Izsolīs celtniecības materiālu rūpnīcu Kuldīgā

2011. gada 11. oktobris plkst. 12:37
Autors: Vēsma Lēvalde
Dalies ar šo rakstu

Šodien, 11. oktobrī, paredzēta maksātnespējīgās SIA AGS Būvmateriāli ražotnes un iekārtu izsole, liecina maksātnespējas administratora paziņojums Latvijas Vēstnesī.

Pirmajā izsolē ar augšupejošu soli tiks piedāvāta keramzītbloku un betona izstrādājumu izgatavošanas līnija MASA. Ražošanas līnijas sākumcena noteikta 423,6 tūkstoši latu. Kustamajai mantai ir nodrošinātais kreditors a/s SEB banka.

Tāpat izsolē tiek piedāvāta keramzītu bloku ražotne, ražošanas palīgēka un labiekārtojuma kopums, kas atrodas objektā. Nekustamajam īpašumam ir hipotekārais kreditors a/s SEB banka. Nekustamā īpašuma novērtējuma cena un izsoles sākuma cena ir 168 tūkstoši latu.

Kuldīgas rajona tiesa SIA AGS Būvmateriāli pasludināja par maksātnespējīgu 2010.gada septembrī.

SIA AGS Būvmateriāli ražotni Kuldīgā uzbūvēja kā vienu no modernākajām Latvijā 2009.gadā, gatavojoties Kuldīgas vecpilsētas restaurācijai un reaģējot uz būvniecības tirgus izaugsmi iepriekšējos gados. Tās jauda bija plānota ap 1500 kvadrātmetru bruģa maiņā, sākotnēji piedāvājot 5 - 6 veidu bruģakmeņus un ceļu apmales, bet vēlāk klāstu paplašinot ar keramzītblokiem. Uzņēmums ražotni sāka būvēt situācijā, kad pieprasījums pēc būvmateriāliem pārsniedza piedāvājumu. 2008. gada sākumā investīciju apjoms tika lēsts ap 2,5 milj. latu, tostarp 0,5 milj. Ls aizdevumu garantēja Garantiju aģentūra. Diemžēl tobrīd arī celtniecības izmaksas kāpa, objekts sadārdzinājās, bet kreditēšana apstājās. Apstājās arī objekta būve. Lai gan vēlāk tika panākta vienošanās ar finansētājiem un objektu uzbūvēja, tirgus situācija bija mainījusies un rūpnīca tā arī ražošanu ar pilnu jaudu nesāka.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām