Ja kāda prece «neiet», uz tās uzšuj Austras koku 

«Šķiet, latviešiem mīļākais dzīvnieks ir zaķis,» puspajokam saka koknesiete Evita Briņķe. Viņa krāsainus zaķīšus sešu gadu laikā uzšuvusi tūkstošiem, bet jaunā māksliniece darina ne tikai rotaļlietas. Viņas rokām top somiņas un apģērbu komplekti mazajām dāmām, koka rotas un somas lielām dāmām, un šie oriģinālie darinājumi iekarojuši tirgu arī ārpus Latvijas robežām, vēsta reģionālais laikraksts Staburags.

Dienas Bizness, 22.9.2016
1/2

Foto: no Evitas albuma

Evita atzīst, ka sešu gadu laikā uzšuvusi tūkstošiem zaķīšu — tā pēdējos gados ir TOP prece, kuru pircēji pasūta visvairāk.

Tāpat apbrīnojama ir latviešu mīlestība pret tautiskajiem rakstiem. Evita smej: ja kāda prece «neiet», atliek vien uz tās uzšūt Austras koku. Piekrišana fantastiska! «Lai gan biju nosolījusies neaizrauties ar latviskajiem rakstiem, esmu sevi lauzusi un tagad to daru,» saka viņa.

Evita patlaban meklē piemērotas telpas savam biznesam, jo mājās jau sen kļuvis par šauru: «Visur ir auduma baķi un kastes ar visādiem knibuļiem un bumbiņām. Tāpat jūtu, ka man vajag palīgus, jo viena ar lielo pieprasījumu vairs netieku galā. Pēdējā laikā šuju no rīta līdz vakaram un arī, vēl noliekot bērnus gulēt. Nevaru sākt neko jaunu, jo jāizpilda tas, ko pasūta, līdz ar to pašai sāk kļūt neinteresanti. Rūpnieciskais darbs, un prieka nekāda! Bet man vēl ir daudz ideju, un gribas pamēģināt to un šito, bet netieku līdz radošajam darbam. Plāni ir lielāki un nopietnāki, kas vairāk par zaķīšiem. Pagaidām par tiem nestāstīšu, lai vispirms piepildās.»

«Bagāts ar šo nodarbošanos nekļūsi, jo kaudzi naudas ar rotaļlietām nenopelnīsi,» piebilst jaunā sieviete. «Atkarīgs arī, kādas kuram cilvēkam ir prasības. Savus rēķinus varu samaksāt, visam pietiek, bet nav tā, ka paliktu pāri vēl ceļojumiem.»

No šīs sadaļas

Ceturdien, 22. septembrī, AS Sentor Farm aptiekas atklās jaunu Mēness aptieku, Kr....

Pagaidām nav skaidrības, kas veiks nepieciešamos priekšdarbus infrastruktūras sakārtošanai,...

SIA REALTO Mallen, kura ietilpst Latvijas nekustamo īpašumu uzņēmumu grupā - Realto,...

Atverot jaunus veikalus un investējot tiešsaistē, pirmajā pusgadā palielinājusies apģērbu...

Cilvēki kļūst steidzīgāki, mājsaimniecības – mazākas, tāpēc mazumtirdzniecības ķēdēm...

Kā šodien vēsta laikraksts Dienas Bizness, Martins Zemītis biznesā pārvērtis koka velosipēdu...

Automašīnu BMW, Mini, Alpina, Jaguar un Land Rover, kā arī motociklu BMW...

«Šogad, salīdzinot ar pagājušā gada pirmajiem astoņiem mēnešiem, kopējais...

Konkurences padome saņēmusi apvienošanās ziņojumu par darījumu, kura ietvaros SIA FIRMA MADARA...

Pasaulē lielākais mēbeļu mazumtirgotājs Ikea paziņojis par rekordlielu gada apgrozījumu, kuru...