Eksperti

Kā jaunākās paaudzes raugās uz mobilitāti un personīgo auto?

Izīda Gerkena, “Moller Auto” uzņēmumu grupas izpilddirektore Baltijā, 14.11.2023

Jaunākais izdevums

Saskaņā ar “PricewaterhouseCoopers” veikto pētījumu “Five trends transforming the Automotive Industry” nākamajos gados jaunākās paaudzes, proti, “Gen Z” un “Gen Alpha”, radikāli mainīs mobilitāti.

Šo paaudžu simbioze ar tehnoloģijām, atšķirīgā estētika un dzīvesstils jau tagad ir galvenie faktori, kuru ietekmē transformējas arī auto nozare, priekšplānā izvirzot elektrifikāciju, autonomās tehnoloģijas un auto koplietošanas konceptu. Kā jaunākās paaudzes šobrīd raugās uz mobilitāti un personīgo auto?

Lai arī mileniāļi un “Gen X” pārstāvji ir spēruši nozīmīgus soļus, integrējot tehnoloģijas savā ikdienā, mobilitāti viņi lielākoties saredz kā personīgo auto, kas patērē fosilo degvielu, ir aprīkots ar ērtām funkcijām un neprasa tik ļoti mainīt paradumus. Vienlaikus nevaru noliegt, ka arī šo cilvēku vidū paradumi mainās, soli pa solim pārņemot tās vērtības un tendences, kas vairāk raksturīgas gados jauniem patērētājiem.

Tomēr jaunāko paaudžu, t.i. “Gen Z” un “Gen Alpha” pārstāvji, domājot par mobilitāti, ir daudz elastīgāki un atvērtāki daudzveidībai, un viņu uzvedību lielā mērā ietekmē arī šai sabiedrības grupai vairāk raksturīgās vērtības. Tas attiecas ne vien uz automašīnu veidiem un aprīkojumu, kam viņi dod priekšroku, bet arī uz to, kā viņi vēlas iegūt personīgo auto un saredz ikdienas mobilitāti kopumā.

“McKinsey” šogad publicētais pētījums “Europe’s Gen Z and the future of mobility” atklāj, ka gados jauni cilvēki raugās uz mobilitāti kā kompleksu risinājumu, līdzās personīgajam auto izmantojot arī mikromobilitātes rīkus (piemēram, elektroskrejriteni, divriteni u.tml.), sabiedrisko transportu un koplietošanas auto. Manuprāt, tā ir šo cilvēku interpretācija par ilgtspējīgu pārvietošanos, samazinot tādu transportlīdzekļu izmantošanu, kas patērē fosilo degvielu, taču aizvien neatceļot personīgo auto kā prioritāro pārvietošanās līdzekli, bet atrodot tam ilgtspējīgāku alternatīvu, piemēram, elektroauto.

Tāpat jāuzsver, ka 55% aptaujāto ir atvērti dalīties ar savu privāto transportlīdzekli, un šī tendence ir viens no pamata apsvērumiem, kāpēc aizvadītajos gados arī auto dīleri ir pilnveidojuši savu pakalpojumu klāstu, piedāvājot auto abonēšanu kā reālu ikdienas mobilitātes iespēju. Arī “Moller Auto” šogad startēja šajā jomā, attīstot auto abonēšanas pakalpojumu “Moller Go”, kas ir savā ziņā atbilde jaunu cilvēku vēlmei izmantot privāto auto bez ilgtermiņa saistībām.

Saistības ir vēl viens aspekts, ko jauni cilvēki, pēc manām domām, saredz atšķirīgi – kāds aizvien izvēlas jauna auto iegādi un līzingu, bet cits tomēr lemj par labu auto abonēšanai, kas piedāvā paredzamas, kontrolētas izmaksas. Proti, izvēloties “Moller Go” auto abonēšanas pakalpojumu, tādi faktori kā automašīnas remonts un apkope, riepu maiņa un to uzglabāšana ir iekļauti abonēšanas maksā. Arī kopumā auto abonēšana ir pakalpojums, kuru var izvēlēties uz noteiktu, sev piemērotu laiku, jebkurā brīdī no tā atsakoties, nedomājot par to, kas tālāk notiks ar automobili. Un tā ir izvēlēs brīvība, ko vairāk meklē jaunāko paaudžu pārstāvji.

Augot laikmetā, kad internets un mobilās ierīces ir pašsaprotama dzīves sastāvdaļa, “Gen Z” un “Gen Alpha” ir pilnībā gatavi tehnoloģiju un inovāciju klātbūtnei arī savā mobilitātē. To redzam ne vien tajā, ka šie cilvēki labprāt izmantos mobilās lietotnes, lai iegādātos sabiedriskā transporta biļeti, abonētu elektroskrejriteni u.tml., bet arī aspektos, kas attiecas uz personīgo auto. Lemjot par auto iegādi, tieši šo paaudžu pārstāvji pievērsīs dubultlielu uzmanību spēkrata tehnoloģiskajam aprīkojumam, alkstot tajā iekļaut autonomās vadības sistēmas, multimediju risinājumus, ko var pārvaldīt ar viņiem tik labi pazīstamajām mobilajām ierīcēm. Arī savā praksē dīleru centros novērojam, ka jauni cilvēki, biežāk raugās uz elektroauto kā personīgo transportu, tā kompensējot ne vien vēlmi pēc jaunākajām tehnoloģijām, bet arī veicot ilgtspējīgu izvēli, kas šiem patērētājiem nav mazsvarīga vērtība.

“Gen Z” un “Gen Alpha” ir paaudzes, kas dzīvo ar tā dēvēto “online-first” mentalitāti, dodot priekšroku informācijas meklēšanai un pirkumu veikšanai digitālajā vidē. Tieši tādēļ dīleru centros klātienē viņus sastapsim reti. Iepriekš jau pieminētais pētījums rāda, ka vairāk nekā puse gados jaunu auto pircēju plāno veikt savas nākamās automašīnas iegādi tiešsaistē. Šī paradumu maiņa, kas skārusi arī vecāku paaudžu cilvēkus, jau šobrīd aktīvi transformē dīleru darbu, komunikāciju ar klientiem pamatā organizējot attālināti, savukārt pieejamo auto klāstu daudzveidīgi demonstrējot mājas lapās un sociālajos tīklos. Tirdzniecības attīstīšana digitālajā vidē ir bijusi arī viena no “Moller Auto” veiksmes atslēgām, ik gadu kāpinot uzņēmuma biznesa rezultātus jaunu un mazlietotu auto segmentos.

Pasaulē plaši tiek runāts par virzīšanos uz ilgtspējīgu, “zaļu” mobilitāti, un klimata pārmaiņu dēļ tam ir milzīga nozīme, taču, manuprāt, ir maldīgi uzskatīt, ka jauni cilvēki to interpretēs, pārvietojoties tikai uz divriteņiem un elektroskrejriteņiem, jo tie nespēj aizvietot personīgā auto priekšrocības pēc būtības. Spēkratu izmantošanas intensitāte augs, tikai mainīsies to veidi un process, kā cilvēki tos vēlēsies iegādāties, tāpēc jaunāko paaudžu vidū, visticamāk, turpināsim novērot meklējumus pēc veselīga un videi draudzīga balansa ikdienas mobilitātē, kombinējot personīgā auto izmantošanu ar citiem pārvietošanās līdzekļiem.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Saskaņā ar auto dīlera “Moller Auto” pārdošanas datiem Baltijā, šogad no janvāra līdz augustam (ieskaitot), salīdzinot ar identisku periodu pērn, par 31% audzis pārdošanas apjoms jaunu auto segmentā, veidojot 155 miljonu lielu apgrozījumu.

Tikmēr mazlietoto auto segmentā pārdošanas apjomi šajā pašā laika periodā auguši par 36%, veidojot 68 miljonu eiro lielu apgrozījumu. Kā norāda “Moller Auto” uzņēmumu grupas izpilddirektore Baltijā Izīda Gerkena, šogad jaunu auto tirgus atgriezies pie pārliecinošas izaugsmes.

“Šogad novērojam jaunu auto tirgus atveseļošanos, un to ietekmējusi iedzīvotāju finansiālās konfidences uzlabošanās, kā arī tas, ka personīgā mobilitāte aizvien ir daudzu cilvēku prioritāšu augšgalā. Tāpat, lai arī jaunas automašīnas specifiskā komplektācijā aizvien ir jāgaida ilgāk, tūlītēju nepieciešamību pēc automobiļa spējām nodrošināt, piedāvājot klientiem virkni spēkratu modeļu noteiktā komplektācijā, kas atrodas “Moller Auto” noliktavās Baltijā. Jau vairākus pēdējos gadus pēc kārtas stabilu izaugsmi redzam mazlietoto auto segmentā – ņemot vērā šī segmenta konsekventi veiksmīgos rezultātus, tas ir kļuvis par dīleru nozīmīgu biznesa daļu. Pozitīvu ietekmi uz šo spēkratu segmentu atstājis gan tas, ka, nevēloties gaidīt, cilvēki jaunu auto vietā labprāt izvēlas lietotas automašīnas, gan tas, ka dīleru augstā servisa un kvalitatīvā piedāvājuma dēļ kopumā uzlabojusies mazlietotu auto tirgus reputācija,” stāsta I. Gerkena.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Auto dīleru tīkls “Moller Auto” oficiāli atklājis uzņēmuma jaunāko un ilgtspējīgāko “Audi” centru, kas atrodas Rīgā, Kārļa Ulmaņa gatvē.

