Investors: pēc piecpadsmit gadiem viss atkal atkārtosies

2010. gada 17. decembris plkst. 7:42
Autors: Zaiga Dūmiņa
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

«Cilvēka atmiņa ir īsa, un vienas un tās pašas kļūdas tiek pieļautas atkal un atkal. Arī Amerikā finanšu institūcijas pieļāva īpašumu burbuli. Man šķiet, ka zviedru bankas sagaidīja tādu pašu izaugsmi kā vietējie – ka tā ilgs daudzus, daudzus gadus, un neizpildīja savu mājas darbu. Tās vadīja vēlme iekarot tirgu un pelnīt,» intervijā biznesa žurnālam LD saka investors Tomass Lindeborgs.

Viņš ir skandināvs, kurš jau vairākus gadus mīt Londonā. Oktobrī T. Lindeborgs veica savas pirmās investīcijas Latvijā – iegādājās medicīnas pakalpojumu kompāniju Premium Medical.

«Esmu drošs, ka pēc kādiem piecpadsmit gadiem tas viss atkal atkārtosies. Mums Zviedrijā bija ļoti nopietna banku krīze 90. gadu vidū. Bija daudz sliktu banku, situācija izskatījās apmēram tāda pati kā tagad. Vēl viena problēma ir tā, ka pēc krīzes bankas parasti no viena grāvja iekrīt otrā – tagad tās ir tik konservatīvas, ka vispār neko negrib darīt. Viss būtu jāplāno, domājot par pakāpenisku izaugsmi, bet cilvēki Rīgā grib visu tūlīt. Tāda ir viņu daba,» stāsta Lindeborgs.

Uz jautājumu: «Vai, jūsuprāt, īpašumu cenas Rīgā patlaban ir reālistiskas?» investors atbild: «Ilgtermiņa investoriem cenas ir attaisnojamas – šobrīd ir labs laiks pirkumam. Taču tiem tirgotājiem, kuri pērk un pārdod, cenas nav labas. Tuvākajā laikā droši vien lielas pārmaiņas cenās neieraudzīsim. Ja gribat palielināt īpašuma vērtību, tajā ir jāiegulda, jāveic uzlabojumi. Šobrīd tas vairs nav viegli – nopirkt īpašumu un pēc kāda laika, pārdodot to tieši tādā pašā stāvoklī, nopelnīt naudu. Tāpat es šaubos, vai jebkad atsāksies celtniecības bums.»

Pēc viņa domām, Latvijai būtu jākoncentrējas uz pakalpojumu sektoru, tūrismu, zinātni un inovācijām.

 


 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām