Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Eiropai, izejot no Covid-19 pandēmijas, ekonomiskās izaugsmes veicināšanai ir vajadzīga 5G attīstība, šodien 3.Baltijas ekosistēmas foruma "5G Techritory" atklāšanā teica Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis.

Viņš uzsvēra, ka savienojamība ir Eiropas Savienības (ES) ekonomiskās attīstības mugurkauls, kas ietekmē gan infrastruktūru un digitālos pakalpojumus, gan biznesa attīstību.

Dombrovskis pauda, ka plašāks 5G pārklājums palīdzēs attīstīties rūpniecībai un paaugstinās produktivitāti, ļaus pilnveidoties un augt mazajiem biznesiem, kā arī attīstīt sabiedriskos pakalpojumus. Turpmākajos gados 5G sniegs būtiskas ekonomiskas attīstības iespējas.

Viņš uzsvēra, ka Eiropas ekonomiskajai izaugsmei, izejot no pandēmijas radītās krīzes, ir nepieciešams 5G, piebilstot, ka pandēmija ir parādījusi ātra interneta savienojuma nozīmību, lai valstu ekonomikas varētu turpināt darboties.

Dombrovskis norādīja, ka ieguldījumi labākos interneta tīklos un plašākos pārklājumos palēninājās pandēmijas laikā, bet tagad ir īstais brīdis tam atkal pievērsties kā daļai no atkopšanās procesa. Turklāt viņš uzsvēra, ka būtiski attīstīt interneta pārklājumu lauku reģionos, kur 40% iedzīvotāju vēl arvien nav pieeja ātram internetam.

"Mums ir jāpārliecinās, ka Eiropai ir plašākais iespējamais 5G pārklājums, lai atbalstītu ekonomikas izaugsmi un sabiedriskos pakalpojumus," pauda Dombrovskis, skaidrojot, ka platjoslas internets un 5G savienojamība ir pamats zaļajai un digitālajai ekonomikas transformācijai.

Dombrovskis norādīja, ka digitālā transformācija saglabājas Eiropas Komisijas prioritāte un centrālais elements atkopšanās plānos pēc pandēmijas.

Komentāri

Pievienot komentāru