Tas ir “Moller Auto” Baltijā lielākais dīleru centrs, kura izveidē investēti 15 miljoni eiro, tā veicinot inovatīvu un ilgtspējīgu risinājumu straujāku ienākšanu Latvijas auto industrijā un palielinot nozarē strādājošo cilvēku labbūtību. Ar jaunā centra atklāšanu “Moller Auto” veicinās arī “vienas pieturas” dīleru koncepta turpmāku attīstību Latvijā un Baltijā.

Jaunā “Audi” centra būvniecības darbi noslēdzās 2023.gada otrajā pusē, un tā ēka ir uzbūvēta divos stāvos ar kopējo platību 3 672 m2, savukārt kopējā zemes platība ir mērāma 23 281 m2. Ēkas pirmais stāvs ir atvēlēts automašīnu ekspozīcijai, kā arī auto servisa telpām, tostarp nodrošinot klientiem tādu pakalpojumu saņemšanu kā auto apdrošināšana, rezerves daļu iegāde u.tml.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Investējot vairāk nekā 2,5 miljonus eiro, auto dīleris “Moller Auto” Rīgā, Krasta ielā, rekonstruējis virsbūvju remonta servisu, kas aprīkots ar jaunākajām krāsošanas un virsbūvju remonta tehnoloģijām.

Kopumā rekonstrukcija sniegusi iespēju kāpināt servisa ražošanas jaudu par 50%, turpmāk ļaujot nodrošināt servisa pakalpojumus divreiz lielākam klientu skaitam.

Izīda Gerkena, “Moller Auto” uzņēmumu grupas izpilddirektore Baltijā, stāsta, ka, atjaunojot servisu, ievēroti arī ilgtspējas principi, piemēram, līdzās tam, ka visi remonta darbu atkritumi, izlietotie šķidrumi tiek atbilstoši uzglabāti un utilizēti, remonta darbu veikšanai tagad tiek izmantotas specializētas iekārtas plastmasas un alumīnija auto detaļu remontam, tā izvairoties no nevajadzīgas detaļu nomaiņas. Kopumā rekonstruētais serviss radīs ieguvumus kā klientiem, tā darbiniekiem.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šī gada 2.februārī auto dīleru tīkls “Moller Auto” atklās uzņēmuma jauno “Audi” centru, kas atrodas Rīgā, Kārļa Ulmaņa gatvē.

Tas ir Baltijā lielākais un Latvijā ilgtspējīgākais dīleru centrs, kura izveidē investēti 15 miljoni eiro.

“Audi” centra būvniecības darbi noslēdzās 2023. gada otrajā pusē, un tā ēka ir uzbūvēta divos stāvos ar kopējo platību 3 672 m2, savukārt kopējā zemes platība ir mērāma 23 281 m2. Ēkas pirmais stāvs ir atvēlēts automašīnu ekspozīcijai, kā arī auto servisa telpām, tostarp nodrošinot klientiem tādu pakalpojumu saņemšanu kā auto apdrošināšana, rezerves daļu iegāde u.c.

Jaunais centrs ir būvēts un aprīkots saskaņā ar globālajiem “Audi” augstas kvalitātes ilgtspējas standartiem, kas tik vērienīgā mērogā Baltijā ir ieviesti pirmo reizi. Būvējot šo centru, liela nozīme veltīta darbinieku produktivitātes un labbūtības veicināšanai, tāpēc ēkas otrajā stāvā ir izvietotas mūsdienīgas biroja telpas darbiniekiem. Tajās īpaša uzmanība pievērsta gan iekārtojuma ergonomikai, gan laikmetīgam dizainam, gan darbinieku atpūtai, apzinoties, ka šodien darba vide ir kas vairāk par darbam nepieciešamo pamatvajadzību nodrošināšanu. Rekreācijas un atpūtas telpas ir pieejamas arī klientiem, kuri gaidot savu auto, var pilnvērtīgi nodoties darba dienai, jo atpūtas zonā ir pieejamas arī skaņas necaurlaidīgās istabas.

Komentāri

Pievienot komentāru