Ražošana

Jaunā ražošanas iekārtā Kvadro investē 200 000 eiro

Armanda Vilciņa, 06.10.2021

Jaunākais izdevums

Investējot 200 000 eiro, vietējais sadzīves ķīmijas ražotājs SIA Kvadro iegādājies jaunu ražošanas iekārtu, kas ļaus ievērojami palielināt efektivitāti un saražotās produkcijas apjomu, norāda uzņēmuma direktors, ķīmijas doktors Andris Madelis.

Iekārtas iegādei izmantoti SIA Kvadro līdzekļi un nav ņemts aizdevums. A.Madelis uzsver, ka tāds ir uzņēmuma princips - pirkt tikai to, ko var atļauties.

“Šī ražošanas līnija atvieglos mūsu mehāniski smidzināmo produktu ražošanu un palielinās darba ražīgumu. Šobrīd mūsu ražotie tīrīšanas un mazgāšanas līdzekļi ir populāri un pieprasīti, dienā saražojam apmēram trīs tūkstošus pudeļu tīrīšanas līdzekļu ar mehāniskajiem smidzinātājiem. Jaunā iekārta ļaus apjomu ievērojami palielināt. Galvenais, lai būtu pieprasījums,” skaidro A.Madelis.

"Līdz šim mums bija tikai aerosolu pildīšanas līnija, pārējos produktus ražojām uz daļēji automātiskās līnijas," atklāj SIA Kvadro mārketinga un pārdošanas daļas vadītāja Laine Zariņa.

“Pieprasījums pēc mūsu tīrīšanas līdzekļiem pēdējo gadu laikā ir būtiski palielinājies, un esošajai iekārtai nebija kapacitātes nodrošināt ražošanas apjomus, tāpēc, pārdomājot visus procesus, izlēmām ieguldīt jaunas pildīšanas iekārtas iegādē. Jaunās pildīšanas iekārtas jauda gan sākotnēji netiks izmantota pilnībā, taču tas būs dzinulis audzēt uzņēmuma ražoto produktu sortimentu un paplašināt eksporta tirgus. Tāpat mēs nodarbojamies arī ar produktu ražošanu citiem uzņēmumiem. Ražojam nepieciešamos tīrīšanas un mazgāšanas līdzekļus ar klienta preču zīmi. Mums ir pieredzējusi ķīmiķu komanda, tāpēc mēs spējam nodrošināt pilnu produkta attīstības un ražošanas ciklu. Ceram, ka šīs iekārtas iegāde ļaus mums palielināt šādu līgumdarbu apjomu,” pauž L.Zariņa.

Pašlaik jaunā iekārta tiek testēta un pielāgota uzņēmuma vajadzībām, teic A. Madelis. “Ražošanas līnijas darbībā izmantota jauna tehnoloģija, kas tirgū pieejama vien pēdējos desmit gadus. Ar iekārtas palīdzību var ražot gan dažāda tilpuma, gan satura līdzekļus. Plānojam, ka, strādājot maksimālajā režīmā, uz šīs līnijas, varēsim saražot astoņus līdz trīspadsmit tūkstošus pudeļu dienā ar mehāniskajiem smidzinātājiem,” domā uzņēmuma direktors, piebilstot, ka iekārta iegādāta Polijā.

SIA Kvadro dibināts 1991.gadā un nodarbojas ar sadzīves un profesionālās ķīmijas, kosmētikas, autoķīmijas un tehnisko līdzekļu ražošanu. Galvenais uzņēmuma noieta tirgus ir Baltija. Uzņēmuma portfeli veido aptuveni 100 dažādi produkti, pārdotākie un populārākie no tiem ir līdzekļi pret odiem un ērcēm Maga, kā arī mājas tīrīšanas līdzekļu sērija, norāda L. Zariņa. Pērn uzņēmuma apgrozījums sasniedza 1,7 miljonus eiro. Plānots, ka šogad SIA Kvadro finanšu rezultāti saglabāsies vismaz pērnā gada līmenī.

Plašāka saruna ar SIA Kvadro direktoru Andri Madeli būs lasāma 12.oktobra žurnālā Dienas Bizness!

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Nacionālā kapitāla uzņēmumi nodrošina valsts ekonomisko stabilitāti, tāpēc mums jādomā, kā attīstīt vietējo ražošanu un radīt apstākļus, lai komersanti nebūtu spiesti pārdot savus uzņēmumus ārzemniekiem.

To intervijā DB norāda Latvijas sadzīves ķīmijas ražotāja SIA KVADRO valdes priekšsēdētājs, ķīmijas doktors Andris Madelis. Viņš uzskata, ka pirmkārt valstī vajadzētu izstrādāt tirdzniecības likumu, kas noteiktu, ka Latvijā ražotās preces tirdzniecības tīklos veido vismaz 50% no kopējā sortimenta. Tāpat būtu nepieciešama labi veidota nodokļu sistēma un skaidri definēti noteikumi, kas nemainās vairākas reizes gadā.

Oktobrī KVADRO svin savu 30. gadadienu. Kā uzņēmums šajā laikā attīstījies?

Mūsu attīstība ir bijusi lēna un mērena, nevienā gadā uzņēmuma apgrozījums nav piedzīvojis milzīgu lēcienu, taču neliels pieaugums vienmēr ir bijis. Palielinājies arī darbinieku skaits – sākotnēji bijām trīs, bet tagad esam izauguši līdz 20 cilvēku komandai. Mēs vienmēr tiecamies pēc stabiliem rādītājiem. Arī ražošanas apjomus produktiem audzējam tikai tādā gadījumā, ja redzam, ka tie jau stabili iekarojuši savu vietu tirgū.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Uzņēmēju žurnāla Dienas Bizness izdevums #38

DB, 12.10.2021

Dalies ar šo rakstu

Turpinām iepriekšējā nedēļā iesākto rakstu sēriju par Latvijas iestāžu otro personu ietekmi. Otro personu TOP 2. vietu pēc "Dienas Biznesa" vērtējuma ieņēmis Konkurences padomes Izpildinstitūcijas vadītājs Māris Spička.

Vēl 12.oktobra žurnālā Dienas Bizness lasi:

  • "Vajadzētu valsts pārvaldei atvērt logus, izvēdināt telpu, izslaucīt tumšos stūrus un notīrīt pelējumu un zirnekļu tīklus no sienām. Ar dažu ministriju apvienošanu vai likvidēšanu, kur nu vēl ar valsts ministru izveidošanu te nekas nebūs līdzēts." Tā intervijā Dienas Biznesam saka Tiesību zinātņu institūta vadītājs, bijušais Saeimas deputāts, bijušais Reliģisko lietu pārvaldes vadītājs, bijušais Uzņēmumu reģistra galvenais valsts notārs Ringolds Balodis.
  • Valstij ir jāatbalsta vietējie uzņēmēji - lielajā intervijā pauž Latvijas sadzīves ķīmijas ražotāja ar 30 gadu pieredzi SIA KVADRO valdes priekšsēdētājs, ķīmijas doktors Andris Madelis.
  • Ap jauno gadu Latvijā paredz 5% inflāciju - vēstī Latvijas Bankas Makroekonomisko norišu pārskats
  • Analizējam energoresursu cenu kāpumu.
  • Pandēmijas – 2020. – gadā par vairāk nekā 26 600 kompānijām samazinājās to uzņēmumu skaits, kuri nodokļos samaksāja 0 eiro, tajā pašā laikā par nepilniem 2000 kompāniju palielinājās to skaits, kurām valsts atmaksājusi vairāk, nekā tās samaksājušas.
  • Valstiski nozīmīgu kultūras pasākumu rīkošanas mērķis nedrīkst būt tikai peļņa, jo to eksistence nevar tikt pakļauta vienīgi pašu spējai atpelnīties. To intervijā db.lv norāda RIGA IFF / Riga International Film Festival vadītāja Liene Treimane.

Abonēt ir ērtāk: https://www.dbhub.lv/abone

Meklē arī preses tirdzniecības vietās vai lasi elektroniski: https://www.dbhub.lv/eavize

Komentāri

Pievienot komentāru