Jūrmalas vakanču gadatirgū pusei brīvo darba vietu atrod darbiniekus 

Ceturtdien, 16.aprīlī, Jūrmalā norisinājās pašvaldības organizētais Vakanču gadatirgus 2015, kurā 27 uzņēmēji darba meklētājiem piedāvāja vairāk nekā 300 darba vietas. Pasākumu apmeklēja ap 900 interesentu, un lielākajai daļai no piedāvātajām vakancēm atrasti darbinieki, pastāstīja Jūrmalas pilsētas domes pārstāve Zane Leite.

Lelde Petrāne, 17.4.2015

Uzņēmumi un iestādes, kas darbojas Jūrmalā un tuvākajā apkārtnē, piedāvāja vakances gan pastāvīgam darbam, gan vasaras sezonas laikā dažādās jomās. Brīvas amata vietas bija un joprojām daļā uzņēmumu ir gan medicīnas, viesnīcu biznesa un tūrisma, celtniecības, tirdzniecības, izglītības, transporta, informācijas tehnoloģiju un citu jomu speciālistiem. Darba devējiem Jūrmalas apkārtnē vajadzīgi kafejnīcu vadītāji, viesmīļi, pavāri un sezonas darbinieki dažādiem darbiem.

«Sociālās integrācijas valsts aģentūras (SIVA) stendā vislielākā interese bija par piedāvātajām kultūras pasākumu organizatora un tehnisko darbinieku vakancēm. Līdz ar tām SIVA piedāvāja arī vairākas vakances saistībā ar medicīnas jomu, taču par tām, iespējams, specifiskās izglītības prasību dēļ nebija lielas apmeklētāju intereses,» skaidro Ilona Jurševska, SIVA direktore.

SIVA pārstāvji novērojuši, ka līdzīga situācija ir arī citiem Jūrmalas uzņēmumiem - trūkst darbinieku medicīnas un rehabilitācijas jomā, un šos speciālistus atrast nav vienkārši.

Turpretim būvniecības nozarē darba meklētāju ar atbilstošām prasmēm ir daudz un visiem vieta neatrodas. Piemēram, būvniecības uzņēmuma SIA Easy Building visām piedāvātajām vakancēm atsaucība bijusi liela un lielākajai daļai amata vietu darbinieki atrasti.

Vakanču gadatirgu 2015 pirmo reizi organizēja Jūrmalas pilsētas dome, iepriekš līdzīgs pasākums norisinājās 2013.gadā, kad to rīkoja Nodarbinātības valsts aģentūra sadarbībā ar Jūrmalas pašvaldību.

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.