Jauno Rīgas trolejbusu izmaksas varētu samazināt

2013. gada 08. jūlijs plkst. 7:52
Dalies ar šo rakstu

Iespējams, Rīgai nebūs nepieciešami visi iepirkumā plānotie trolejbusi; tad to izmaksas attiecīgi būs nedaudz vairāk kā 100 milj. eiro, pirmdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Tomēr tas būs zināms tikai pēc pieciem gadiem, kad pašvaldības SIA jau būs piegādāti 125 jaunie 18 metrus garie trolejbusi Škoda 27 TR. Tad tiks izvērtēts, vai ir nepieciešams piegādāt Rīgai vēl papildu 38 trolejbusus, norāda Rīgas satiksmes valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens.

«Mēs vienojāmies, ka piecu gadu laikā tiek piegādāti 125 trolejbusi, un ir iespēja nepieciešamības gadījumā piektajā gadā šo līgumu pagarināt skaita ziņā vēl uz 38 mašīnām. Līguma kopējā summa ir 131,8 milj. eiro, kas ietver arī šo iespējamo palielinājumu,» skaidro L. Bemhens, piebilstot – ja gadījumā nebūs nepieciešami papildu trolejbusi, tad arī līguma summa būs mazāka. Tie varētu būt nedaudz vairāk nekā 100 milj. eiro. Viena trolejbusa izmaksas ir aptuveni 800 tūkst. eiro.

Db.lv jau rakstīja, ka uzņēmums Rīgas satiksme ir parakstījis līgumu ar Čehijas kompāniju Škoda Electric par jauno trolejbusu piegādi, un, saskaņā ar līgumu, pirmie 25 trolejbusi varētu tikt piegādāti gada laikā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām