Jaunievēlētais RSU rektors: Ievērojami tiks uzlabota studiju kvalitāte

2017. gada 27. novembris plkst. 7:50
Sadaļa: Karjera
Dalies ar šo rakstu

Līdz ar jaunā Rīgas Stradiņa Universitātes (RSU) rektora stāšanos amatā augstskolas attīstības kurss būtiski nemainīsies, galvenais fokuss ir uz pētniecības izcilību

Turpmākajos divos gados studiju maksa palielināta netiks, taču ievērojami tiks uzlabota studiju kvalitāte, sola jaunievēlētais RSU rektors, RSU Doktorantūras nodaļas dekāns un Bērnu klīniskās universitātes valdes loceklis Aigars Pētersons, kurš rektora vēlēšanās ieguva 85 no 118 augstskolas Satversmes sapulces delegātu balsīm. Paredzams, ka A. Pētersons sāks pildīt rektora pienākumus no nākamā gada. Viņa kandidatūra vēl jāapstiprina Ministru kabinetam.

Tā kā RSU attīstības stratēģija ir ambicioza, augstskola ir kā tāds milzīgs okeāna laineris, tāpēc jaunajam kapteinim ir jāpārņem kuģa vadība ne tikai tā, lai kuģis nemainītu kursu un nenogrimtu, bet tā, lai neviens no pasažieriem nesajustu ne mazāko diskomfortu, atzīst jaunievēlētais RSU rektors, pieļaujot, ka atsevišķos virzienos tiks palielināts braukšanas ātrums.

Nākamajiem pieciem gadiem ir izvirzīti seši prioritārie attīstības virzieni. Galvenie augstskolas stratēģiskie mērķi ir nodrošināt kvalitatīvas studijas modernā studiju vidē, pētniecības attīstība, maksimāli integrējot studentus, doktorantus un rezidentus, kā arī sociāli atbildīgas politikas īstenošana – konkurētspējīgs atalgojums augstskolas darbiniekiem u.c. Tāpat būtiska ir finansiālās neatkarības nodrošināšana, absolventu integrācija darba tirgū un internacionalizācija, kas paredz gan studējošo, gan akadēmiskā personāla mobilitāti. «Pašu pelnītie līdzekļi jau ir pāri 50%, ir sasniegta robeža, kas augstskolai ļauj brīvāk attīstīties un plānot savu nākotni,» spriež A. Pētersons.

Šī gada RSU budžets pārsniedz 50 miljonus eiro, kas ļauj attīstīt infrastruktūru un piesaistīt augsta līmeņa mācībspēkus. Jaunievēlētais rektors sola darīt visu, lai gan Latvijas, gan ārzemju studenti pēc RSU absolvēšanas spētu atrast darbu Vācijā, Skandināvijā, Norvēģijā un citās valstīs, kur veselības aprūpe ir ļoti augstā līmenī.

Visu rakstu Prioritāte – absolventu integrācija darba tirgū lasiet 27. novembra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu