nozares kā metālapstrāde, aukstumiekārtu ražošana, finiera lokšņu un koka paneļu māju ražošana, IT u.c.

NP Properties 8 industriālajos parkos Rīgā, Olainē, Jelgavā, Salaspilī, Rēzeknē un Daugavpilī darbojas aptuveni 150 nomnieku - pašmāju un starptautiski uzņēmumi, no kuriem lielākā daļa ir ražotāji. Iznomājamo telpu platība šajos parkos ir vairāk nekā  412 000 kvadrātmetru, no tiem nomniekiem šobrīd iznomātas ražošanas, noliktavu un biroju telpas 128 000 kvadrātmetru platībā.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds