Īres tirgū – gadu mijas īpatnības

2011. gada 07. decembris plkst. 17:31
Dalies ar šo rakstu

Tuvojoties Ziemassvētkiem un gadu mijai īres tirgū ir palielinājies pieprasījums pēc īstermiņa īres dzīvokļiem, novērojusi kompānija Ober Haus Real Estate.

Par īstermiņa īres dzīvokļiem Vecrīgā un Rīgas centrā interesējušies Krievijas iedzīvotāji, kas vēlas pilsētā pavadīt svētku laiku.

Kopumā gan īres tirgū aktivitāte novembrī bijusi nedaudz mazāka nekā iepriekš. Tas skaidrojams ar to, ka ir noplacis ārvalstu studentu pieplūdums un interese par dzīvokļu īri. Proporcionāli lielākā klientu daļa, kuri meklē īres dzīvokļus pilsētas centrā, joprojām ir ārvalstnieki.

Joprojām ir novērojams kvalitatīvu īres dzīvokļu trūkums Rīgas centrā gan renovētajos namos, gan jaunajos projektos. Rīgas centrā pieprasītākie ir kvalitatīvi remontēti, labiekārtoti, mēbelēti vienas, divu un trīs istabu dzīvokļi platībā no 40 līdz 80 kvadrātmetriem. Īres maksa šādos dzīvokļos svārstās no 350 līdz 700 eiro mēnesī.

Īres cenas jaunajos projektos centrā ir vidēji no 9 līdz 11 eiro par kvadrātmetru. Pirmskara ēkās centrā – no 7 līdz 9 eiro par kvadrātmetru, bet klusajā centrā – no 8 līdz 10 eiro par kvadrātmetru.

Īres pieprasījums pēc privātmājām ir saglabājies tāds pats kā iepriekšējos mēnešos. Tas nav liels, bet ir stabils. Lielāka interese ir par Mārupi, Ķīpsalu un Mežaparku.

Mikrorajonos novembrī lielākā interese ir bijusi par īres dzīvokļiem Āgenskalnā, Ziepniekkalnā, Imantā un Zolitūdē. Īres cenas šajā segmentā vidēji ir 130 eiro/mēnesī par vienistabas dzīvokļiem, 180 eiro/mēnesī par divistabu dzīvokļiem un 220 eiro/mēnesī par trīsistabu dzīvokļiem, informē Ober Haus.

 

Dalies ar šo rakstu